Gravitace (2013)

Devadesátiminutový WOW-efekt, který skončí přesně ve chvíli, kdy se z něj začnete pomalu vzpamatovávat. Intenzivní vizuální a emocionální smršť, která mě nepřipraveného vymrštila do prostoru se slovy: "Tak a teď si s tím poraď!". Na jedné straně příběhově velice úsporné, ale na té druhé však naprosto jedinečný a těžko popsatelný zážitek, z kterého jsem odcházel s pocitem, že jsem v kině nic podobného snad nikdy ani neviděl ani nezažil. Devadesátiminutová jízda na horské dráze ve stavu beztíže, která člověka zarazí do sedačky a nenechá na jediný okamžik vydechnout. Pokud byste měli letos vidět jen jeden film, tak je to Gravity! IMAX experience Dodatek: Ani v domácích podmínkách to neztratilo nic ze svých kvalit. Film roku 2013!

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Kdyby tak šlo svoje nejbližší občas zavřít na pár minut do porouchané pračky, abychom si mohli vážně promluvit! OITNB je pro mě na seriálovém poli menší zjevení, kdy po strašně dlouhé době s chutí hltám díl za dílem a nervózně žmoulám palce na rukách po celou dobu.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Pilot: Trochu soudnosti! Evidentně ne všechno, na co sáhne Joss Whedon a co má ve znaku logo MARVELu si zaslouží být bezmezně uctíváno a milováno. Agents of S.H.I.E.L.D. mají velké rezervy! Rezervy v obsazení, příběhu, tricích a popravdě to nezachraňuje ani agent Coulson. A ten zmiňovaný filmový look? Zřejmě mám zatraceně nekvalitní monitor, protože jsem měl při sledování pocit, že jsem se vrátil do dob Supermana s Deanem Cainem a Teri Hatcher (a i tak mám černé svědomí z toho, že Supermanovi trochu křivdím). Po skončení pilotu navíc nemám ani (nutkavou) potřebu vidět další díly, což považuji za největší selhání tohohle projektu.

You Instead (2011)

Díky za těch střídmých 80 minut, protože takovýchhle filmů o lásce už tu bylo a bude. Co se musí, ale Davidovi Mackenziemu uznat je to, že má talent na nevšední romantické momentky, trochu špinavé, ale svým způsobem kouzelné.

Ďábel (2010)

Nakonec poměrně zábavná taškařice ve výtahu, která mě nejspíš donutí přestat využívat tento dopravní prostředek úplně.

Po zániku Země (2013)

I don´t want to live on this planet anymore! Will Smith a Jaden Smith si asi chtěli udělat pěkné vzpomínky, tak přijali role v novém filmu M. Night Shyamalana. Něco tak vyprázdněného, tupého a ještě ke všemu ekologického tady nebylo už hodně dlouho. To, co zvládl odvyprávět Zack Snyder ve 300 během jedné, pár minut trvající, scéně, k tomu potřebuje Shyamalan celý film? Neskutečná a trpělivost stojící záležitost. To, že M. Night Shyamalan nenatočil už víc jak devět let žádný pořádný film překvapením není, mnohem smutnější na tom všem je fakt, že Will Smith si už víc jak pět let nezahrál v ničem pořádném.

Uvnitř mé hlavy (2013)

Destrukce nestabilní mysli, u které je těžké sympatizovat s kteroukoliv stranou. Cera je správně na kopanec do rozkroku, ale Juno jde přes čáru tak, že je těžké jí držet, byť jen jeden jediný, palec.

Miley Cyrus: Wrecking Ball (2013) (hudební videoklip)

King of porn Terry Richardson se dal na točení videoklipů? Nu, proč ne! Čekat od něj čajíček pro batolata by ale byla pošetilost. Výborně natočená záležitost, která má bohužel tu smůlu, že vystupuje pod značkou Miley Cyrus.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Skutečně pozoruhodný počin na horovém poli - evidentně nezvládnutá práce střihače, který někde na podlaze musel nechat zatraceně velkou spoustu materiálu. Takhle zprasený film jsem neviděl už hodně dlouho. Ps: Není nad to dokoukat Texaský masakr 3D a pak při cestě na nákup potkat podezřelé individuum s motorovkou v jedné a ervéhápkou v druhé ruce.