Riddick (2013)

Back to Basics! Twohy splachuje mytologický přesah, nalajnovaný druhou částí, jedním dobře mířeným flashbackem a pak už si hraje s monstry jako zamlada. Příjemný návrat, i když trošku zbytečný.

Sviňák (2013)

Předvánoční můra noční! Šílený a zároveň hodně silný snímek, který dokáže pořádně zamotat hlavu a zavrtat se do těla jako tasemnice, krmící se divákovými pocity. Smál jsem se a zároveň mi z toho bylo na zvracení. Jon S. Baird by měl teď po Sviňákovi natočit cokoliv od Chucka Palahniuka.

Univerzita pro příšerky (2013)

Klasický PIXAR s ponaučením, že prakticky kdokoliv může překročit svůj vlastní stín a pílí dosáhnout vysněného cíle. Otřepané téma ve staro-novém kabátu, které místy vyloudí úsměv na tváři, ale kouzlo prvních Příšerek je nenávratně pryč.

Zlověstné ticho (2007)

Vidět jako prcek byť jen jeden jediný Wanův kousek, asi bych trpěl nočními můrami doteď a to mu v tomhle případě stačí k navození znepokojivé atmosféry jeden pár koulících se zlověstných očí. Z hororové pětice nejslabší kousek, ale i přes to silný nadprůměr.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Francis Lawrence vykřesal z tohohle PG-13 bratříčka Battle Royale emoce, o kterých jsem si myslel, že v případě Hunger Games nemůže být řeč. Ve všech směrech skutečně lepší, než první díl. Jen s tím Liamem Hemsworthem zase pěkně vyjebali!

Mnoho povyku pro nic (2012)

Much Ado je příjemný reunion postav z Angela, Firefly, Dollhouse a Avengers u Whedona doma a všichni u toho recitují Shakespeara, jak bizardní!

Machete zabíjí (2013)

Překombinované Spy kids pro odrostlejší a otrlejší! Už je ale na čase, aby se Robert Rodriguez posunul zas někam dál.

Ve jménu... (2013)

Díky Bohu za Bohdana Slámu! Ve jménu se může pyšnit přibližně třemi vizuálně podmanivými scénami s dobrým hudebním podkresem, ale to je tak vše. Dneska ty ceny dostává vážně kde co. Bída s nouzí.