• Thriller

Záhada Lucy Keyes (2005)

Velice pěkný duchařský film o obyvatelích městečka a jednoho velkého zmizení malé holčičky jménem Lucy. Děj byl velice zajímavý a na konci dost strašidelný a šokující. Vůbec jsem se nenudila a to je co říct, protože duchařinám moc nefandím.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Opravdu úžasné speciální efekty. Ta nejlepší přeměna ve vlkodlaka. To musím uznat. Nicméně česká verze mě zarazila. Chvilku český a chvilku původní hlasy. Jinak děj byl vcelku slušný a zajímavý.

Příběhy z temnoty (2008)

"Příběhy z temnoty" mě opravdu pobavily. Začalo to přímo otravným a užvaněným (ač hezkým) černochem, který neumí zavřít hubu! Bla, bla, bla... Jeho úvod bych přeskočila :D Máme tu první příběh "Karma". Parta negrů (zase bych si vybrala ) podniká (teda aspoň se snaží) akci nazývanou Vyloupepení banky! :D No, než se vykecaj, tak to chvilku trvá, ale nakonec se akce stejně nezdaří... Jeden z nich je zraněn a musí prostě z kola ven! No kluci jedou a jedou a najednou se jim porouchá auto a zrovna u toho domu... Náhoda, že? Ten zraněnej musí umřít a stane se tak...? To neprozradím! Jdeme dál! Teda jdeme do toho domu. Kluci si chtějí zavolat, ale... Má to jedno velké ale... Končí to pro ně hodně špatně (jasně, že smrtí ) Proč? A co z příběhu nakonec vyjde? To taky neprozradím. Jen chci říct, že příběh se vleče a je celkově nudný (až brutální), i když jenom na konci a na chvilku! A moji drazí (neoblíbení) známý jsou hlavním důvodem té šílené hrůzy a nesmyslnosti, co příběh doprovází! Jdeme na jinou metu. Je tu druhý příběh "Bouřka". O něco lepší, než černí přátelé. Co se dá dělat! Máme tu partu (naprosto) znuděných puberťáků, co jsou znudění vlastním životem! Abych šla k věci... Rozhodnou se vyvolat Krvavou Mary. Blbost, i když dost zajímavá a pak i strašidelná! Aby to fungovalo, musí všichni bejt střízlivý a vážný! Jinak to nefunguje! Říct jméno 6x a před zrcadlem, to už není, tak složité, když máte všech pět pohromadě! Puberťáci to risknou a jdou do toho! Jedna vražda, druhá vražda, třetí... Né! To bych předbíhala! Nejdříve se na scéně zazvoní klaun, trochu rozmazanej od svýho makeupu, ale jinak neni nebezpečnej, ovšem v podání čokoládově sladkého "Candymana" , kterýho hraje Tony Todd (kdo neviděl Candymana nepochopí ;) ) :* ♥ Vyděšení puberťáci z něho mají až hrůzu! Nedivím se! Ovšem on není až taková hrůza jako hrůza, která zazvoní na dveře. Všichni jsou rádi a jásotem skáčou do stropu. Sice je to policajt, ale já mu nevěřila ani pozdrav (zvláštní pohled, divný jednání i chování) Prostě divnej maník! Jenže právě on najde první mrtvolu... A je to v háji! Podezřelý? Všichni! Šance na přežití? Nulová! Hádky, obviňování. Hlavní podezřelý? Klaun! Ach jo! Vždycky to schytaj nejvíc libový týpci! To není vše. Umírají další! Klaun je zatčen! Konec je děsivý! Sice policajt to schytá, ale co chudák klaun?! Ten byl jen ve špatný čas, na špatným místě! Nikomu nic neudělal a stejně...! No jo! Tak to prostě v horrorech chodí! Ti nejlepší jsou považováni vždy za ty špatný a naopak. No a pak nemaj v horrorech umírat lidi! No nic klaun je kaput! Konec příběhu! Jako sladký konec tu opět máme toho nesnesitelnýho (ač hezkýho, můj názor se nemění ) černocha, kterej doslova mele sra*ky a mě z něho bolí hlava! Opravdu jsem ráda, když zavřel hubu. Mohli z toho udělat aspoň komedii a někdo mu mohl ukousnout hlavu :D Celkově "Příběhy z temnoty" hodnotím jako průměrný a snesitelný kousek, kterej pobaví a neurazí! Jen ho trochu zkazili tím, že oba příběhy jsou propojeni a špatný je, že jen jednou osobou, takže by vůbec nevadilo, kdyby nebyly propojeni vůbec, jelikož filmu to hodnocení nelepší, ale spíše sráží. No to už je stejně jedno, páč film je už dávno natočenej, takže to řešit nebudu. Co si tvůrci upekli, to si taky snědli, ale je fakt, že hodně velký kousek zbyl ještě na talíři... ;)

Lovci lidí (2008) odpad!

Začátek se odvíjel slibně. Skupina teenagerů, výlet do lesů, hádka s místníma v hospodě... To vše bylo v pořádku. Pak přišla na řadu stopařka, co chtěla svést. Ta zešílela, jakmile uviděla neznámý auto. Nepřipomíná vám to něco? Auto z roku 1974... Mě to trochu připomnělo Texaský masakr motorovou pilou (2003). Pak následoval zběsilý boj v lese. Neznámí lovci s puškami. Vyjmuté vnitřnosti. Co takhle Pach krve (2003) ? No to bylo trošičku nudnější. Ale přesto na Norsko to nebylo nejhorší. Jedna z postav mi sice trochu lezla krkem (výbušný a trochu násilný povahy), ale dalo se to přežít. Konec, kdy přeživší hrdinka stopne auto a babča, co ho řídí se tváří, jako kdyby koukala na telenovelu, byl trochu překvapivý, ale vlastně se dal předpokládat. Ovšem Lovci lidí jsou jen trapným nápadem norských tvůrců a Já se k nim už nikdy nevrátím.

Temné síly (1980)

Ani bych tento film nebrala jako horror, ale spíše jako fantasy. Ovšem velice zdařilé fantasy. Nebyl zde složitý děj, triky s hýbajícimi se věcmi mě uchvátily tak, že jsem zvýšila hodnocení. Tajemný kouzelník, co vyléčil malého kluka z leukémie a ihned se stal jeho nejlepším přítelem, považuji za velice originální příběh. I ostatní triky byly velice zdařilé (vznášející se kouzelník, pouhou myslí rozbitá flaška...) Konec, kdy chlapec klečí nad jezerem, jeho matka se na něj dívá s úsměvem na tváři a pak se něco stane (kdo viděl ví, co), mě šokoval.

Nekecej a pádluj! (2004)

Úžasná, střešťená a bláznivá komedie s nejlepší hereckou trojicí. Nádherná příroda. Nezapomenutelné a asi ty nejvtipnější hlášky, které mohou existovat. Po tolika letech stále pobaví.

Dr. Dolittle (1998)

První díl veterináře, který rozumí zvířatům. Moc dobrý příběh i herci. Bavila jsem se od začátku až do konce.

Dobrý synek (1993)

Celkem napínavý thriller o synovi zabijákovi. Do dětských rolí Obsadili opravdu talentované herce. Ráda se na tento film dívám. Smutné, že jeden z nich na konci umře.

Dobrodružství Poseidonu (2005) (TV film)

Hloupý remake, který si hodně myslí. Herci naprosto nesympatičtí a bez talentu. Nechápu jak to mohl někdo natočit a myslet si bůhví co.

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Skvěle natočený dobrodružný film o vlně, která převrhne loď vzhůru nohama. Jsou zde i skvělí herci. I když je film hodně starý, remaku se nevyrovná.