Hvězdná brána (1997) (seriál)

Ach jaj, v prípade tohto seriálu ide objektivita stranou. Stargate je moja osobná klasika ktorú som sledoval pravidelne a snáď som nevynechal ani jeden diel. Neskutočný seriál na ktorom som vyrastal. SG1 ma vždy dokázala pobaviť, a niektoré hlášky O'Neilla poznám naspamäť. Zdatne mu vždy sekundoval Teal'c (nezabudnem na to ako hovoril jaffský vtip) :) Samozrejme sa Stargate nedal brať veľmi vážne, niektoré diely dnes vyvolávajú úsmev. Celkovo kvalita jednotlivých dielov kolísala, ale vždy boli minimálne zaujímavé. Zato niektoré iné by mali patriť do zlatého fondu seriálových epizód (Windows of opportunity). Takže seriál jednoznačne za 5 hviezd, aj keď dokážem pochopiť aj tie jednohviezdičkové hodnotenia :D

Strážci Galaxie (2014)

Tak máme tu ďalšiu tímovku od Marvelu. K Strážcom galaxie som pristupoval obozretne, a priznám sa, že podľa tunajších hodnotení som čakal bombu. Bohužiaľ musím uznať, že to bomba nebola, maximálne tak petarda. Príbeh veľmi jednoduchý, takpovediac klasický - zbraň čo môže zničiť galaxiu. To by mi nevadilo ak by všetko ostatné bolo super. Avšak nebolo. Postavy okrem Star Lorda ma moc nenadchli. To na čom mal film stáť - humor - mi prišiel akýsi silený, nevtipný a to nie je dobre. Napriek tomu som sa zopár krát zasmial. Páčil sa mi vizuál - tam bola vidno kvalita, aj keď tu mám tiež výčitku - miestami mi to prišlo až príliš farebné. Ako celok film mierne sklamal. Nemôžem sa ubrániť porovnaniu s Avengers. Tí boli naozaj o 2 triedy lepší. A pri tomto filme som 2x zadriemal, čo by sa nemalo stávať - 3 hviezdy

Predestination (2014)

Taký nenápadný film, avšak veľmi podarený. Časové paradoxy sú vo filmoch relatívne častým prvkom, tu však boli hlavnou témou celého filmu. A tvorcovia sa tu teda riadne vyšantili :) Tá pesnička, čo tam hrala párkrát v bare v pozadí v podstate vystihuje celý film. Celkovo ma film neskutočne vtiahol do deja a to sa mi už dávno nestalo. A to aj napriek tomu že sa dalo dopredu dosť dobre odhadnúť o čo vlastne ide. Takže za mňa po dlhom čase 5 hviezd.

Utržený ze řetězu (2005)

Až na pár maličkostí výborné. Zaujímavé skĺbenie drámy a akčného filmu. Ako dráma je to zaujímavé a Jet Li tu musí aj čo to zahrať. Tej akcie tu až tak veľa nie je ako je tomu v iných jeho filmoch, ale keď sa už k nej dostaneme, je to paráda. Choreografia v bojových scénach je perfektná, má hlavu a pätu (hlavne súboj na záchode na 2 metroch štvorcových). K tomu fajnová hudba a Morgan Freeman :) U mňa veľká spokojnosť a čisté 4 hviezdy

Černá smrt (2010)

Parádna atmosféra špinavého temného stredoveku odlišuje tento film od podobných tuctových snímkov. Toto ja fakt môžem. Trochu mi to pripomínalo Solomona Kanea, akurát tu neboli tie príšery. Všetko zablatené, krvavé, bez príkras, hlavy ruky lietali. K tomu ako bonus ďalšia zaujímavá smrť Seana Beana :) Chudák, ten sa nedožije konca vo filme skoro nikdy. Akurát mi občas vadilo to pomalšie tempo, ale to bolo skôr spôsobené pozeraním neskoro v noci. Inak spokojnosť na 4 hviezdy, nie úplne čisté, ale tento film si to zaslúži.

Carrie (2013)

Veľmi priemerný film. Ide o taký nemastný neslaný teenagerský film, ktorý síce neurazí, ale moc nepotešil. Predloha bola parádna, avšak atmosféru knihy sa vôbec nepodarilo preniesť do filmu. Veľký podiel má na tom podľa mňa nevhodný výber hlavnej hrdinky. Chloe Moretz sa snažila, ale moc jej to tentoraz nešlo. Na úlohu outsiderky proste vypadá príliš dobre. Ďalšou vecou, ktorá znižuje kvalitu filmu je posledná tretina. Čakal som poriadne telekinetické orgie (predloha je opäť v tomto fantastická), ktoré sa bohužiaľ nedostavili. Len zopár výbuchov a troška krvi. Celkovo teda za slabé 3 hviezdy.

Temný případ (2014) (seriál)

Podľa môjho názoru televízna udalosť roku. Vždy, keď vidím vysoké hodnotenie, snažím sa k nemu pristupovať rezervovane, v prípade tohto počinu od HBO sa však s hodnotením nedá nesúhlasiť. Seriál má 2 obrovské prednosti. Prvou je neokukané a originálne prostredie Louisiany, ktoré aj počas dňa dokáže navodiť brutálnu atmosféru. Druhou a ešte väčšou je jednoznačne výber ústrednej dvojky detektívov. Woody Harrelson ako taký pohoďák, dalo by sa povedať ''good cop'' . A McConaughey je tu v asi najlepšej roli v akej som ho doteraz videl. Jeho Rust Cohle je niečo, čo sa len tak v televíznej produkcii nevidí. Samotný prípad hrá v seriáli až druhotnú úlohu, avšak je nemenej zaujímavý. K prvej sérií mám snáď iba jednu výhradu. A tou je priskoré vyvrcholenie v 5 časti. Každopádne si zaslúži plné hodnotenie.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Myslím že po poctivom dopozeraní všetkých 9 sezón už mám právo na objektívne hodnotenie. Celý seriál by som rozdelil na 2 polovice. Tá prvá, približne do 4 sezóny bola famózna. Jednotlivé epizódy boli originálne, neskutočne zábavné miestami som sa smial 20 minút v kuse. V tom čase išlo o môj najobľúbenejší seriál. Tvorcovia v seriáli využívali množstvo zaujímavých vychytávok (zvlášť sa mi páčilo časté striedanie rôznych časových rovín). Od 5 sezóny bohužiaľ išla kvalita seriálu neustále dole. Našlo sa síce pár lepších epizód, tých však bolo ako šafránu. Príbeh sa neposúval dopredu, opakovali sa podobné situácie a neustále sa naťahoval dej. Vrcholom (alebo skôr dnom) bola posledná séria ktorá sa celá odohrávala počas 1 víkendu. Takže ak to mám zhrnúť, za prvé 4 sezóny jasných 5 hviezd, neskôr slabota. Celkovo 3 hviezdičky.

Chuck (2007) (seriál)

Po zhliadnutí všetkých 5 sezón dávam 4*. Prvé 2 série boli jedny z najlepších seriálových počinov, čo som mal tú česť zhliadnuť. Skvelý príbeh, parádne vtipy, kopec odkazov (hlavne na moje obľúbené Star Wars) a k tomu kopec sexi báb, ktoré sa väčšinou bili medzi sebou hlava-nehlava. Škoda toho kam sa neskôr seriál ubral, začali sa priveľmi riešiť vzťahy, príbeh začal byť prekombinovaný atď. Vždy tam však bol v prvom rade super humor a to sa ráta. Najzábavnejšou postavou je určite John Casey so svojimi hláškami. P.S.Yvonne Strahovski je asi najsexi blondínka akú som kedy v seriáloch videl

50/50 (2011)

Skvelá dráma/komédia s (našťastie) šťastným koncom. Musím pochváliť hlavne skvelé obsadenie a výbornú hudbu.