Ta zvláštní láska (2014)

Ira Sachs znovu mlátí prázdnou slámu a jeho jméno se pro mě po Love Is Strange stává zdviženým prstem a důvodem, proč si nechat s čistým svědomím ujít jeho další film. [MFFKV 2014]

Jsem tvůj (2014)

Pohádka o světě, v kterém je obézní zlo po zásluze potrestáno a heterosexuální láska všechny pohlavní choroby přenáší. David Lambert má evidentně slabost pro pasivní hrdiny, které se bez cizí pomoci neobejdou, ale tentokrát je to mnohem zábavnější, než jeho prvotina Za zdmi. [MFFKV 2014]

Šutry v kapsách (2014)

Forma v tomhle případě představuje velmi těžké šutry, které tahají ke dnu jinak zajímavý obsah. Utopená šance. [MFFKV 2014]

Zmizení Eleanor Rigby: Ona (2013)

Její verze je emocionální a bolestná o hledání sebe sama a směru, jakým se má vydat člověk, kterého zahnaly do kouta jeho vlastní pocity. [MFFKV 2014]

Zmizení Eleanor Rigby: On (2013)

Jeho verze je chladná, odosobněná a sobecká, přesně v parametrech nastavených mužským pokolením. A i přesto, že by mi JEHO pohled měl být bližší, přijde mi paradoxně vzdálenější. [MFFKV 2014]

Tom na farmě (2013)

Čistokrevná žánrovka, která zraje jak víno a Dolanův zářez, který mě z celé jeho dosavadní tvorby baví snad nejvíce, protože se nejedná o přestylizovanou exhibici hrající všemi barvami makronek plnou hystericky řvoucích postav, ale utlumenou a syrovou podívanou, z které mrazí. [MFFKV 2014]

Mami! (2014)

Kevin konečně není sám doma! Drzé, tvrdohlavé a ukřičené drama, které za líbivým vizuálem a hudeními vypalovačkami ukrývá sadu pořádně ostrých žiletek - ta Lana Del Rey na konci není náhodou. Živelná smršť, která po sobě nenechá kámen na kameni. [MFFKV 2014]

Frank (2014)

Alternativní komedie o alternativní kapele plná alternativních postaviček, která polechtá bránici jakoby šlo o theremin a rozpumpuje srdeční sval přesně tak, jak to umí snad jedině Club Mate. Michael Fassbender je překvapivě hudební génius! I Love You All! [MFFKV 2014]

Až na dno (2014)

Každý rok se na MFFKV objeví alespoň jedno podobně střižené drama plné hvězd, které se ale utápí v banálnostech. Jeff Preiss by chtěl svým filmem říct tak moc, ale nedaří se mu sdělit prakticky nic, kromě otřepaného "Drogy jsou špatné, áno!" Popojedem! [MFFKV 2014]

Noční jízda (2013)

Kdo by to byl čekal, jaké drama se dá vystavět kolem tak banálního tématu jakým je položení betonových základů. Vynikající one-man-show Toma Hardyho a nečekané vítězství minimalismu. [MFFKV 2014]