Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Bohužial do kvalít jednotky to malo ešte stále ďaleko(výmena režiséra po prvom dieli sérii jednoznačne neprospela) ale podstatne zrozumitelnejšie a menej komplikovanejšie ako neprehladná prostredná časť.Finále tejto trilogie s obrovským potenciálom som si predstavoval ovela zaujímavejšie.Aspoň že som sa pri záverečnej časti vôbec nenudil a dej ma tiež dokázal zaujať:))

Sociální síť (2010)

Nechápem čím bol až tak velmi tento film výnimočný.Počas dvoch hodín sa tam okrem súdneho procesu a pomalého spúšťania najslávnejšej sociálnej sieťe do sveta nič mimoriadne neudialo:( A všetko to bolo pozlepované High Life štýlom na Harvarde,niekolkými večierkami a množstvom kecov v baroch a na diskotékach.Jedine Reznorová hudba zaniečo stála (NIN patria medzi mojích favoritov).Vela kriku pre nič.3*

Občanský průkaz (2010)

Duo Jarchovský/Trojan ma presvedčilo už filmom Želary,začo si celkom zaslúžene aj vyslúžili nomináciu na oskara.Lenže u Občianskeho preukazu som mal problem hlavne v tom ako sa mám na film dívať.Na komediu to bolo málo humorné(najviac som sa nasmial ešte u úvodných titulkov ako sa tam jeden chalan pošmykne a rozbije flašu s alkoholom) a na drámu tam bolo málo silných(dramatických) momentov.Ale ako sonda do neutešených 70.rokov a doby hlbokého socializmu to fungovalo skvele.Som rád že Slovenské ministerstvo kultúry po dlhej dobe prispelo konečne na nejaký zmysluplný projekt,na ktorý sa dá pozerať a nie len na prostoduché sociálne slátaniny zo súčastnosti Made in Slovakia!!!

Tajemství mumie (2010)

Besson má už asi najlepšie roky dávno zasebou....inak si totiž neviem vysvetlit prečo sa rozhodol natočiť takúto nemastnú - neslanú somarinu bez akéhokolvek náznaku nejakého dobrodružstva alebo humoru.Žabožrúty mu možno túto blbosť v jeho domovskej krajine zožrali ale nás stredoeuropanou nezaujal ani trochu!!!

Veni, vidi, vici (2009)

Až také strašná pohroma to nebola ako sa tu niektorý uživatelia pohoršujú.Chvílami to síce zaváňalo trápnostou až na míle ďaleko ale chvílami som sa tiež celkom solidne bavil.Taká sympatická česká romantická komedia na americký spôsob.A na záver len podotknem:Keby sa aj na Slovensku točili aspon také zlé filmy ako Veni,Vidi,Vici tak som nadmieru spokojný:))

127 hodin (2010)

Po perfektnom úvode príde solo Jamesa Franca(aspon nominácia na Oscaroch by sa mu mohla újsť) a všetko zaklincuje to perfektné finále za hudobného doprovodu Sigur Ros....ten Boyle to s divákmi stále vie:)) Prvý z výraznejších filmov roku 2011!!!

Stopky lásky (2009)

Naozaj nezvyčajná chce sa my povedať že až originálna romantická komédia,ktorá takmer vo všetkom vybočuje z priemeru!Všetci herci pôsobia sympaticky,dobre napísaný scénar a perfektne zložený hudobný dobrovod sú plusom zato televízne pôsobiace spracovanie môj pozitívny dojem z tohto filmu trochu kazí.

Zoufalci (2009)

Medzi súčastnú českú režisérsku elitu sa pomaly dostáva aj mladá generácia nádejných talentov so svojím novátorským pohladom.To je aj prípad režisérky Rudolfovej.Na paškál si vo svojom debute zobrala tridsiatnikov,ktorý doteraz len nejako tápali vo svojom živote a sú ochotný podniknúť radikálnu zmenu.Kedže do tejto vekovej skupiny zapadám aj ja tak moji rovesníci,ktorý svoje úlohy hrali naozaj dobre(hlavne blonďavá Prešovčanka Onufrákova mi prirástla k srdcu) majú moje sympatie.Lenže menší problém vydím v bezdejovom sa vyjadrovaní postáv.Smerujú odnikial nikam a až niekde v druhej polke filmu sa dopracujú k nejakej zmene(život na farme) a aj tá tu nieje nijako výrazne rozpracovaná.A tak trochu som mal pri sledovaní pocit že som to už niekde vydel(podobne ladení švédsky film Together z roku 2000).Ale ten výrazný pokus režisérky o zobrazenie vzťahov s novým vo filme ešte neokúkaným lookom sa jej uprieť nemôže.Takže umna niekde medzi 3/4*

Bratislavafilm (2009)

Pokus o niečo nové v (takmer neexistujúcej) slovenskej kinematografii sa Kronerovi Jr. uprieť nemôže.Obsadenie hlavne nehercov beriem ako plus pre autenticitu celého príbehu ale na druhej strane profíci (hlavne Fialová a Batthyany) sa snažia až moc až to chvílami príde naozaj trápne.Fialová síce svoju postavu naivnej zlatokopky zahrala dokonale ale po chvíli jej prítomnosť už vážne začne liezť nanervy a Batthyany tu iba rozvynul svoju postavu z Mafstory.pretože tam jeho Banán asi nedostal dostatočný priestor na realizáciu.O obsadení rapperov z Petržalky(Čistýchov,Miki Mora...) sa radšej už nebudem vyjadrovať vôbec.Zato niektorý neherci milo prekvapili(mladý taxikár čo preživa manželskú krízu pôsobil presvedčivo ) a samozrejme vždy skvelý Robo Roth tu tiež exceloval.A tiež niektoré epizodne postavy mali dostať viac priestoru(Janko Kroner ako životom unavený taxikár bol vrcholom filmu)!!!Záver trochu mierne sklamanie vynahradil ale nezbavil som sa aj tak pocitu že celé sa to dalo natočiť podstatne lepšie.Ale mladý Kroner ma talent...takže nabudúce to možno dopadne lepšie a poprosím potom menej toho Hip - Hopu:)) A koho druhá strana (Petržalka)zaujala tak odporúčam si pozrieť výbornú komediu:http://www.csfd.cz/film/250946-velky-respekt/.

Pod jednou střechou (2010)

Obkukaná schéma snaď z X-sto podobných filmov ale aj napriek tomu je Katherine Heigl k nakusnutiu a s Joshom Duhamelom vytvárajú tú správnu chémiu.Na jedno pozretie v spoločnosti partnerky zaľúbenej do romantických filmov ako stvorené...len tá minutáž sa mohla stiahnuť do cca.90 - 100 minút:))