X-Men (2000) odpad!

To snad ne 80%? Vsak tenhle film je taková blbost jakou jsem snad neviděl, Hollywood, mainstream, totalní slátanina bez kouska realističnosti, pitomost pro decka s béčkovými herci. ODPAD!

Bourneovo ultimátum (2007)

Třetí díl je povedený, je lepší než druhý a horší než první. Trošku mě znepokojoval způsob střihu a kamery, připomínal mi dost televizní akční seriály, jejichž béčkovost nesnáším. Na druhou stranu jsem si zvykl a je nutno uznat, že film je opravdu velmi akční, ale celkem povedeným způsobem. 80%.

21 gramů (2003)

21. Gramů - Perfektní herecké výkony to byla první věc, která mě upoutala na tomto filmu. A to ve všech hlavních rolích. Zajímavý příbeh ve, kterém události nejdou chronologicky za sebou, to je další plus. Nakonec jako třešnička na dortu je hudba, velmi citlivě vybraná, tudíž nepůsobila přeslazeně, trapně ani levně. Hodnocení 80%

Mlčení jehňátek (1991)

To ze to dostalo 5 Oscaru nevypovida nic moc o kvalite filmu. Jisty je ze je to jeden z nejlepsich thrilleru, co jsem kdy videl.

Schindlerův seznam (1993)

Je to dobrý, ale trochu dlouhý, roztahaný. Nějak mě to nedokázalo chytnout.

Casablanca (1942)

Kouzelná, božská Casablanca, dokonalí herci, klasický a proto dokonalý příběh, pro mě 100%

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Hellboy 2 - od tohoto filmu jsme moc nečekal, jednička byla průměr. Na druhou stranu Guillermo del Toro je slavný režisér a oprávněně, jak jsem zjistil. Bylo to skvělé, zábavné, se silným záporným i silným kladným hrdinou. Vtipným, ale přitom ne trapným jak v Dark Knightovi. Pohádkový svět mě naprosto zaujal. Opravdu filmové překvapení tohoto roku pro mě. Hodnocení 85%.