Juno (2007)

Keby som mala znovu mať 16, chcela by som byť ako Juno. Vlastne, až na to dieťa, som bola :) Roztomilá a držkatá salámistka, ktorá cíti, túži, plače, smeje sa, no všetko vo svojom vnútri, aby nedala do ruky zbraň nikomu, kto by ju mohol zneužiť. Neskutočne dojímavý príbeh, ktorý vo svojej jednoduchosti dokázala Ellen Page pozdvihnúť na skutočne príjemný zážitok. Dobrá hudba, dobre zahrané, žiaden happyend v tom americkom slova zmysle. Tento kúsok ma jednoducho naozaj potešil. 4*

Kalvárie (2004)

Ako povedal obitus. Nuda. Stále som čakala, kedy sa to rozbehne, či aspoň trochu pohne, ale jazdiť na zatiahnutej ručnej brzde sa nedá. A nepomohli tomu ani dedinčania oddávajúci sa hrátkam s dobytkom. btw. Mne sa zdalo, že som to bolo felatio s telatom. Ale možno som niečo iba prezívala.

Půlnoční vlak (2008)

Pár rokov dozadu sa začali vyrábať slané praclíky obalené v čokoláde. Vôbec mi to nechutilo. Taký je aj dojem z tohoto filmu. Skĺbiť dokopy slušný masaker s jedným pošahaným psychopatom, ktorý vyústi do nejakého nepodareného sci-fi s pre mňa nepochopiteľnými bubákmi, to nezabralo. Buď slané alebo sladké. Prvých osemdesiat minút ma bavilo, tĺčik na mäso rezal vzduch a voyeristické chovanie hlavného hrdinu príjemne dvíhalo mandle. No záver u mňa znížil hodnotenie o celé dve hviezdy. Škoda. 2*

Stalo se (2008)

Hneď od začiatku ma dej vcucol, žiadne siahodlhé maznanie a predohry, ktoré (okrem "toho":)) ja osobne nemusím. V duchu som sa pýtala, prečo je to tak slabo hodnotené, čo diváci teda chcú? Veď to má celkom slušný spád, jedna sofistikovanejšia sebevražda za druhou, hlavní hrdinovia putujú, premýšľajú, odhaľujú. No keď som si asi po hodine už sedemnásty krát zívla a poznala pointu, ktorou nám bohužiaľ Shaymalan tentokrát ani trochu nevyrazil dych, tak mi došlo vo co gou. Stagnácia a nuda, bez štipky prekvapenia a šoku, skrátka, žiadne "waaau" sa nekonalo. Trápny happyend, kde sa všetci zídeme raz v jednej posteli, to sa od režiséra takého formátu, ktorý si sám nasadil latku veľmi vysoko, rozhodne nečaká.

Patologie (2008)

Nebyť toľkej uchýlnej sračky, tak by som hodnotila vyššie. Tr*kať pri mŕtvolách sa mi zdá už naozaj za hranicou mojej únosnosti, skrátka - nápad dobrý, posledná pol hodina dobrá, herci o ničom, hudba o ničom, celkové prevedenie o ničom. 2*

Ils (2006)

Je pre mňa príznačné, že filmy, dobré filmy, pozerám aj niekoľkokrát. Toto bol dobrý film. Ale na druhý krát som to vypla. Skrátka, keď už viem, kto je kto, kto robí neplechu a ako sa hlavní hrdinovia budú chovať, tak na mňa v tomto snímku už nič nefunguje tak ako má. Na prvý krát som sedela a sledovala, sem tam zabudla prehĺtať, malo to skvelú atmosféru, herci sa chovali presne tak, ako sa má chovať ten, kto nemá šajnu, kto/čo mu behá po dvore. Takže pre tých, čo majú záujem, rozhodne odporúčam. Horor ako má byť. Na jedenkrát.

REC (2007)

Pre mňa to najlepšie, čo som v roku 2008 videla. Nie je o čom diskutovať... 4*

Maturitní ples (2008) odpad!

Ono je sprosté povedať "Ja tú Ameriku nenávidím!" A ani to nepoviem. Ale je to tak. Ľudí tam žijúcich nám servírujú v takej vymletosti, že im tú smrť skrátka prajete. Vážny odpad.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Veľmi zvláštne, veľmi nudné, veľmi príťažlivé, veľmi... No taký divný guláš aj na druhé zhliadnutie. 3* Po rokoch som si to pozrela znovu a nemôžem inak než zvýšiť na plný počet.. Niektoré filmy asi potrebujú aj zrelosť, citové rozpoloženie a nostalgiu pri pohľade na Alana Rickmana.. 09.06.2016 5*

Mamma Mia! (2008)

5* bez váhania. Pretože milujem grécke ostrovy, pretože milujem more, pretože milujem Colina Firtha (fakt bisexuál?? Vyliečila by som ho :))), a i napriek faktu, že nemám rada ABBU, tak tento film je tak pozitívny, sála z neho taká radosť, že všetky starosti sú pre dnešok ta tam... :) 5*