D'Artagnan a tři mušketýři (1963)

Mušketýři na italský způsob a překvapivě dobří. Kdo rádi "pláště a dýky" máte, vedle nesáhnete.

Doblba! (2005)

Tristní produkce českých komedií posledních let mi nedovoluje tento Vachlerův počin hodnotit méně. Duška i Čtvrtníčka mám rád, pobavil jsem se, co více si od nenáročné komedie (ještě s takovým názvem) přát? ;-)

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Z celého filmu je nejméně povedená (a zároveň nejméně věrohodná) Douglasova linie. Partu fetující zlaté mládeže, vedoucí debaty o smyslu života, bych ještě překousnul, ale aby nastupujícího šéfa DEA poučil o drogové problematice jeden z nich a zároveň mu pěkně polopaticky vysvětlil, proč ti chudáci černoši drogy prodávají, to už je trošku silné kafe. Nesmrdí tu něco pane scénáristo?

Pod palbou (2005)

Továryšč Bezfamilny a jeho rozvědčíci jsou zpět! Tentokrát dokonce shlédneme i paradesantní výsadek jednotek Waffen SS a teroristickou činnost vojáků Vlasovovy armády v ruském týlu. Ale co, nekoukáme se přeci na žádný dokument ;-)

Mistři (2004)

Podivné cosi podsouvané nám jako komedie. Z celého filmu citím silnou kavárenskou zatuchlost, pohled od stolu, který nám odhaluje ponejvíce představy samotných tvůrců o fenoménu fandění a životě ve vysídleném Sudetenlandu. Chtělo by to více empírie, více chodit mezi "obyčejné" lidi pánové tvůrci z Prahy stověžaté. Jednu hvězdičku dávám pouze za lihové vize p. Budaře, alespoň v nich je záblesk něčeho koukatelného.