Deník hloubkového letce (1967)

Zatímco obal filmu lákavě hlásí, že "válka ve vzduchu vrcholí", ve filmu samotném z ní uvidíte pouhých pár minut. Většina děje se odehrává na zemi, ale i přesto s vámi tento "konverzační válečný film" poměrně rychle doklusá až do osudového finále.

Delta Force 3: Vražedná hra (1991)

Z paměti se mi vynořila, i po těch letech, noha přišpendlená nožem k iniciačnímu pedálu od bomby :-)

Trvalé bydliště Praha (2008) (studentský film)

Výběr bezdomovců v tomto "dokumentu" není zcela určitě reprezentativní, ale na druhou stranu je nám tak nastaveno zrcadlo, že né všichni jsou osobami odpudivými a Okenou se živícími. Celkové vyznění je však až příliš zromantizované, člověk by měl pomalu chuť jíti ulehnouti pod nějaký ten viadukt taktéž :-)

Modrý anděl (1930)

Bohužel jsem nepřistoupil na to, že by ctihodný profesor v letech propadl, ze dne na den, takové destruktivní lásce. Herecký výkon Janningse mě také neuchvátil, dle mého příliš přehrával (zlatá doba německého expresionismu přeci jen už minula), zatímco Marlen ve filmu pouze "byla"...

Biloxi Blues (1988)

Klasické schéma "boot camp" filmu - skupina bažantů + vyšunutý sergeant = řada konfliktů. Skladba mužstva: židovský intelektuál jako černá ovce a personifikace vzdoru, jeho protipól původu polského, hlavní postava stojící kdesi mezi a ostatní.

Nomád (2005)

Mohlo to být mnohem lepší, stačilo by jen více propilovat scénař, prohloubit psychologii jednotlivých postav, angažovat Kazachy i do hlavních rolí..co naplat, Kuno Becker není věru ten nejvhodnější kandidát na post mýtického hrdiny kazašského národa a Jay Hernandez s knírkem mi neustále připomínal mladého Freddieho Mercuryho :-)

Dveře do ticha (1991)

Netradiční Fulci (zároveň i jeho poslední film), dalo by se říci Fulciho mysteriózní road movie za pohřebákem :-)

Vojcek (1979)

Krmit se čtvrt roku pouze hrachem jako pokusný králík, asi by mi také "cáklo" jako Woyzeckovi. Jeho ztvárnění Klausem Kinskim je bezdebaty největší devízou tohoto snímku, do kterého se však i přes řadu vynikajících momentů (a myšlenek k podumání) sem-tam nuda vkrádá a co hůř, hlavní dějová kostra je opravdu prostinká.

Trampoty bankovního úředníčka (1980)

Méně ztřeštěné než jiné Paolovy kreace, přesto zábavný kousek z domu plného milenců a milenek, jejich manželů a manželek a jedné více než vyvinuté služebné ;-)