22 Jump Street (2014)

Prvá polovica je dosť nevýrazná, ten meta-meta-humor mi miestami liezol na nervy, no dve totál vtipné scény (obe spojené s jedným zvratom, ktorý inak neskutočne spoileroidné trailery chvalabohu nevyzradili) a fajn finiš to ťahajú na slabých 80%. Jonah Hill je strašný borec a kradne si film, no ani Channig Tatum a Ice Cube nezaostávajú. Prekvapením je Jillian Bell z Eastbound and Down, ktorá totálne dáva, no má pramálo priestoru! I want more! PS: nadupaný soundtrack!

Maska démona (1960)

Síce neviem, čo okrem mesta Mirhorod to má spoločne s Gogoľovým Vyj, ale budiš. Začiatok je skvelý, Bava sa s ničím neserie a už v prvých minútach nám servíruje stredoveké mučenie, čarodejnicu, upálenie a kliatbu. Bohužiaľ cca po 20 minútach to začína zaváňať dosť hustou nudou, príbeh je nezaujímavý a predvídateľný a film je strašidelný možno tak pre 5 ročné deti. Universal tridsať rokov predtým a i Bava samotný štyri roky potom nakrúcali oveľa zaujímavejšie kúsky.

Herkules (1995) (seriál)

Kým si to držalo serióznu tvár, pobehovali tam monštrá a nebola z toho trápna groteska, tak sa to dalo. Ba dokonca sme to ako deti zbožňovali.

Xena (1995) (seriál)

Toto ma (narozdiel od Herculesa) nebavilo, ani keď som mal 8. Mužatka Lucy Lawless je v mojich očiach úplný opak slova sexsymbol a nikdy som nechápal, prečo jej tento imidž budovali v Simpsonovcoch. Chápem, že je to pre niektorých kult a to najmä kvôli šialeným neskorším sériám, no tá "ujetosť" mi na rozdiel od Buffy v Xene nikdy nesedela.

Class Reunion (1982)

Nadšenie zo zistenia, že svojho času John Hughes scenáristicky debutoval paródiou na slasher, vyprchalo už po pár minútach. Postavy (u Hughesa výnimočne) nemajú žiaden charakter a sú to len prázdne karikatúry, nič vtipné sa tu nenachádza, vraždy sú offscreen a celé je to jeden veľký kŕč. Ešte že si hneď ďalší rok polepšil povesť s Vacation.

The Death of Yugoslavia (1995) (seriál)

V rámci možností dosť objektívny a faktografický dokument, navyše je fakt vyčerpávajúci a na pôdoryse piatich hodín poskytuje dosť komplexný pohľad na juhoslovanskú krízu. Chýbal mi akurát jeden diel, ktorý by sumarizoval udalosti pred smrťou Tita; čo bolo naviac, tak to hlavne posledný diel, ktorý je skoro celý o vyjednávaní mieru - dohadovanie každého kilometra bude baviť fakt asi len najväčších juhoslovanských fetišistov. Každopádne je to skvelý dokument, plný autentických rozhovorov so skoro všetkými zúčastnenými a poskytuje unikátny dobový pohľad na krízu, čerstvý niekoľko mesiacov.

The Spoils of Babylon (2014) (seriál)

V prvom rade je to veľká zábavka pre hercov. Musela to byť strašná sranda hrať v tom, totižto každý kolosálne ale fakt kolosálne prehráva. Samotný humor je veľmi absurdný a vtipný je iba miestami, no nápad sparodovať tak literárne opusy z 30-70 rokov 20. storočia, ako aj soap opery ako Dallas a jeho následné prevedenie stačí na solídnu zábavu. Dobré k jedlu.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Po dvoch dokonalých prišiel jeden "iba" nadpriemerný diel. Hlavne po zbesilej dvojke je to dosť pomalý film a veľmi nič nové do série neprináša, ak teda nepočítame kulisy divokého západu.

Knězovy děti (2013)

Určite nesúhlasím s prirovnaniami k troškovinám a všeobecne ľudovým komédiám v našom česko-slovenskom ponímaní (napriek tomu, že je to najúspešnejší chorvátsky film všetkých čias). Síce si ten námet viem predstaviť aj u Trošku, to je asi tak všetko, čo majú spoločné. Hlavnou prednosťou filmu je jeho nepredvídateľnosť - tak čo sa týka deju i žánru. Komické scény sa striedajú s vážnymi a vo výsledku je film niekedy dosť smutnou satirou a dopodrobna realisticky rozoberá, čo všetko sa môže stať, ak niekto svojvoľne naruší ľuďom ich plánované rodičovstvo. A moja obľúbená postava je xenofóbny lekárnik. "Jose! Srpsko ime!"

Na hraně zítřka (2014)

Originálne sci-fi, ktoré bezpochyby doteraz najvernejšie prenáša videohernú estetiku na plátno. Ku konci je film síce trochu predvídateľný a stratí na originalite, stále ide o nadpriemerné akčné sci-fi a ukážkový inteligentný blockbuster. A Tom Cruise si sakramentsky dobre vie vyberať filmy!