Legenda o slavném návratu (2000)

Taková ta klasická ukázka toho, jak hudba dokáže udělat z lehce nadprůměrného filmu film parádní. Nádherná a vtahující hudba, která sedne snad do každýho záběru filmu. V něm jako vždy exceluje Willík, kterej snad ani nemůže zkazit roli. Tahle role je zvláštní, celej film se jenom tak usmívá, přesto to působí skvěle. Theronový chybí obočí a vypadá strašně. A Damon hraje jako vždy to svoje. Redfordovi se tenhle film moc povedl, z příběhu o jednom golfovém turnaji se nedalo asi ani vytěžit víc. 17 let starý film, přesto mě celkem nadchnul. Kdo neznáte, šup napravit. 4-

Gangster Ka (2015)

Já tak strašně nerad hodnotim český filmy. Už při počátečních titulkách bývá jasný, že ten film bude o parník vzadu oproti ostatním. Nesympatičtí herci snad do posledního kousku. Ten casting byl mizernej. Většina to hraje tak, jako by je to ani nebavilo. Emoce do postav nulová. Sem tam pokus o vtip, je třeba hlavně mluvit sprostě, to v českých filmech frčívá. Klasicky průměrnej českej film. 2*

Poslední rytíři (2015)

Tohle bylo poměrně dost slabý. Film má 115 minut, dvě třetiny filmu zpomalený, takže by jinak měl 40 minut. A v těch se toho moc neděje. Máchá se dost nepřehledně mečema, záběry, ze kterých je cítit větší rozpočet, střídají ty s tím slabým. Všechno to dohromady zabalí kupodivu zvučný jména herců. Na co je do tohohle filmu uvrtali, to mi bude pár dní vrtat hlavou. Určitě dýl, než samotnej film. 2*

Logan: Wolverine (2017)

Tak jo, Hugh hvězdu navíc udělal, tak dávám plnej počet. Četl jsem krásnej koment, kde psali, že Jackman je nejlepší filmovej casting všech dob, a já s tím souhlasím. Jeho předvedení umírajícího Wolverina je prostě výtečná. Konkrétně jemu prostě nelze vytknout ani minuta filmu, ten chlap je charismatickej až na půdu a nejspíš kde bude hrát, to bude pecka. K samotnému filmu, ten je po akční stránce naprostá paráda. Scéna v lese je kulervoucí a pustim si ji ještě několikrát. Ostatně pokaždý, když velítly adamantiový čepele, tak to byl mazec, ať už Wolverinovo nebo jeho povedený dcerky. Střih a zvuk na jedničku. Co mi trochu vadilo byla místy amatérsky vypadající kamera a použitý filtry. A Xavierovo běsnění třesoucí kamerou, za to bych trestal. Ale suma sumárum, tenhle film si 5* zaslouží a doporučuju na to nalítnout do kina. Jsem zvědavej, jak na tenhle úspěch filmu zareaguje Jackman, kterej ohlásil svůj poslední díl. Nějak se mi nechce věřit, že timhle to odpíská.

Rohy (2013)

Slušný, nenudí to, ani to zcela nenadchne. Ale musí se tomu nechat, že v židli to upoutá a těch 110 minut uteče. Daniel Radcliffe je vynikající a už to dávno není ten malej chlapeček s hůlkou. Naposledy u Frankensteina mě nadchl ještě daleko víc, než zde. Trochu mi štvaly dlouhý prostřihy minulostí, který nebyly zdaleka tak zajímavý, jako přítomnost a ubíraly dost tempu filmu. Celkově kvalitní průměr, určitě zkuste. 3*

Krotitelé duchů (2016)

Nevěřil jsem tomu, ale ten film je fakt hodně vtipnej. V podstatě co záběr, to minimálně pokus o vtip a to jsem už dlouho neviděl, jestli jsem vůbec kdy viděl :D Ženský fakt dost hláškujou a občas jim to i fakt jde. Ksichty taky slušný, herečky vybrali pro film skvěle. Tim jsme u konce těch velkých pozitiv :D V jádru dobrej film, vlastně povedenej. A abych pravdu řekl, nenapadaí mě žádný velký negativa. Ten film měl určitě prvotně pobavit a to se mu povedlo. Takže jo, proč ne, 3*

Dárek (2015)

Jak se to říká? Na Na každou svini se voda vaří? Tak o tom je tenhle film. Finále filmu je celkem povedený, začátek dobře rozehranej, ale střed je nudnej, bez nápadu a ne tak napínavej, jak by si film zasloužil. Dialogy filmu jsou hodně slabý, herci se při nich tváří až překvapeně, co to vlastně tlachají. Suma sumárum takovej průměr, 3-

Kosti a skalp (2015)

Zvláštní film. Pořád tomu můžeme asi říkat western. Takovej ponurej, syrovej western, co rozhodně není pro citlivky. Ona je to vlastně taková řež s prvkama hororu. A celkem zajímavě podanym. Je to celé tak tajemně podaný. Jo, mně se to líbilo můžu říct, hodně dobré 3* a kdo máte trochu silnější žaludek, tak si to určitě dejte.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Depp a jeho maniacký výraz, to je mazec. Co z něj v maskérně pro tenhle film udělali, to je trochu jiná liga. Vyzařuje čistý zlo z každýho jeho pohledu. Zajímavě temná kriminálka. Určitě zkuste, dvě hodiny poměrně rychle utečou. 3*

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Další série, ve který se dá dokonale ztratit. Těch dílů je už tolik, těch nemožných úkolů je už tolik, že každý další díl je totožnej s tím předchozím. Akce je pořád dobrá, ale je to pořád stejný. Na jedno shlédnutí to opět je, ale za dva týdny nemáte tušení, o čem to bylo. Další lehce nadprůměrná akce. 3*