REC (2007)

Nechal bych to přetočit američanama nebo japoncema. Ale na debut to nebylo tak marný.

Griffinovi (1999) (seriál) odpad!

Pominu-li trapný humor, ještě hůř stravitelná je naprosto nesmírně ultradebilní kresba. (Snad jsem to zhodnotil dostatečně objektivně).

Šílená láska (1995)

Prostý příběh bez nápadu. Dva zamilovaní ukradnou auto a jedou daleko, aby se zas poslušně vrátili. Tomu říkám námět pro film! :D

Sugar Hill (1993)

"I am / I can". Wesley Snipes v dramatu z prostředí drogových dealerů v černošském ghettu. I když je sám nejsilnější součástí filmu, samotný děj je položený na vodě a zcela mimo realitu. Škoda, že scénárista zná drsnost ulice jen z filmů a v podobné čtvrti nejspíše v životě ani nebyl. Ale primárně ani tak o tom ten děj nebyl... zato pomyslnou třešínkou na dortu se stal typicky americky nepochopitelně přeslazený happy end, ...který snad měl skrytě evokovat názvoslovnou souvztažnost na new yorský Sugar Hill?

Noční rvačka (2008)

Povlovný děj, který má více tendence nudit než zaujmout. Pokud autoři chtěli něčím oslnit v tomto čím dál tuctovějším žánru, měli se alespoň odrazit od legendárního Rockyho Balboa. Vysvětlením oné vlažnosti hodnocení by mohly být zkušenosti začínajícího scénáristy i režiséra. Ostatně na samém začátku herectví jsou i oba hlavní aktéři a rozhodně nebyli tím nejslabším článkem filmu, spíše naopak.

Mistr neznámého boje (1993)

Příjemný příběh bez vyšších ambic, byť trošku naivistický. Mistr "neznámého boje" popularisuje dnes už ne tak docela neznámé bojové umění - původně brazilskou Capoeiru.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Komu se tohle nelíbilo, snad by se našel ve filmu "Byl jsem mladistvým intelektuálem." Hudbu, scénář, režii a dozor nad visuálními efekty dělal sám R.Rodriguez; a asi věděl proč.

Nahota na prodej (1993)

"Dámy a pánové, ...zámeček v Jevanovicích. V 60tých letech přešel do vlastnictví státního statku Vítězný únor. A podle toho dnes taky vypadá." Spíše podprůměrná kamera a špatná choreografie bojových scén - zato již po "Olmerovsku" dobrý výběr hudby a nádherná autenticita přelomu 80/90. let!

Požehnání smrti (1981)

Jestli si W.Craven myslel, že když pohřbí konec, tak se z filmu stane horror... tak takhle to nikdy moc nefungovalo. Ale všechny začátky jsou těžké.

Tělo na tělo (2002)

Že to bylo velice lehce stravitelné, to ano. Že některé bojové scény nedopadly nejlépe, také budiž; ale že do toho bylo vsazeno, to co jiným akčním filmům často chybí, to se také popřít nedá, nadto kamera byla spíše nadprůměrnou... ale (pod)hodnocení uživatelů je spíše jakoby jeden opisoval od druhého.