Dementia 13 (1963)

Od tohoto filmu nečekejte žádné krvavé orgie alá Fulci, za to se připravte na hutnou atmosféru podbarvenou vynikající hudbou, bez které by byl výsledný dojem minimálně o hvězdičku chudší.

Afgánský zlom (1990)

Syrová válečná podívaná prostá jakýchkoliv příkras a zároveň jedna z mála možností nahlédnutí do pekla "ruského Vietnamu".

Koncert hrůzy (1990)

"Tvé filmy a tvé zápisky tě odsoudí k tomu, že tě budou mít za zrůdu. A neexistuje snad ta bella stupida teoria, že násilné scény na plátně vyvolávají i násilí ve společnosti?" :-)

Next (2007)

Zcela beze studu se přiznám, že jsem se bavil od začátku do konce. A i Colombovo cameo se počítá ;-)

Přátelé (1994) (seriál) odpad!

Nene, tohle mi opravdu nikdy "nechutnalo"...

Deník mrtvých (2007)

George nám jasně dokazuje, že je pořád ve formě. A i přesto, že točí stále variace na jedno téma s kritickým akcentem na určité aspekty naší civilizace (zde cílil především na masová média a informační přesycenost), stále je se na co koukat!

Solange: Teror v dívčí škole (1972)

Po dlouhé době film, který mě udržel ve stavu značné napnutosti a zvědavosti až do závěrečného rozuzlení. Doporučuji nejen milovníkům gialla. Opravdu chutné sousto.

El Alamein (1958)

Jeden z kvalitnějších italských snímků. Začátek mi sice čtyřicátá léta příliš neevokoval, ale s odchodem na frontu se to zlepšilo. Ve filmu si "zahrálo" i několik málo tanků Sherman (ve scéně generálního útoku i větší počet tanků M47 Patton, které se však v roce 1942 určitě u El Alameinu prohánět nemohly), což považuji za velké plus. Hrdinní italští vojáci s nimi svedou boj do posledního náboje, aby také ne, když film vznikl za podpory italské armády. Jen o strejdovi Benitovi nepadne během něj ani slůvko :-)

Ženy od hluboké řeky (1981)

Gloria: Kanibalismus jako organizovaná praxe v lidské společnosti neexistuje ;-)