Kouř (1990)

Arnoštek je prostě boží! Tak tento film SAKRA nemá chybu! Jedinečne neopakovateľný...a tie songy - je to faaajn!

Smrtelné zlo 2 (1987)

Po zhliadnutí tohto pokračovania mi príde existencia prvého dielu úplne zbytočná. No nemohli to hneď natočiť takto? Aj keď aspoň vidno, že sa poučili za tých pár rôčkov a vymáčkli z toho viac šťavy :D

Lesní duch (1981)

Úprimne, mám pocit, že označenie horor/KOMÉDIA by tento film vystihlo viac. Určité pasáže sa už nedali brať s rezervou. A tie škrekoty.. to ani zabiť nepomôže :D

Rocky Horror Picture Show (1975)

Jeden z najneopakovanejších filmov, aké kedy tento svet uzreli. It´s f***ing orgasmic masterpiece! Bezpochyby nezabudnuteľná postava Dr. Frank-N-Furtera (Tim Curry) tu bude v našich srdciach vládnuť ešte mnoho generácií a my budeme na staré kolená spomínať ako radi by sme tancovali Time Warp agaaaaaaaain ;) It's just a jump to the left. And then a step to the right. With your hands on your hips. You bring you knees in tight. But it's the pelvic thrust... That really drives you insane Let's do the Time Warp again!

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nepochopila som to a popravde je mi to jedno! Odysea mi zobrala 140minút môjho života a nehodlám pátraním po jej pointe márniť ani sekundu. Známa hudbička a pár podarených záberov na vesmír v poslednej časti sú súčasťou môjho mizerného hodnotenia.

Zvětšenina (1966)

Nejako ma to nebralo. Aj keď dobové hity, čo zahrali boli super, presne na to zatrasenie hlavičkou :D A malo to dobrú atmosféru. Ticho ma vôbec do varu nedostávalo, tak isto ako dlhočizné analyzovanie fotiek. Ku koncu som stratila niť pri umývaní riadu.

Nylonový mesiac (1965)

Ešte na strednej som v čítanke objavila skvelý úryvok, ževraj z knihy Nylonový mesiac. Tak som zašla pekne-krásne do knižnice, že si to prečítam. Lenže prehrýzť sa cez ten začiatok, to bolo umenie. Keď som sa teda dozvedela, že je natočený film podľa predlohy J. Blažkovej, čítanie som vzdala. Aj keď kniha isto mala niečo do seba. Film z čias keď som ja ani nebola na svete a v ktorom každé slovo znelo tak ľubozvučne až to je pre uši nezvyk, ma ale ani zďaleka nedostal ako tá pasáž v čítanke (pre zaujímavosť, tento úsek knihy- „...bol príjemný, chvíle osamote boli intímne a búrlivé, ich vzťah sa vyvíjal logicky. Všetko, ako čakala. Všetko zodpovedalo jej predstavám. A ona potrebovala neočakávanosť. Ako soľ. Túžila po šialených scénach, v ktorých by bolo treba ihneď konať a bez šablóny. Zaujímali ju výnimočnosti, ľudia s neobvyklými vlastnosťami a ľudské súkromie s tajomstvami...“ - proste úžasný). Takých Pánov Architektov sa teraz nájde ale ešte viacej je takých žien ako Vanda. Takých, čo vedia stáť nohami na zemi aj bez druhých. Samostatné, sebavedomé, žiadúce, nepoddajné. Taká je dnes doba. Vtedy bola asi táto Vanda výnimočná. Dnes je to módny trend byť ako Vanda. Dosť však rozoberania. Film som pozerala na viac krát, niektoré scény ma nudili k smrti (hlavne tie pohrebné), zato bigbítová kapelka to tam trochu oživila. Slabé hodnotenie 2 hviezdičky. Možno si to toľko nezaslúži ale ja to bohužiaľ vidím tak.

Svatba s překážkami (1965)

"Ahoj Petře. Baví tě to když líbáš Malin?" Mmmm, to víš že baví. "Jak to chutná? Asi jako zmrzlina?" Nooo, možná ješte líp.. Bože tie hlášky, to sa človek nemôže nesmiať :) Konečne som to vypátrala na internete po 100 rokoch (v telke to chodilo pod názvom Ostrov čajok), aj keď iba s českým dabingom, ale na kvalite to neuberie. Na videokazetách sme to ako deti pozerali vo veľkom. Všetky diely sú super ale tento je NAJsuper :)

Odpolední láska (1957)

"To je to město. Paříž, Francie. Je prostě jako ostatní města, Londýn, New York, Tokyo... až na dvě věci. V Paříži lidé lépe jí... a v Paříži se lidé milují, dobře, třeba ne více ale určitě více častěji. A to kdykoli a kdekoli. Na levé lavičce, na pravé lavičce a mezi nima. Dělají to za dne a v noci...". Tak tento fim ma dostal už na začiatku. Očakávala so od neho veľa a to očakávané sa mi aj patrične ukázalo :) Skvelá Audrey Hepburn, starý ale za to šarmantný Gary Cooper tvorili skvelý "pár". K tomu tá hudba, kontrastná čierna a biela, Paríž, cigáni, cello, Ritz,... Hlavou mi ešte stále pobehuje melódia Fascination a na tvári stále ostáva milo uspokojujúci úsmev, ktorý vo mne toto všetko vyvolalo.