Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (138)

plakát

Země na scestí (2019) 

Jedna hvězda navíc za ruského geroje a vodky jako z Gagarinovy doby. Jinak si přečtěte komentáře Dr. Hawkeye nebo Niktorius.

plakát

TRON: Legacy 3D (2010) 

Myslím, že můžu dát pět * i v případě, že jsou skvělé jen dvě stránky filmového díla - zde je to hudba a vizuální vzhled. Tyto dvě části nemají daleko k dokonalosti, zbytek jsem osobně nevnímal tak silně. Soundtrack si dodnes pouštím někdy k práci nebo v autě. I vizuál má styl a je v tom vidět kromě vkusu (ano, to je subjektivní hodnocení) i výborně odvedené řemeslo, nejenom "eye-candy". Na koho se dobře kouká: Jeff Bridges a Olivia Wilde.

plakát

To (2017) 

Podle mne skvělé přenesení první části knihy na filmové plátno. Skoro přesně tak si to člověk při čtení představoval (četl jsem to ale už v 90. letech). O kamarádství se prostě filmy točí dobře, i když jde o horror.. Hrozně moc jsem se pak těšil na druhý díl, ten se však už tolik nepovedl.

plakát

Studio 60 (2006) (TV seriál) 

Pro mne jeden z nejlepších seriálů vůbec (jak příznačné, že byl useknut po 22 episodách). Brilantní konverzační show ("Walk and talk"), kde se spojuje nadprůměrně dobrý scénář s vynikajícími výkony herců. Musím se přiznat, že pro některé jsem měl slabost už dříve (Matthew Perry, Sarah Poulson), ale nakonec musím ocenit všechny hlavní role. Nic není černobílé a vývoj postav je další ze skvělých věcí v tomto seriálu. Zákulisí vzniku týdenní "live comedy show" je velice zajímavé a uvědomíte si, jak může být těžké vyhovět všem (majitelé TV kanálu, inzerenti, diváci, ..) a přitom zůstat vtipní.. You kept that from me? -- When you're high, you keep it from everyone. -- Not me. Never me. I'm the one person.

plakát

Černobyl (2019) (TV seriál) 

Po několikerém zhlédnutí seriálu i diskusích (i s paní Drábovou) komentujících faktografickou přesnost tohoto díla musím konstatovat, že je to perla a zaslouží pozici na žebříčku ČSFD. Dnešní mladá generace může trochu poznat, co to byl socialismus a uvědomit si, že dnešní ruská vládnoucí garnitura se chová boihužel dost podobně. Přistupujte k tomu jako k umění, ne jako k dokumentu, a nechte se unést - je to pořádnej nářez. Nehodnotím moc jednotlivé episody, ale tady byla zaručeně nejsilnější ta poslední (Вечная память), ve které je soud a několik věcí se uzavře a vysvětlí.

plakát

Hudbu složil, slova napsal (2007) 

Každoročně se na film doma díváme, takovým zvláštním způsobem nás ty britské vtípky přitahují. A je tam DDRko, předchůdce Beat Saberu! :-) Buddha delight!

plakát

Vlastníci (2019) 

Viděl jsem párkrát v "divadle" (Masaryčka) a přesto, že jsem téměř všechny pointy znal, film jsem si velice užil. Je to konečně po dlouhé době výborné filmové zpracování látky, která šla i v divadle. Doporučuji tedy i divákům, kteří na tom byli v divadle. Na velkém plátně uvidíte jiné herce a pár nových fórků. A dýchne na vás atmosféra starého činžovního domu a typická česká nátura...

plakát

Zakletá Ella (2004) 

Podle mne slušná adaptace knihy Gail Carson Levine (https://en.wikipedia.org/wiki/Ella_Enchanted). Ne klasické popelky z lidových pohádek (sepsaných autory jako Giambattista Basil, Charles Perrault nebo bratři Grimmové). Pokud jdete na tento příběh do kina, připravte se spíš na žánr fantasy, humor a hudební čísla.

plakát

Monkey House (1991) (TV seriál) 

Fortitude, Epicac a The Foster Portfolio jsou docela dobré, doporučuji. Obzvlášť ta poslední (moje oblíbená) byla docela vtipně obohacena postavou asistentky..

plakát

Zakázané uvolnění (2014) 

Divadelní kus je skvělej (A studio Rubín, Malostranské náměstí), doporučuji, nebudete litovat. Přepis do filmového scénáře se jaksi nezdařill, trochu jsem přidal při vzpomínce na představení. Pokud plánujete jít do divadla, nečtěte si zde hodnocení (spoilery), v divadelním baru je totiž pointa krásně hýčkaná až do úplného konce..

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama