Lord of the Piercing (2002) (TV film)

MTV krátke paródie s Jackom Blackom sú o poznanie horšie ako tie s Benom Stillerom a to hlavne kvôli ústupu od inteligentnejších vtipov smerom viac k vulgárnosti. Ale SMG je SMG!

Backstreet Boyz (1998) (TV film)

Nielen Mark Wahlberg bol v boy bande. Záverečný klip je úplne fenomenálny!

Mission Improbable (2000) (TV film)

Od T.P.S. do M.I.2 nerozlučný pár: Tom Cruise a Tom Crooze. A k tomu John Woo ("Harder!")! But believe me, he's harmless!

Godzilla tai Mechagodzilla (1974)

Mechagodzilla je bezpochyby jeden z top nepriateľov Godzilly. Bohužiaľ scén s ňou a Godzillou tu je spolu asi tak 15 minút a zvyšok je o nejakom proroctve, mimozemšťanoch, hlavných hrdinoch a iných absolútne nepodstatných veciach. To hlavné - monštrá, súboje a ničenie - je bohužiaľ až na druhom mieste. Jediné, čo zaujme, je, že hlavný hrdina - profesor - nápadne vyzerá ako japonský Gregory Peck.

Grandhotel Budapešť (2014)

Keď sa na konci filmu pretnú všetky časové línie a zmenená scenéria hotela dostane svoj zmysel, zovrelo mi hrdlo z toho, ako hlboko do našej stredoeurópskej duše nazrel Wes Anderson počas tých pár týždňov v Čechách. Nádherná a miestami mrazivá óda na strednú Európu, ktorá o regióne hovorí viac ako mnohé lokálne filmy, ktoré sa o to desaťročia márne snažia.

Godzilla tai Megalon (1973)

Väčšina filmu je popravde dosť shit. "Dej" s výnimkou pár záberov na "mimozemskú planétu" a wtf dejovej línie okolo Veľkonočného ostrova je k zívaniu nudný. Podobne Megaro je ďalšie nudné monštrum a dosť veľký rip-off z Gigana. Každopádne posledných 20 minút je megaepic boj s kvantom wtf momentov a komickou kung-fu Godzillou. Jeden z najzábavnejších súbojov v godzillej histórii.

Čikjú kógeki meirei: Godzilla tai Gigan (1972)

Taký priemer. Mimozemské príbehy ma nudia, lebo sú všetky na jedno kopyto a títo ufóni sú navyše premenení na ľudí a zábery z ich domovskej planéty nie sú v podstate žiadne, takže dvojnásobná nuda. Chvalabohu druhá polovica je nonstop deštrukčná akcia, kde sa nešetrí na nákladoch. Teda šetrí - všetko vyzerá hrozne amatérsky - no tých scén je o to viac. Navyše Gigan je fajn monštrum a konečne tečie aj krv.

Godzilla tai Hedorah (1971)

7+/10 Síce to zo začiatku pokračuje v detskom trende z predošlých filmov, po čase to naberie riadne temnú atmosféru (filmu vládne šeď a smog), Japonci začnú kapať jedna radosť, po uliciach sú pohodené kostry, nejeden ostane znetvorený, či spálený... no radosť pozerať. Konečne sa Godzilla vrátila ku svojim serióznym eko-hororovým koreňom. Navyše Hedorah je po dlhej dobe fakt originálne monštrum (a trochu sa podobá na Cthulhu!), škoda len naťahovaného záveru. Veľmi ambiciózne.

Godzilla, Minilla, Gabara: Oru kaidžú daišingeki (1969)

Ježiši Kriste na nebesiach, čo to bolo? Nielenže je to neskutočne detinské, príbeh je otrasný a s Godzillou to má asi toľko spoločné ako nejaké céčkové fan fiction od desaťročného chlapca, no navyše to recykluje celé scény z predošlých filmov! Jediné, čo tento paškvil uchránilo od odpadu je to, že má len niečo cez hodinu.

Lo strano vizio della Signora Wardh (1971)

Znásilnenie v daždi bude na konci vekov určite nominované v prvej päťke najromantickejších znásilnení v histórii kinematografie. Každopádne Strano vizio della Signora Wardh zďaleka nie je vizuálne tak precízne ako Bava či Argento, no aj tak stále relatívne pôsobivé a to najmä vďaka úžasnej snovej romantickej hudbe. Celkovo ale skôr priemer.