Megadeth - Crush 'Em (1999) (hudební videoklip)

Klip prostý a jednoduchý, ale píseň tak našláplá a valí tolik energie, že nelze jinak než za 5*.

Whitney (2018)

Pro mne docela drsný procitnutí. Ne že by člověk tak nějak netušil, ale tady je vidět, že oč měla Whitney víc v hlase, o to míň ve zdravém úsudku a ve schopnosti poslat všechny ty náplavy a vtírky na výplatní listině do p....e, včetně ubožáka Bobbyho. Byla jak vlečná loď, táhla toho za sebou hrozně moc a na vůli se odpojit je potřeba víc síly než na lajnu, po který se to slastně rozplyne.

The Morning Show (2019) (seriál)

The Morning Show opravdu stojí za vidění. V době, kdy není možné se vyhnout zprávám nejbrutálnějšího kalibru si někdo jakože stěžuje na jakési, cože to ... obtěžování? A tady to teď máme rozebraný do nejmenších součástek, z kterých jsou naše splašený hormony, profesní ambice, morální kompasy, svědomí a kostlivci ve skříních složený a to všechno nahlíženo z mnoha stran. Občas jsem něco měla za přehnaný, i tak mi ale běhal mráz po zádech. Scénář je diamant ... jak si pohrává s možným zlehčováním, aby pak nastala prda v tom, kam se to všechno řítí jak sněhová koule a každý se snaží si zachránit prdel, ber kde ber. Herecké výkony absolutně na doraz, hlavně Jennifer svou postavu hraje tak, že jsem z ní měla skoro strach. Co nabídne druhá série - po tomhle ?

Evil (2019) (seriál)

Hororový večerníček na dobré spaní z pera mých oblíbenců - Roberta a Michelle Kingových - a dle zdejšího hodnocení (63%) to vypadá, že hodně nadržuju a asi to tak bude, ale já se skutečně na každou další věc těchto úžasných tvůrců děsně těším. Děsně! Tentokrát si vzali do prádla církev a normální jevy, které mohou i nemusí být para, záleží na úhlu pohledu, víry či nadhledu a možnosti, že vše, co vypadá zprvu jako práce satana, jsou třeba jen rezavé trubky ve zdi. Nebo ne? A právě to žonglování a ironie kolem je ďábelsky přitažlivé, stejně jako boží obsazení.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Pestrobarevný výlet do minulosti s dvěma úžasnými frajery, kde si Tarantino krom jiného pohraje s trpělivostí mnohého fandy rychlé akce a kolem dějin - pokud bych já byla režisérem té, co má děťátko, vnímala bych závěr jako dárek. Za tu drzost, fantazii a hold v jediném paklíku, kde co by bylo-nebylo a navíc za zvuku super hudby, mockrát děkuji.

Dobrý boj - Série 3 (2019) (série)

Dobrý boj se ve třetí sérii trochu rozpletl na více ocasů, za kterými se, pravda, nijak infarktově honí. Diane si zadala pro lásku k Trumpovi s jakousi podzemní frakcí šílených žen, Lucca pohubla a to i na prostoru ve scénáři, Maia nebyla nikdy můj šálek a Michael Sheen tu měl být jistě za resuscitační třesk, ale spíš přihazoval lopaty hlíny na hrobeček, stejně jako kreslené hudební vsuvky, použité už v BrainDead, kde sedly jak prdel na hrnec. Tady to nefungovalo, naopak. U čeho se ale vyloženě tetelím, jsou Kingovic antipatie k Trumpovi a to, jak si ho ve všem, co napíšou, nemilosrdně podávají.

Dobrá manželka (2009) (seriál)

Bylo mi ctí, právnická chásko, Alicio, Diane, Kalindo, Wille, Eli, Cary, Elsbeth, Lucco, Jasone … a děkuji též rodině Kingových, že vás udělali takovými, jací jste tu byli ... morálně osvícení i pokleslí, uvěřitelní a podobní, a že na vás Ridley Scott dohlédl. To, že jsem si už dlouho před koncem začla jistit, v čem vás zase uvidím, mluví za vše. Vzhůru do Dobrého boje.

Dobrá manželka - Série 7 (2015) (série)

Sedmá série už malinko trpí syndromem vyvařeného pytlíku čaje, opětovná personální škatulata, změny statutů a kandidatury na to či ono začínají krapítek nudit, ale bolestným za to budiž příchod Jeffrey Dean Morgana a jeho postavy přezíravého tajemného vyšetřovatele, taková trochu Kalinda v kalhotách. Závěr a dojemné "zmrtvýchvstání" jedné z nej postav je pak opravdovou lahůdkou a facka v posledních vteřinách zcela zasloužená.

Dobrá manželka - Série 6 (2014) (série)

Bezmála do poloviny je to o nehty dík Caryho zatčení a člověk si chtě nechtě musí říct, jak málo stačí a kdeže je sako od Armaniho. Taky probační úřednice je snad sestra andílka z Přeletu. Série finišuje Aliciinou kandidaturou na státní návladní a opět je tu politický hnůj, který nemá mantinely. 0pustí nás další člen rodiny, bez kterého by tenhle seriál nebyl tím, čím je. Sbohem a šáteček, samurajko.

Dobrá manželka - Soud (2014) (epizoda)

Posledních pár dílů už to nebylo drama, ale thriller o to napínavější, oč víc vám postava za lán času přiroste k srdci. I když je Cary Agos právnický šampónek a Matt Czuchry herec nic moc, tak teď hrál jak o život kluka, co mu o život skutečně jde. A co mě ještě dostalo: ta neuvěřitelná loajalita a snaha přátel a kolegů mu zuby nehty pomoct. Já vim, je to jen jako :).