Zpráva o Europě (2013)

Vysoko uveritelna sci-fi zalezitost, ktorej podla mna paradoxne dopomohol aj nizsi rozpocet a tak je divak hodinu trpiaci ponorkovou chorobou z lode vdacny aj za jednobunkovca primrznuteho o lad.

Rychle a zběsile 6 (2013)

S garazovym tuningom a street-race uz film nema takmer nic spolocne, co na jednej strane urcite vyvolava zhnusene pohlady tunerov z pod kapoty svojej masiny, ale na druhej strane si film nachadza sympatie u konzumentov nabuchanej akcie a demolicnych prac, ktore by lepsie nezvladla ani spol. Bruce a syn 5, ltd. Namakane tela, CIA, drogovy kartel a vazenie, ako zvycajne markanty dobreho akcnaku, som si odfajkol, takze davam 4*.

Lesní duch (2013)

Dojmy vyfucali ovela rychlejsie ako v originali. Par kultovych momentov zostalo, ale aj napriek brutalnosti som mal stale pocit, ze konzumujem len light verziu. SK/CZ divak si mohol navyse vychutnat bonusovu scenu, potom ako okuliarnaty hipee-okultista vyfarbil v knihe zla prve slovo zaklinadla - KUNDA! :))

Stoker (2013)

Art film visiaci nad priepasťou odpadu, ktorý bol ale včas zabitý v štýle Tarantína. Hviezda dole za priveľa art balastu.

Osudový dotek (2004)

Ale áno, kto z nás by nechcel v určitých míľnikoch života znovu mávnuť motýlim krídlom? Ashton si túto vymoženosť celkom užil, ale zvolil si tú najlepšiu cestu?

Pařba na třetí (2013)

Opäť 3x smiech za celý film, nemôžem si pomôcť, ale poopičná séria mi príde mierne preceňovaná. 4 šancu by som tomu užuurčite nedal.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Ten stupidny nazov a cover ma velmi dlho odradzal od pozretia si tohoto skvostu, ale nakoniec som podlahol. Moje predsudky boli ale opodstatnene. Zaujal ma mozno tak nahy zadok bielej carodejnice, ktory zviedol aj dorananeho diabetika Janicka. Mozno za 3D zadok by som dal aj 3...

Práskač (2013)

Tiez som cakal, ze Dwayne uz v prvej minute filmu lavackou zlomi aspon troch bedgajov tam, kde su najhrubsi, ale nevadil mi v konecnom dosledku ani v roli spravneho otca, ktory sice vymenil byvalu zenu za vacsiu ebacku, ale jeho fetacky syn - beginer mu nie je lahostajny. Ked som sa uz konecne vyplakal na nespravodlivostou, ze americka fetujuca mladez dostava vacsie tresty, ako by si zasluzili, bol som celkom prijemne vtiahnuty do zahulenej atmosfery mensich a strednych poulicnych kartelov odkial sa valili davky nielen z automatickych zbrani. Suhlasim aj s tym, ze to co bolo vidiet cez strbinu spoza dvoch metrakov ziveho masa ho castokrat herecky prekonavalo, ale vysledny dojem 4!

Konečná (2013)

na starych paprdov velmi slusna a miestami velmi originalna strielacka!