• Thriller

Dětská hra (1988)

Dětská hra je skvělý příklad toho, jak vytvořit originální příběh. Režisér Tom Holland natočil v roce 1996 film Zhubni! podle spisovatele Stephena Kinga. Tady moc originalitou šetřil, ale v právě v roce 1988 natočil horror Dětská hra. Příběh o vražedné panence Chucky, do které vstoupil škrtič Charles Lee Ray, se stala populární po celém světě. Skvělý příběh nás provází po celou dobu filmu. Brad Dourif, který si zahrál škrtiče a poté namluvil panenku Chucky, byl zkrátka dokonalý. Není divu, že byla natočena další, ale bohužel trapná a zbytečná pokračování, která ničím neoslovila. Dětská hra je výjimečný film, který upoutá pozornost každého diváka, protože svou originalitou vstoupila do dějin hororové kinematografie.

Dentista (1996)

Proč ženský umírají v horroru? Protože jsou děvky a děvky musí umřít! Je to obyčejný život doktora Fienstona, který pracuje jako zubař a má plno klientů. Je bohatý, má krásnou ženu, šťastné manželství, tak proč se z něho stal masový vrah? Odpověď leží hluboko v mysli člověka, který je zžírán nevěrou manželky a své problémy "řeší" na svých pacientech. Mučení začíná jako pouhý omyl jeho nočních můr. Vytrhávání zubů je pouhý začátek. Brzy se schyluje k první vraždě a zároveň k pomstě a vyústí to k dramatickému konci... "Dentista" je skvělý horror, který se vyznačuje přímočarou brutalitu a mučením. Není to typický splatter, spíše "nežný" thriller s "trochou" krve a mučením. Začátek je jen jemný odvar toho, co bude následovat. Otázka zní "Co se honí v hlavě chlapovi, který viděl, jak ho manželka podvádí? "Odpověď je jednoduchá. Černá mysl je pohlcena nenávistí, zlobou a vrcholí brutální pomstou. Divákům se slabším žaludkem bych doporučila jen začátek, protože režisér Stuart Gordon, který se podílel jako producent i na filmu "Re-animator" a také jako režisér filmu "Nevěsta Re-animatora" má celkem velké zkušenosti a ví, jak diváka dostat do kouta s tím, že další den si bude říkat, jestli to, co viděl je opravdu skutečné. Myslím, že to u mnoha horrorů chybí. Ta dokonalost. Ta představa, že je něco skutečné, je nepředstavitelná zábava a krutost v jednom. Corbin Bernsen, v roli doktora Fienstona, byl opravdu přesvědčivý a do detailu děsivý svou charakterní rolí. O dva roky později měl opět možnost zahrát si pomstichtivého doktora. Tentokrát v tom pokračoval z důvodu útěku z psychiatrie, ale jatka opět nastala. Každopádně první díl je famózní už z důvodu originality, zábavy a ze strachu, který divák pocítí vždy, když vstoupí do zubařské ordinace...

Dennis postrach okolí znovu zasahuje (1998)

Pokračování o nezbedném klukovi Dennisovi už není tak zábavné jako první díl. Dennis už neni tak roztomilý a kdo by dal přednost zrzavému klukovi před roztomilým blonďákem? Já teda ne. Jeho kamarádi jsou už ve věku, kdy si už nehrajou s autíčkama, ale chovaj se jak pětiletý. I ten příběh je nuda.

Dennis - postrach okolí (1993)

Tak tahle naprosto srandovní a zdařilá komedie mě poprvé pobavila v sedmi letech. Moc dobrý příběh plný srandy, zábavy a dobrodružství. Nesmí chybět ani naprosto nemotorný zloděj, kterého hlavní hrdina přelstí svou chytrostí. Já se tedy dost nasmála.

Den matek (1980)

Moje recenze první: Sice trochu zastaralý film, který nikdo neuznává, ale mně se líbil. Už proto, že se to odehrávalo v lese, tak to bylo strašně napínavé. Úplně jsem byla napjatá, když se tam objevili ONI! Herci jsou sice neznámí, ale nepředvedli nejhorší výkon. Spíš dost vtipný. Moje druhá recenze: Trochu zvrácené, trochu horrorové, a trochu vtipné. Pro diváky s nízkým "obsahem" humoru to není ten správný "druh" filmu. Jsou scény ve kterých se hraje na vážnost (například znásilnění dívky). Tato scéna mohla být klidně vynechána. A jsou scény ve kterých je humoru opravdu jak nas*áno (nasazení pytlů na hlavu, šlápnutí do lejna). Takové netypické, ale celkem vtipné a humorně napsané pasáže. Příběh je prostý. Tři dívky se po 10- ti letech sejdou na společném víkendu, který stráví v lese u jezera. Jelikož film by měl 80 minut, tak se scénárista rozhodl mezi táboření dát trochu vyprávění a to takové, že si dívky vyprávějí, jak převezli jednoho blbečka. Je to vlastně celkem vtipné a aspoň se "zabil" trochu čas ve filmu. Ovšem v lese řádí pošahaní bratři Adley a Ike, kteří jsou opravdu největším vtipem z celého filmu. Dívky unesou a odvedou do svého domova. Tam na ně čeká ještě pošahanější matka. Vtipné je, že mezi scénářem se prolínájí vážné a vtipné dialogy a scény. Zatímco bratři jednu z dívek v noci znásilní, jejich ráno probíhá opravdu vtipně. Po smrti jedné z dívek, následuje pomsta a zabití celé té famílie, ale konec je až docela šokující. Do toho český dabing přidává do filmu ještě větší humor. Zkrátka "Den matek" je podžánr slasher, ale má i něco navíc - humor. I když se to každému nemusí zdát, tak právě humor dodává filmu to "pravé ořechové" kvůli kterému si to asi milovník horrorových komedií pustí znovu a znovu, ale každý by měl alespoň ochutnat, aby věděl, zda má jíst dál.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Je to rozhodně lepší než Talentmania a s tím určitě souhlasí víc lidí. V tomto pořadu lidi předvedli opravdu talent a neprotahujou to něčím jiným jako v Talentmanii. Taky bych řekla, že je tady lepší porota a moderátoři jsou sympatický a zábavní.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

Další nudný pořad, který mě ničím nezaujal. Nesympatický moderátoři a soutěžící. Hrůza, kterou nechci už nikdy víckrát vidět.

Česko hledá SuperStar (2004) (pořad) odpad!

Pamatuju si na dobu, kdy jsem jim naivně posílala smsky, protože jsem tam měla své favority. Teď se tomu jen směju. Jelikož mi zpěv nic neříká, tak mě taky logicky tenhle pořad nepotěšil. Jen u hvězdné pěchoty jsem se řezala smíchy.

Černé ovce (2006)

Můj názor? Stupidní, nudné, hloupé a k smíchu. Chápu, že existují filmy, kde vraždí žralok, hadi nebo dokonce pavouci, ale ovce? To je moc. Děj strašný, herci také. Brutality sice dost, ale stejně se mi to nelíbilo.

Černá kočka (1981)

MŇAUUUU Zklamání první třídy. Tento film byl úplně můj první, který jsem si koupila od Filmagu. V té době jsem ještě Fulciho neznala, nevěděla jsem jak vypadá ani jaký má filmy. Myslela jsem, že to bude dobrý a zajímavý film, ale nebyl. Moje zklamání bylo dost silné, ale stejně jsem si koupila ještě několik jeho filmů, abych zjistila, jestli je opravdu tak špatný režisér nebo to byla jen náhoda. Kromě Aenigma, jsou jeho filmy totální propadáky. No zpátky k Černé kočce. Byl by to vydařený kousek, ovšem kdyby se nedostal do rukou Fulciho. Strašný příběh, nudní herci a skoro žádný vraždy. Dávám tři hvězdičky za tu krásnou černou kočičku. Víc si ale tento film nezaslouží. Je mi líto. Jestli jsem tento film nějak urazila, tak mi to odpusťte, ale řekla bych, že si to zaslouží.