Hardcore Henry (2015)

Takovej hodinu a půl dlouhej stereotyp. Po pár minutách to začne být nuda, aby to ke konci zase začalo bavit. Asi rozumim, proč je to jedinej film podobnýho druhu a pravděpodobně moc dalších podobných nevznikne. Naprosto excelentní Sharlto Copley, postavit sochu kde se dá. Neni to špatný, po pravdě je to vlastně hodně dobrý. Chlapi budou nadšení, ženský budou rozčarovaný, jak že se to chlapům vlastně může líbit. Bohužel to u mě nedokázalo držet pozornost celých 90 minut a koukal jsem na hodinky. 4-

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Větší rozpočet, větší mateřská loď, větší enemák, větší kanony, více herců a taky větší kravina, než cokoliv jinýho. Co se filmu nedá vytknout, to jsou vizuální efekty. Co se filmu dá vytknout je prakticky všechno ostatní. Ty kecy o obětování se, o ztrátách na životech, ale o potřebách se urputně bránit až do konce, to začne v průběhu filmu tak lézt krkem, až to hezký neni. Patos, amerikanismus, děs. Opravdu, dlouho jsem tak nelitoval peněz za kino. Tohle pokračování se šeredně nepovedlo a dá se pochybovat o tom, že Emmerich na to ve svym pokročilym věku ještě má. Tenhle film od něj je totiž dost ubíjející a obsahuje takový kvantum nelogičností a podivných střihů, až hanba. Za efekty a sem tam kvalitní hlášku dávám 2*

Fear X (2003)

Napětí je takový nevyšponovaný, ale přesto to udrží při životě. Ikdyž je to takový ubíjející. Atmosféře pomáhá asi postupný dávkování informací a taková ta nevědomost, čeho je vlastně Cain schopnej. Je třeba si na to počkat, jelikož film má fakt šnečí tempo. Někdy to filmu pomůže, většinou ho to sráží. Jinak takový těžce depresivní. Ale to je málo, pekelně málo. Lepší 2*, víc se nedá.

Klub poslední naděje (2013)

Rozhodně zajímavý. AIDS v devadesátých letech, farmaceutický firmy, tlačení léků, alternativy léčení. Přičtěte k tomu opět vynikajícího McConaugheyho a je tu slušnej koukatelnej film. Místama nudnej, místama zajímavej, místama má spád, místama se vleče. 3*

12 let v řetězech (2013)

Peklo. Šílená doba. A ve filmu poměrně dobře a koukatelně ztvárněná. Pokud o filmu nic nevíte a nehledáte, jste až překvapený hercema, co se rozhodlo na filmu pracovat. A to je vlastně i nejvyšší klad filmu, herecký výkony. Za jedna prakticky od všech, tady se vedle rozhodně nešláplo. Film něco přes dvě hodiny, ale tak nějak vlastně nenudí ani chvilku. 4*

Deadpool (2016)

Ujde to, ale odvařenej z toho teda nejsem. Pár zajímavých hlášek tam je, pár trapných ale taky. Občas se to snažilo být až tak moc cool, že být tam vážnější ráz, asi tomu dá víc. 3*

Cesta naděje (2014)

Celkem překvapení. První po shlídnutí filmu, druhý po shlídnutí hodnocení na ČSFD. Čekal jsem víc. Na druhou stranu nejenom od lidí, ale i od filmu. Ten je výbornej, ale místama jsem seděl a říkal si, že tohle je trochu moc asi ne? Chvílema podmanivá hudba, která šponuje výkon Russella hodně vysoko. Ten chlap je prostě sympaťák a vždycky bude. Takovej Dobrej ročník během první světový války, jenom ne ve slunné Francii, ale v zabahněném a rozbombardovaném Turecku. Rozhodně koukatelný, ale má to spoustu mezer. I přesto dávám 4*, ale s velkým mínusem. 70%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Drsný, hodně drsný. Nádherný scenérie Ameriky spolu s povedeným převážně širokým záběrem objektivu, do toho mazácká práce se světlem, co dodat. Snad jenom to, že je to dlouhý, předlouhý. Poměrně dost jednoduchá záplatku filmu by si vystačila určitě s méně jak dvěmi hodinami, tady je máme skoro tři. Během nich to Leo schytává ze všech stran, kořínek je ale sakra tuhej. Nehostinnost pustiny mu dává zabrat jak nikdy. Hraje jako o život, ale prostoru nemá asi tolik, kolik by si žádal ten Oskar, kterýho za tenhle film dostal. Zvláštní, že to bylo zrovna za tuhle roli. Hardy mu hodně slušně sekunduje, vlastně se mi v tomhle filmu zdá dokonce lepší. Celkovej dojem dobrej.

Annabelle (2014)

Panenka dobrák už od pohledu. Tohle není panenka do dětského pokojíčku. Přesto v tomhle filmu jako panenka chybějící do tříčlenného setu figuruje na holčiččině poličce. Poměrně děsivě vypadající panenka v poměrně málo děsivě vypadajícím filmu. V tomhle ohledu slabší. Ikdyž scéna s výtahem a sklepem byla výživná. Občas to ale přijde takový amatérský. Není to úplně špatný, ale rozhodně existujou lepší horory jak tohle. 3* s mínusem

71 (2014)

Poměrně zajímavý, ale taky nudný válečný dramátko o konfliktu, o kterém tady v našich končinách moc nevíme. Nebo alespoň mně to dost do teď unikalo. Relativně jednoduchá zápletka jedné nepovedené šťáry v jednom z domů Belfastu v Severním Irsku, protažená do hodiny a půl, kdy se zas tak moc neděje. Plíživá a nezajímavá hudba taky moc filmu nedodala. Tajní agenti, dvojí agenti, britové nenávidění Irama, pár vybuchlých bomb, to všechno byl tamní rok 1971. Za mě 2* a pro lidi, co mají radši spád při filmu doporučení, ať se tomu vyhnou :)