To (2017)

Najviac ma bavila prvá polovica filmu, detské postavy a ich radosti a strasti a využívanie minimalistického klauna,druhá polovica išla omnoho viac oproti mladším návštevníkom kina a trocha sa stratilo na celkovej atmosfére filmu .

Čára (2017)

Som nadšený , film predčil moje očakávania a zaradil sa medzi to lepšie čo som tohto roku v kinách videl.Práca s kamerou, vizuálne pôsobivé,herci hrajú a ja sa nestačím diviť ,že aj v našich končinách niekto dokáže natočiť skvelý film.

Vetřelec: Covenant (2017)

Do rovnakej rieky vstupovať nechcem .Ridley tomu rozumie a aj keď ten film možno už nikdy neuvidím alebo sa k nemu nebudem vracať ako k prvým dvom dielom "série" stále je to vysoký nad štandart v rámci letných blokbasterov . Technicky dokonalé ,kvalitne ozvučené a scenáristicky nadpriemerné s jednou ľahko pribrzdenou posádkou :)

Rychle a zběsile 8 (2017) odpad!

Čakal som sračku a dostal prekombinovanú sračku .

Logan: Wolverine (2017)

Ten film vybočuje z toho čo produkuje Marvel a spol ...zasadenie Wolverine do "despotického" sveta sedí ,akcia ujde ,finále je ale uponáhľané . Logan je akýmsi Mad Maxom medzi komiksmi .

Hitchcock/Truffaut (2015)

Kniha prečítaná už nejaký Piatok ( náhodne som ju v jedno Piatkové ráno objavil na internetovej databáze miestneho Antikvariátu ) takže potešenie z čítania a následné potešenie zo sledovania tohto dokumentu? mi ju pekne oživilo navyše tie postrehy režisérov a krásny koniec ma len utvrdili v tom ,že mám doma viac než len knihu o filme , že Hitch bol majster svojho remesla a Truffautom sme mi všetci čo Hitchov ( aj ten jeho odkaz ) stále oživujeme :)

La La Land (2016)

Predávať touto formou staré muzikály a ešte medzitým tvoriť poctivú kinematografiu nie je na škodu.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Výpravne, svieže , možno nie tak osudové ako to najlepšie zo sveta Star Wars ale páči sa to a záverečné finále ( ostrovy) je pastva pre oči .