Souboj cti (1996)

To je pro mně v rámci tématu naprosto špičkový film. To spektrum bojovníků lišících se jak stylem tak fyzickou zdatností, to je prostěmaximální show..

Rocky V (1990)

Herec, který hraje mladého boxera Tommyho, je skutečný a velice dobrý boxer..

Rocky (1976)

Sylvestr napsal za 3,5 dny scénář ke všem 5 dílům rockyho a obcházel producenty dokud mu to někdo nepomohl natočit. Původně od něj chtěli scénář odkoupit a do hlavní role dosadit jiného herce, na to ale Sylvestr nepřistoupil a dobře udělal.. Film se stal kultovním a Sylvestr který možná tak trochu stvárnil i část svého života vše zahrál naprosto dokonale, přesně jak to asi mělo vypadat. Rocky snad nemá ani nejmenší chybu..

Něco na té Mary je (1998)

Dobrá komedie, s neskutečně příjemnou atmosférou a krásným prostředím. Navíc jediný film (co registruju), který je s dubingem (VHS) lepší než v originál znění. Na film se dá podívat mnohokrát (já sem ho teda viděl asi 50 krát) a je to stále velice příjemně strávený čas.. V tom filmu u toho moře je prostě tak nějak krásně..

Kult hákového kříže (1998)

Film poměrně surový a asi realistický, bez nějakého přiklášování nebo nadsázky. Vše tak jak to je a zpracováno jak má být. Několik let se mi to nedařilo nikde sehnat..

V zajetí rychlosti (2005)

Člověk, který obětuje celý život jedinému a přes všechny překážky dokáže vše o čem kdy snil. Anthony Hopkins v životní roli. Úžasná režie, hudba, perfektní scénář a celkově výjimečně přijemný průběh filmu. Neuveřitelně inspirující a naprosto nepřekonatelný film. Pro mně asi nikdy nebude žádný film, který by se s tímto dal vůbec srovnat.

Babel (2006)

Zajímavý a neobvyklý film s ohromně podmanivou hudbou. Brad Pitt tady dokonce hraje jednu z mála chlapských rolí, kdy si výjimečně na chlapa jen nehraje. Film má opravdu silný příběh a úkaže různé životní osudy a situace, kdy se člověk musí vypořádat s tím co přišlo nejlépe jak umí, ať je to jakkoliv těžké.. Výborný film.

Taxi 3 (2003)

Důstojné pokračování správné francouzské komedie. Bohužel už trošku slabší, ale stále stojí za podívaní.

Taxi, taxi (2000)

Pokračování úspěšného prvního dílu, dle mého názoru dokonce ještě mnohem povedenější. Herecky skvělé, scénař dobrý a ještě s překrásnou Marion Cotillard.. Super.

Taxi 4 (2007)

Žádné prazdné filmy, točené za každou cenu. Není to tak dobré jak jednička, nebo dvojka, ale pořád férová komedie, která je v návaznosti na předešlé díly ve finále úplně super.