Počátek (2010)

Nolan zasa ukázal, že to je skvelý režisér. Vynikajúci scenár, absolútne fascinujúci dej, totálne originálne. Dosť mi tam vadili najmä tie prestrelky. Bolo tam pár múch, ale tie sú viac- mene nepodstatné. Trošku mi príliš rýchli spád na konci a možno trochu pomalší začiatok, ale inak to bolo skvelé predstavenie. Určite najlepší film roku.

Příliš dokonalá podoba (1988)

Skvelý film o závislosti na narkotikách a psychickom úpadku dvoch doktorov. Téma omieľaná v x filmoch, tento je však zapamätateľný najmä famóznym výkonom Jeremyho Ironsa.

Agent bez minulosti (2002)

Za filmy tohto žánru nezvyknem dávať najvyššie hodnotenie, ale toto prekonalo moje očakávania. Výborný scenár, solídny Damon, ktorého inak veľmi nemusím, pekné bojové scény.

Mazací hlava (1977)

Nepochopil som to, ale len maloktorý film sa mi vryl tak hlboko do pamäte ako práve tento. Absolútne výnimočný a bizarný snímok

Mladí muži za pultem (1994)

Celkom zaujímavý nápad, akurát sa tu rozoberajú úplne nezmyselné veci, hoci najmä preto, že sa hlavné postavy nudia a nevedia o čom inom majú kecať. Nie zlé, ale druhú polovicu filmu som sa začal nudiť a čakal že sa niečo stane.

Halloween (1978)

Klasika, ale o dosť slabšie ako The Thing. Prvá polovica filmu značne natiahnutá, gradácia deja začína až v poslednej polhodine, čo už je príliš neskoro. Atmosféra nedosahuje takých rozmerov, to ani z ďaleka. Melódia vynikajúco hraje na nervy a kamera je tiež veľmi dobrá. Mne však vadilo najmä tie dementné a nelogické správanie postáv (v Amerike asi v noci v dome svetla nezapínajú, Michael si vždy pekne počkal a dal svojej obeti náskok aspoň dve minúty a šesť guliek by zabilo aj koňa). Vrchol filmu bol útok s drôteným vešiakom. Inak to je pre mňa iba priemerný horor, vrchol od Carpentera jednoznačné The Thing.

Věc (1982)

Vynikajúci horor, jeden z vrcholov žánru. Hudba monotónna a desivá až do špiku kosti. Dej krásne graduje, film ani na chvíľku diváka nenudí. Atmosféra ohromná, snáď najlepšia čo som kedy videl. Zbytočne sa tu nečaká na Vec, nič sa zbytočne nenaťahuje. Skvelý scenár a dobre napišané postavy, predovšetkým Kurt Russell ako vždy výborný. Absolútny skvost medzi horormi, pre každého filmového fanúšika povinnosť.

Wall Street (1987)

Vynikajúci film, Micheal Douglas zrejme vo svojej životnej úlohe a Charlie Sheen vo svojich 22 rokoch bravúrny výkon. Škoda že sa dal na drogy, bol v ňom ohromný potenciál. Greed is good