Svět podle Prota (2001)

Skončilo to nejlépe jak mohlo. Sice druhá půlka filmu nebyla tak ohromující a úchvatná jako první, ale i tak je to úžasné dílo. Dokonalého Kevina Spaceyho a hudbu netřeba vyzdvihovat. Jsem zamilovaná do K-PAXana!

Za kačku svlíkačku (2009) (pořad)

Mé hodnocení je samozřejmě nadsázka. Líp se usíná už jenom u Volejte věštce. Ať žijí studentská léta!!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Herecké výkony jsou v přeletu bezchybné. Prostě geniální. Zbytek byl pro mne "klouzání po povrchu". Bylo tam sice pár chvil, ale bohužel jsem se nemohla dostatečně vžít do postav, děje apod... Také hlavní sestra mohla být trochu víc "ďábelštější". Možná po druhém shlédnutí své hodnocení ještě poupravím. Uvidíme!

Old Boy (2003)

Až tak moc mě to nevzalo, ale nebylo to špatné. Trošku přehnaný konec (obzvlášť scéna na mostě), ale průběh ušel. Stále se ale nemůžu zbavit pocitu, že jakákoliv činnost, která vyžaduje emoce se asiatům příčí, a tak vznikají přehnané filmy nabité falešným dramatismem, anebo hudební kašpaři typu Lang Lang, Yundi Li apod. Když to člověku není přirozené, nikdy to prostě nebude ono!!!

Pokojný bojovník (2006)

Velice inspirativní film který mi nejen zpříjemnil cestu v autobuse, ale donutil mě přemýšlet. Nejen sportovci, hudebníci, herci a lidé kteří se věnuji intenzivně nějaké činnosti, ale i normální člověk v něj najde ponaučení a něco, o čem bude minimálně chvíli uvažovat.

Americká krása (1999)

Člověk by si měl uvědomit tolik věcí dokud je ještě čas...

Válka Roseových (1989)

Láska má k nenávisti jen krůček. Více než Komedie/Drama, je to chvílemi Komedie/Horror. Ale že je to parádní jízda!

Armageddon (1998)

Mám ráda záchranu světa ve filmech. Výborná parta vrtařů a jako vždy skvělý a skálopevný Bruce Willis pobaví ale i klasicky dojme. Ve filmu nechybí typické úkazy amerických katastroficky laděných velkofilmů, ale to mu není na škodu. A nakonec to všechno dobře dopadlo. Jak jinak!