96 hodin: Odplata (2012)

Oproti Taken 1 prepad asi o 35 poschodí.. Divím sa Neesonovi, že sa na to dal. 2*

Králova řeč (2010)

G. Rushovi by som možno dala Oscara skôr ako C. Firthovi, ale budiš. A aj keď neholdujem historickým filmom a už vôbec nie historickým filmom o monarchisticky namodelovaných schémach správania, predstierania, či odriekania, aj tak je to jedno z tých diel, ktoré zaujmú, miestami až nadchnú. Trochu zdĺhavé, ale nenudí. 4*

Láska nebeská (2003)

Neverím, že by existoval človek, ktorý by sa v tomto nenašiel. Moja najmilšia romantika, citlivá, vtipná, vnímavá.. A pozriem si to zas.. A znova.. 5*

Simpsonovi (1989) (seriál)

Homer: "Nežerte mne, nežerte mne, já mám ženu a deti, sežerte je!"; Marge:"Panebože, já jsem hrozná matka" - Homer: "Ale to víš, že seš.." :D Krásne! Neomrzí ani po 25 rokoch.. 5*

Zmizelá (2014)

Lahodná ukážka ako to môže dopadnúť, keď sa vzťah dodrbe a o tom, že nie je väčších manipulátorov ako sme my ženy. To že je vzťah o kompromisoch a večnom zatínaní zubov je fakt, ktorý nastúpi aj po najsilnejšom opojení lásky v úvode.. No čo potom, ak je jeden s partnerov totálny psychopat, ktorý tento fakt odmieta akceptovať? Rosamund Pike exceluje a otvára si dvere do VIP lóže zvučných hereckých mien. Vnútorne som sa ani na chvíľu nestotožnila so záverom, no s odstupom času mi je jasné, že iný koniec by celý film iba posral. Takže chlapi, snažte sa, preventívne :) 4*

Pod kupolí (2013) (seriál)

1. séria, prvé časti ma totálne namotkali, potom to začalo stagnovať a skončilo tým, že bude ďalšia séria. 2. séria začína na úrovni pozerateľnej trápnosti a tam sa drží celých xy (13?) častí. Čakám, už nie tak zúfalo, na 3. sériu.. 3*

Den nezávislosti (1996)

Americké vlajky, americký prezident, americké hlášky, americké, americké, americké.. A zabudla som americké. 2*

Hlas moře (2004)

Keď je niekto PÁN, zahrá aj zmrznuté pivo v mrazničke! Citlivý, dojímavý boj Ramona, ktorý chce mať právo rozhodnúť o svojom živote.. a svojej smrti. Ak 80% filmu odmaká Bardem len svojou mimikou, tak sa nemáme o čom baviť. 5*

Jíst, meditovat, milovat (2010)

1* za jedenie v Taliansku, 1* za krásu Bali a 1* za Bardema. Časť meditovania je tam horšie jak klinická smrť. 3*

Rivalové (2013)

Mňa proste formula nikdy nezaujímala, pozrela som si to len kvôli príbehu Nikiho Laudu a môžem skonštatovať, že formula ma nikdy zaujímať nebude ani do budúcna. 3*