Lekce neslušného chování (2008)

Úplně perfektní Kristin Scott-Thomas. Vlastně všechny herecké výkony mi seděly, bravo! I za atmosféru, vtípky a soundtrack dávám plný počet, bavil jsem se.

Wonderfalls (2004) (seriál)

Petre barvy, mysterie, zvlastni humor i slusne zapletky - to je dalsi pocin Bryana Fullera. Jako spousta dalsich serii, na ktere se da koukat, byla i tato predcasne ukoncena. Doporucuji priznivcum DEAD LIKE ME nebo PUSHING DAISIES..

All the Right Noises (1971)

Další z filmů o vztazích, který se nesnaží být nějak šokující a líčí příběh hlavních hrdinů velmi uvěřitelně. Zajímavé prostředí Anglie 60. let, pěkná angličtina i soudobé reálie (divadelní prostředí). Konec vás donutí přemýšlet na cestě z kina (nebo z gauče do postele).

Avatar (2009)

Pokud by se filmy hodnotily podle kvality CGI, tak nemá Avatar chybu. Dále musím pochválit fantazii, se kterou byl vytvořen svět Pandory. Ale ostatní složky uměleckého díla pokulhávají. Film pro rodinu s menšími dětmi (ty už jsou dneska zvyklé na super-akční scény, tak nebudou postrašené..), pro lidi, co se chtějí jenom bavit. Budiž.. K tomu taky zřejmě veškeré snažení Camerona směřovalo, aby to byl super-kasovní trhák.

Válečné hry (1983)

Přes poměrně nízké hodnocení se mi tenhle film dost líbil. Věřte nebo ne, technická stránka (hackování apod.) je jednou z nejrealističtějších zobrazení počítačů v celé kinematografické historii. Takoví ti novodobí "počítačoví nerdi", kteří na flash-disku nosí univerzální šifrovací klíč nebo odšifrují tajný vládní systém za dvě minuty - to jsou proti Wargames úplné pitomosti.. Neuvěřitelná je jenom inteligence WOPR počítače. To neumíme zdaleka ani dnes.

Den trifidů (2009) (TV film)

Znám velice dobře román i první minisérii (1981) - a kupodivu mi ani tato zbrusu-nová adaptace nevadila. Scénář se tolik nedržel předlohy, ale zase bylo zpracování technicky zajímavější a vizuálně hezčí. Za druhou polovinu musím něco strhnout. Pokud jste ortodoxní ctitelé literární předlohy, asi byste měli být varováni..

Kyle XY (2006) (seriál)

Jasně že je to trochu naivní seriál pro teenagery, ale v rámci tohoto žánru je určitě nadprůměrný. Doporučuji zejména milovníkům "X Files" a podobných tajemnějších dílek.. Postupné odhalování tajemství Kyla a spol. je velmi zdařilé, sérii ustřihli nečekaně v polovině třetí sezóny, i když měli prý scénáristi připravenu látku minimálně na sezóny čtyři.. Matt Dallas hraje bezvadně, stejně tak jako většina ostatních hlavních představitelů. Ale samozřejmé varování: pozor, skoro všichni jsou tam krásní na pohled :-) (a la USA)

Sunshine (2007)

Výborně vypadající, mladí, nezkušení, psychicky labilní, organizačně neschopní, s násilnickými sklony - to je posádka, "výkvět lidstva", která na jediný možný pokus zachraňuje celou sluneční soustavu. Žádná z postav není zajímavá, na všechny jste schopni během dvou dnů úplně zapomenout, pokud tedy nezůstanete ve stavu mírného rozčilení, na jakou pitomost jste se to koukali. Nejenom logické a fyzikální nesmysly (zde i na Hollywood dost silné), ale poprvé jsem se setkal i s úplnou geometrickou pitomostí. To se autoři domnívali, že se divák bude tak kochat záběry sluneční korony (které mimochodem najdete v každém lepším dokumentu o Slunci), že ho nenapadne, že ten štít nemohl vůbec zbytek lodě ochránit při větším přiblížení ke hvězdě? Nebo - není vám divné, že je možné naklonit kvůli opravám štít tak, že se jedna jeho část dostane do stínu, a přitom většina lodi bude stále chráněna? Lidi, vezměte si do ruky talíř nebo mísu a zkuste si to! Film, ve kterém selhala technická i spoločenská složka, jednu malinkou hvězdičku dávám za vizuálno a hudbu..

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Netačí sehnat všechny protagonisty starého úspěšného filmu, hodit je na jednu hromadu a čekat, že to automaticky bude dobrý film. Tvůrci zjevně očekávali pouze výdělek, české publikum je zvědavé, takže do kina na to přijde.. Mnohé záběry by neprošly ani zápočtem na FAMU. Proti tomuhle jsou i Troškovy filmy snesitelné, tam aspoň víte, co můžete čekat.

Samec (2009)

Nebylo to zase tak špatné, i když se mi už trochu přejídají krásné exteriéry i interiéry města andělů.. Postavy působí uvěřitelně, sexu uvidíte dost, ale je tam nenásilně zakomponován.. Zakončení: to není nešťastný konec, naopak, ve světě daného příběhu je to pro hlavního hrdinu v podstatě jeden z nejlepších možných - dávající naději do budoucna.. 70%