StevenW.

Zdeněk Veselý

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 25.10.2016  15:05

Vzít nejlepší účinkující z pořadu Na stojáka a natočit celovečerní film/dokument o tom jak to vypadá na jejich společném turné byla sázka na jistotu.Na jistotu že se divák bude dobře bavit.O tom že tato parta komiků a jedné komičky opravdu válí svědčí nejenom mnohá shlédnutí videí z jejich vystoupení na internetu,ale také plné sály okresních měst včetně vyprodané pražské Lucerny,které během svojí cesty navštívili.Líbí se mi že kromě útržků jednotlivých vystoupení,film nabízí také nahlédnutí do zákulisí.Diváci co mají rádi stand-up,jistě ocení že se můžou seznámit s tím,jak taková road show vlastně vzniká.Ve filmu je mnoho vtipných hlášek a scének,jedna z nich kde Lukáš Pavlásek popisuje a názorně předvádí jak tráví večery a noci v hotelovém pokoji po vystoupeních se stane jistě kultovní.Ve filmu několikrát padne zmínka o tom že Ruda z Ostravy končí.Fanoušci však nemusí smutnit,protože jak řekl sám jeden z fanoušků,Ruda tu s námi zůstane stále,alespoň díky internetu.Podle mého názoru Michal Kavalčík není jenom Ruda z Ostravy,ale je také znamenitý textař písniček a improvizátor,což mnohokrát dokázal v pořadu Vtip za stovku.Chtěl bych pochválit tvůrce že do filmu plného humoru vložili také scénu která jasně ukazuje že dělal v naší zemi legraci není vždycky sranda,protože téměř vždy se najde někdo,kdo se rád obuje do vás nebo vašeho díla.Pokud máte rádi žánr stand-up comedy,chcete alespoň na chvilku zapomenout na každodenní starosti a ještě k tomu se zasmát,nenechte si tenhle film rozhodně ujít.

• 16.8.2016  12:07

Je to slabota ale je milé znovu vidět známé tváře.:-)

• 20.6.2016  13:40

Důkaz že cesta k jedné z nejznámějších hvězd akčních filmů je složitá.A člověk musí vzít každou roli,třeba i tuhle jen aby se alespon trochu zviditelnil a později dostal nabídky do mnohem lepších a zajímavějších filmů.Co naplat,začátky v Hollywoodu jsou těžké.

• 18.3.2016  12:20
    Rambo II (1985)

V roce 1982 vznikl film Rambo:První krev,dnes už akční klasika,na jehož slávu navázal o tři roky pozdějí díl druhý.Pokračování akční legendy se nese už v mnohem jednodušším rytmu než psychologicky zaměřená jednička.Rambo je od začátku nabušený superman,který do dveří vchází zásadně bokem,na -olejované svaly a neúprosný pohled dávají tušit,že dialogům se moc času věnovat nebude.Motivy a padouchové jsou od začátku nalajnovaní,zbývá tedy mezi prvním a posledním setkáním pozabíjet pár desítek Vietnamců,rozmetat na kusy jejich chatky a se vší slávou se vrátit domů. Soundtrack co stojí za poslech:Frank Stallone - Peace In Our Life Krásnej příklad rčení "Já na bráchu,brácha na mě" když jeden Stallone hraje ve filmu hlavní roli,druhý Stallone nazpívá do filmu ústřední píseň. PS:Možná si někteří z vás pamatují film HUDSON HAWK,kde si Frank Stallone střihnul cameo jednoho z padouchů.

• 11.3.2016  17:35

Klasika s velkým K vznikla v době,kdy už největší moda vietnamských dramat odezněla a rány se zacelily.Sylvester Stallone hledal látku,která by vedle tehdy již slušně nastartovaného Rockyho potvrdila jeho drsňácky samotářský image a Rambo se ukázal jako ideální volba.Kniha Davida Morrella sice nepůsobí jako prototyp čistokrevné bezstarostné akce,přesto se Rambo brzy po svém vzniku zapsal mezi stavební kameny tehdy vznikajícího samostatného akčního žánru.Oproti dvěma pokračováním je první Rambo ceněn díky své snaze podívat se do zraněné duše vietnamského veterána,přesto díky nezkrotné přímočaré povaze je Rambo prototypem silného a neohroženého bojovníka,který se stává vzorem.Rambo je pro mě nostalgická vzpomínka na pubertu kdy u nás začali fungovat první videopůjčovny.Jde o pěkné vzpomínání i po těch letech,a to nejlepší je,že neztrácí na kvalitě. Soundtrack co stojí za poslech:Jerry Goldsmith / Hal Shaper - It's a long road

• 11.3.2016  17:29
    Duel (TV film) (1971)

Původně povídku zkušeného scénáristy Richarda Mathesona převedl do filmové podoby právě Steven Spielberg a nutno říct,že již tehdy prokázal svůj smysl pro drama,napětí,akci i černý humor.

• 23.10.2015  10:55

Zlatej šíp když slunce vyšle do polí,rozpálí zem chladnou, jahody když sládnou.Jehličím a senem voní okolí,to je léto co mám rád.Když má léto grády, když je správnej hic.Holky nás maj rády, my je o to víc.Troška něžný lásky nikdy neškodí,v trávě ani v jahodí.Když má léto grády, zem je blažená,vzhůru kamarádi k holkám do sena.Krásnej vzhled je rázem na ten boží svět,zemskej ráj to napohled.Slunce zář když mrakům karty zamíchá,ležím vedle tebe pod blankytným nebem. Dotýkám se tě a štěstím nedýchám,to je léto co mám rád.A proto: Když má léto grády, zem je blažená.Vzhůru kamarádi k holkám do sena.Na zázračný mládí můžeme si hrát,to je léto, co mám rád.:-)

• 28.8.2015  11:26

Co dělat se dvěma detektivy,kteří jsou sice mistry svého oboru,ale jako partaci si akorát tak vjíždějí do vlasů?Řešením by bylo jistě přeřazení každého jinam,ale to by mordparta z Los Angeles přišla o svůj nejvýkonnější pár.A pak už těch variant není moc.Ačkoli jedna přeci jen.Když už se detektivové Murtaugh a Rigs od rána do večera handrkují jako staří manželé,proč je třeba neposlat do společné akce,at si pánové na sebe pořádně zvyknou.První díl populární akční série,hned od začátku stanovil tempo a směr,kterým se bude ubírat.Usedlý chlapík Roger Murtaugh,který si nejvíc zakládá na klidném domovu,svojí rodině a rád by dosloužil do důchodu bez nehod a neřízená střela Martin Rigs,který má nejenom dobrou mušku ale taky pěkně proříznutou pusu,se vzájemně skvěle doplňují.

• 24.4.2015  11:02

Po né příliš povedeném předchozím hraném filmu o Asterixovi v tajné službě jejího veličenstva,přišel konečné zase film o Asterixovi který je animovaný.Možná je to proto že se představitel Obelixe (Gérard Depardieu) přestěhoval do Ruska,možná proto že animovaná série o válečníkovi z Gálie měla u diváků větší úspěch.Vůbec nevadí že film Sídliště bohů není vytvořen klasickou "ruční" animací ale pomocí počítačové animace.Je to hezký,vtipný,svižný film pro malé i velké diváky.

• 23.4.2015  10:00

Stejné vtipy se nedají opakovat pořád dokola.Toto komické trio má rutinu až příliš zažranou pod kůží.Z kina jsem odcházel trochu zklamaný.

• 12.6.2014  11:49

Celé to působí,jako několik vzájemně propojených dílů seriálu Krajní meze.Film nepřináší nic nového,na téma propojení člověka a počítače bylo natočeno několik lepších filmů např.Trávníkář.Moje kamarádka se v kině nudila,tak mi alespon stále mačkala ruku.Bohužel ta slečna za mnou se nudila o dost více,tak mi chvilkama kopala do sedačky.Tu asi nikdo za ruku nedržel.:-) Milé fanynky,né každý film ve kterém hraje váš oblíbený Johhny Depp je takový trhák jako Piráti z Karibiku nebo třeba Čokoláda.

• 4.6.2014  10:05

Na Hromnice o den více v budoucnosti,tak by se dala zkráceně popsat hlavní linie filmu.Herecké výkony jsou celkem dobré,na tricích se nešetřilo a občas se člověk i zasměje,jenže film je díky neustálému vracení časem zpět dost monotónní. Když sledujete jeden den podruhé,potřetí,počtvrté,vždy s malou změnou,přijde vám to možná vtipné,když to ale sledujete stále dokola,začne vás to po chvíli trochu nudit.Tady zvítězila vizuální stránka nad tou obsahovou. Soundtrack co stojí za poslech.:John Newman - Love Me Again.

• 3.6.2014  11:04

Dobré spojení dobrodružného filmu a westernu,no spíše indiánky.Herecké výkony,výprava a skvělá hudba dělají z tohoto filmu podívanou na kterou se rád podívám znovu.Bohužel mi tento film utekl v kinech a viděl jsem ho až o pár let později v televizi.Kdyby ho nějaký distributor zařadil znovu do kin jako je tomu právě ted u filmu Pulp fiction,kino bych navštívil. Soundtrack co stojí za poslech:Trevor Jones - The Last of the Mohicans Theme.Krásná skladba která v sobě pojí rytmické bubny a táhlé smyčce houslí,dokonale dotváří celkovou atmosféru tohoto filmu.

• 21.4.2014  19:15

Hodně levná a jednoduchá adaptace-imitace komixu z nakladatelství MARVEL.

• 31.3.2014  17:59
    Duna (1984)

Film který tak trochu vybočuje společně se Sloním mužem z filmografie Davida Lynche..Po vizuální i dějové stránce dobře udělané SCI-FI které patří k tomu lepšímu co tento žánr vytvořil.Pouze jednu malou chybičku to má,né každý dívák se bude hned na začátku dobře orientovat ke kterému rodu/klanu jednotlivé postavy patří.

• 31.3.2014  17:50

O dost drsnější než jednička.I když v dalších dílech této série akce a napětí pomalu mizí,tenhle Paul Kersey jako osaměly mstitel má pořád tu správnou štávů.

• 3.1.2014  19:38

Svítalo celou noc je pozoruhodný film.I když jde téměř o komorní drama a postav tu moc není,je to film kde atmosféra by se dala krájet.František Němec zde ztvárňuje postavu lékaře který vám zůstane v mysli ještě dlouho po zkončení filmu.Za zmínku stojí také hudba kterou složil Petr Hapka.

• 11.12.2013  14:55

Tak dlouho na mě moji přátelé naléhali,abych s nimi šel na "hladové hry 2" ,až jsem se nechal přemluvit.Protože nejsem tak velký fanoušek této série,jako některé moje kamarádky a knihy jsem nečetl,moc jsem si od návštěvy kina nesliboval.První půlka filmu mě mile překvapila,druhá mi přišla skoro stejná jako předchozí díl.Je jasné že bude ještě třetí díl,tak se nechám překvapit,jak to všechno nakonec dopadne.Klady filmu jsou určitě Jennifer Lawrence a soundtrack.Když jsme opouštěli kino nějaká slečna křičela kolem sebe "Těším se až se Katniss vrátí zase zpátky,už se nemůžu dočkat." Nic proti,ale já si radši počkám až se příští rok na plátna kin dostane nový RoboCop a až se vrátí Capitan America a X-meni,nebo Amazing Spider-Man 2. Prostě každej má svoje oblíbence.:-)

• 2.10.2013  10:25
    Studio Kontakt (TV pořad) (1988)

Ve své době nejlepší pořad pro mladé lidi.Jedna z prvních talk show která běžela živě každý všední den od 14hod do 17hod.Po revoluci 89 první pořad,který začal vysílat zahraniční videoklipy.Jen mi v obsazení chybí dvě jména,Pavel Kudrna a Martin Dejdar,kteří tento pořad uváděli (po Listopadu 89). Televizní klub mladých (TKM) jsem nikdy moc nesledoval,Studio Kontakt jsem sledoval často a bavilo mě.

• 2.10.2013  09:57
    Nový svět (2005)

Na co studio Disney potřebovalo dva animované filmy,to režiser Terrence Malick vložil do jednoho hraného.

• 24.9.2013  18:33
    Robocop: Alpha Commando (TV seriál) (1998)

Tohle není Robocop,tohle je výsměch této postavě SCI-FI.Původní Robocop byl drsnej cyborg (napůl člověk,napůl stroj) co dodržuje zákon a proti těm co ho porušují neváhá použít donucovací prostředky a hrubou sílu.Tenhle vodí děti za ručičku do školky,sundavá kočky ze stromů...atd. Když sledujete jak Robocop vyskočí z mrakodrapu,ze zadní části pancíře se mu nafoukne airbag a on dopadne na ulici jako do peřinky,napadá mě jestli tvůrci vůbec tuší kolik váží.Když mají děti hlad,vloží si do hrudníku masný polotovar,ozve se "cink" a hned na to podává dětem k jídlu grilované kuře.Tak tohle už je vrchol ! RoboCop byl stvořen jako postava filmů pro dospělé a jeho zpracování ať už filmové,nebo komix co napsal a nakreslil Frank Miller,mělo dost drsnou a brutální podobu a v žádném případě nebylo vhodné pro děti,tak to taky mělo zůstat.První film se právem zařadil do zlatého fondu SCI-FI,dvojka byla ještě dobrá,trojka už nic moc pak to šlo pomalu a jistě s touto postavou z kopce.Nemastná,neslaná serie Temná spravedlnost,přihlouplej hranej seriál pro děti od 8 do 14 let a nakonec tahle slátanina pro nejmenší diváky,která je důkazem toho,jak to dopadá když někdo vlastní autorská práva a chce z toho vyždímat co nejvíc. To už příště můžou rovnou natočit animovanej seriál o tom,jak Freddy Krueger vlastní salon krásy a prodává puberťákům kosmetiku na akné.

• 17.7.2013  15:54

Nečekal jsem od toho moc,ale mile mě tento film překvapil.Je to nenáročná zábavná komedie.

• 16.7.2013  14:13

Já na bráchu - brácha na mě.Jackie Chan znovu dokazuje že je mistrem akrobacie a navíc má smysl pro humor.

• 16.7.2013  14:04
    James Bond Jr. (TV seriál) (1991)

Jsem dost velkej fanoušek serie o Jamesu Bondovi a tenhle seriál se snaži ze slavného jména vytěžit co se dá.Dětem se to může zdát zábavné,pár honiček celkem ujde a občas je tam i nějakej vtip,ale kdo zná dobře svět a postavy kolem agenta 007,tomu se některé scény budou znát trochu moc.Nejen že je hošík mnohem lepší než jeho strejda,zvládne všechny padouchy levou zadní,umí řídit všechny dopravní prostředky,navádět vesmírné družice,pozná všechny jedy už jen podle pachu,mluví šesti jazyky,pořád opravuje nějaké vědce a profesory ale navíc se tváří že tohle všechno je úplně normální a umí to každej normální kluk.Perlička na závěr,stará oslice se jmenuje Miss Moneypenny,to si snad děláte srandu,né?Dávám jednu hvězdičku za animaci.

• 16.7.2013  13:40

Další pokus udělat film o tajném agentovi,tentokrát pro děti.Pořád je to ale lepší než James Bond junior.

• 15.7.2013  18:31
    Mama (2013)

Tomu,kdo ještě neviděl Scary movie 5 můžu tenhle film vřele doporučit.Je to celkem slušná "lekačka" .

• 14.5.2013  18:23
    Avengers (2012)

Je to jeden z těch filmů,který je nejlepší vidět v kině a ve 3D.Tenhle film je chutovka pro všechny fanoušky komixů.Má to sice pár hluchých míst,kdy se člověk může i trochu nudit ale jakmile dojde na finální souboje,je to pastva pro oči.

• 6.3.2013  14:05

Pořád je to slušně nadupaná akční jízda,ale děj filmu je děravej jak řešeto.Proto 2 hvězdičky

• 28.2.2013  10:12

Jako western dobrý,herci skvělí ale přesto dávám 3 hvězdičky,protože je to podle mě zbytečně hroooozzzně dlouhý.Tarantino má u mě přesto jedno plus a to za to že z toho neudělal 2 díly.

• 5.10.2012  11:09
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Nikde zvony nezazvoní,když kocouři myši honí.Ani se svět nezbourá,když honí myš kocoura.:-) Tenhle seriál je veselá vzpomínka na moje dětství a dobu,kdy jsem se ještě koukal na Večerníček. :-) (smích)

<< předchozí 1 2 3