Návrat na vrchol (2006)

Proti fotbalu nic nemám, ale ten koncentrát takovýho toho americkýho chlapskýho pofňukávání byl nesnesitelný.

Dakota (1945)

Na začátku se mi to líbilo, John Wayne jsou tu s českou Věrou takoví uličníci a vypadá to, že střetnutí s protivníky bude hlavně o výřečnosti. Tomu napomáhá zdánlivé džentlmenství lupičů a kvalitní český dabig. Bohužel se děj v průběhu zvrhává, humor jde do situační demence, přichází mrtví a elementální logika jde do hapru. Je aspoň osvěžující, že John Wayne se tu jen pere a nikoho nestřelí.

Sen noci svatojánské (1999)

Adaptace je to divoká. Jiná doba, jiné místo a hudba půjčená odjinud.

13. revír (1946)

Unikátní film, nikoliv však příliš záživný. Kočka, Karta,... Detektiv "Dědeček" pořád obíhá omezený počet lidí a otravuje. Z toho důvodu jsem fandil kriminálníkům, nemůžu se zbavit dojmu že by tam všichni byli šťastnější bez policie. Nejzajímavější je úvod v hospodě.

Sváteční vyjížďka (1962)

60.léta, Italská riviera a dvojíce nečekaných parťáků v autě vybízí k letnímu koukání, pod povrchem jsou však i vážná témata jak žít. Konec zbytečně tragický.

Anča a Pepík (2017) (seriál)

Zápletky víceméně kopíruji zápletky z předlohy. ČT povedlo propracovat univerzum a vedlejší postavy, postava reportéra, profesora historie či starosty se tak objevuje napříč díly a jsou ti i drobná pomrknutí na pozornost diváka včetně závěrečných titulků (někdy i potitulková scéna). Úplně nejvíc se mi líbil Vodopád přízraků a Fantom Ušína z druhé série.

Měsíc nad řekou (1953)

Příběhově mě to nezaujalo, ale bavilo mě vidět apolitický film z této doby a nasávat atmosféru.

Hřiště snů (1989)

Měl jsem úplně jiná očekávání, myslel jsem, že se bude jednat o nějaký sportovní film. A ono se jedná o snovou fantasy záležitost. Kdyby mi navíc někdo řekl, že tématy budou americká nostalgie, kukuřičná pole a baseball tak si film určitě nepustím, ale sny jsou univerzální...

Fletch žije (1989)

Druhý díl vypadá nejdříve jako příběhový sešup oproti prvnímu, ale to jižanské prostředí to zachraňuje.

Rok Draka (1985)

Další osmdesátková drsná a nekorektní záležitost, rasistický Polák Mickey Rourke tady buransky vyhlašuje válku celé čínské čtvrti. Škoda jen, že se to občas vleče.