Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Z toho se asi nedalo vytěžit víc. Amerika má ráda hrdiny, tak nám je chrlí jednoho po druhém. Tady je ze začátku hned jasný, kdo bude ten největší borec, jenom je třeba mu to trochu opepřit. Tým pověřený prošetřením události zcela jistě tahá od začátku za kratší konec, nicméně jejich arogance ze začátku filmu a heroický plácání po ramenou na konci filmu, je až moc v křeči. To se dalo asi ušetřit a pojmout trochu jinak. Stejně tak děkování Frau Sully na konci. Tam mi cukal koutek. Jinak moc pěkně odvyprávěný filmek, 4* dávám, k tomu mínusek.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Začíná nám to trochu "stereotypit". Kouzlo jedničky je ta tam. Pořád je to jízda, jednohubka, u který se nenudíte, ale taky to začíná být ten typ filmu, u kterýho za půl roku nevíte, jestli jste ho už viděli, nebo ještě nee. 3+

Kniha džunglí (2016)

5* a bez debat ideální rodinná podívaná. Do svého hodnocení zahrnuju i nadšení Neláka, kterej si film vyloženě užíval. Až na prvních pár záběrů běhu lesem vizuálně naprosto ohromující. A po dlouhý době můžu říct, že mi vadila vlastně jenom krátká stopáž filmu, 105 minut uteklo jako voda a celý příběh je občas až zbytečně zkrácenej, Tady by něco přes dvě hodinky určitě nevadilo. Doporučuju sednout v podvečer s celou rodinkou k televizi a jenom se kochat a kochat.

Anthropoid (2016)

Málo napětí. Atentát na Heydricha by ho asi skousnul trochu víc. Jinak solidně odvyprávěný příběh o hrdinech, co se postavili Německu. Ke konci filmu jsem si uvědomil, že během něj nehraje prakticky žádná hudba jako podkres. To je docela unikát bych řekl :) Filmu by slušel asi trochu větší rozpočet. Za mě taková průměrka za 3*

Zhasni a zemřeš (2016)

Víc takových. Patrně to nezapadne mezi ostatní horory dnešní doby, ve kterých mam už trochu maglajz. Tak nějak filmem proplujete ani nevíte jak. Rozhodně není nuda. Ideální na noc, kdy kolem všichni spí, udržovat se hlavně po cestě do postele ve světle! :) 4*

Most špiónů (2015)

Jop, tohle prostě sedlo. Začínám si myslet, že je to tim Tomášem, protože nepamatuju film, kterej by se mi s ním nelíbil. Opět jeho vysokej hereckej nadstandard. Ale Spielberg to taky celkem bravůrně zvládá. Dobu kolem rozdělení Německa vylíčil zajímavě a bez nějakých hlušších míst ten film pěkně odsejpá. Určitě pusťte.

Želvy Ninja 2 (2016)

Tam, kde jednička excelovala, tak tam dvojka skomírá. Všechno je dětštější, vtipu se snažili přidat víc, ale nevyšel jim skoro žádnej. Tohle je celkově dost velikej přešlap. Očekávání byly obrovský, místo toho přišlo zklamání a pachuť naprostého průměru. CGI o stupeň dál, herecký výkony o stupeň níž. Hudba super, ústřední melodie zůstává v hlavě i po týdnu. Naprosto průměrný 3*

V zajetí démonů 2 (2016)

Dobrá oddechovka. Bohužel se místama vytrácí atmosféra a nastupuje hlasitej zvuk, co vám vytluče repráky z beden, jenom abyste se lekli. Na druhou stranu to funguje :D Příběhově klasika posledních hororových let, před shlédnutím jsem měl problém si vzpomenout na děj jedničky, takže jsem si ji rychle prolétl. Za pár týdnů budu mít s největší pravděpodobností ten samej problém s tímto pokračováním, jelikož film je nadusanej neustále stejnými událostmi, jako v ostatních filmech jako je Sinister, Insidious apod. Mezi těmito filmy je tak tenká hranice, že už ani nevím, který je který. Konec filmu navíc bych řekl uspěchanej, takže jsem si až řekl, že takhle to doufam neskončí. No a ono skončilo :D Pořád jde o poctivej filmek, u kterýho budou slabší povahy asi mít problém, za mě je to takovej lepší průměr, kterýmu dávám 4- a doporučení, počkejte na tmu, zhasněte všechny světla a pěkně si ho užijte.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Tak tohle mi vyloženě sedlo. Studená válka, jaderný hlavice v nesprávných rukou, americký kovboj a ruský agentík. Neustálý pošťuchování těch dvou je parádní. Akce je celkem promyšlená, stejně tak podrazy a zvraty. Doporučuju :) 4*

Sázka na nejistotu (2015)

Dokumentárně točenej film o krachu hypotéčního trhu v Americe. Taková ta neplecha, co se stala poměrně nedávno po tom, co si v Emérice šlo půjčit na prakticky jakoukoliv nemovitost, aniž byste na to měli, nikdo se zkrátka neptal. Hlavně, že byly tučný provize. No a tady v tom dokumentu se můžete podívat, cože se vlastně přihodilo, jak k tomu došlo a jak se na tom dalo hlavně vydělat. Pokud se šlo proti někdejšímu skálopevnýmu hypotéčnímu trhu, dalo se na tom parádně vydělat. Jak, to se snažil film přes všechny ty CDO a CDS termíny vysvětlit, ale já v tom teda jako dost plaval :) Stejně tak ve jménech, cifrách. Přijde mi, že se toho snažili vecpat do filmu až moc, takže to asi fakt jenom málokdo pochopil do detailů. A já jsem z toho většinou krajně nesvůj, když dokoukam film a jsem z něj pitomej. A pak z toho asi i srážim hodnocení, takže za mě max 3* :)