Hostitel (2013)

V Hostiteli vidím pořád větší vklad a otisk ze strany Andrew Niccola, než Stephenie Meyer, ale dvouhodinový prostor je i tak zbytečným luxusem, protože film nemá po hodině co nabídnout. Každopádně ve všech směrech přijatelnější a sněsitelnější, než celá The Twilight Saga.

Trans (2013)

Z Trance mám v hlavě bitvu jak u Stalingradu. Poměrně slušná vyjebávka s tradičně výborným soundtrackem, akorát jsem nepočítal s tím, že uvidím Rosario Dawson až do kuchyně. Takhle by nejspíš vypadal Věčný svit neposkvrněné mysli, kdyby z něj chtěl někdo vytřískat horor.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pohádka o tom, jak zastaralý analogový robot překonal nového digitálního, porazil monstra z jiné dimenze a jeho pilot pak za odměnu získal srdce traumatizované Japonky. Čisté, přímočaré a místy dokonce dech beroucí. Spokojenost!

Ain't Them Bodies Saints (2013)

Loweryho rukopis je snadno zaměnitelný s rukopisem Johna Hillcoata nebo Terrence Malicka, ale v případě Ain't Them Bodies Saints se jedná o veliký klad, který jednoduše načrtnutý příběh ukazuje v mnohem lepším světle, než jaký ve skutečnosti je.

Po škole (2008)

Divácky vděčná témata podaná zatraceně nediváckým způsobem to jsou snad všechna dílka ze stáje Borderline films. Díky za tuhle zkušenost.

Jen 17 (2013)

Jen 17 je chladnou, krásně temnou, černohumornou, ale proklatě zvrácenou fantasií a svým specifickým způsobem i poetickou sondou do ženské duše, kterou francouzský režisér François Ozon (8 žen, Bazén) bravurně vykresluje během čtvera ročních období na studentce Isabelle.

Líbánky (2013)

Pokus o posun české kinematografie tam, kde byla ta Dánská v roce 1998, který se úplně nezdařil. Líbánkám sráží nohy dialogy nechutně šustící papírem a doslovný závěr, který zbytečně vrší výjevy, kterými v náznacích dráždil divákovu mysl v průběhu a totálně tím tak potápí poměrně slušně vystavěnou první hodinu. Krásně natočená bouře ve sklenici vody.

Pole v Anglii (2013) odpad!

Zajímalo by mě, co se odehrává v hlavě lidem, kteří adorují Pole v Anglii, i když možná raději ne. Výplod chorobné mysli, který dokáže vzít radost na pěkných pár hodin. Na můj vkus moc nemocných penisů. Tohle skutečně jen na vlastní nebezpečí!

Futurologický kongres (2013)

Chemická párty! Neskutečný úlet s neuvěřitelným přesahem, ještě teď to můj mozek tráví.

Muž z oceli (2013)

Když hrdinové umírají při záchraně svých čtyřnohých mazlíčků, není něco v pořádku. Man of Steel mohl být tak strašně dobrý film, kdyby si Snyder/Goyer víc pohrál s motivem otcovství a vykašlal se na všechny ty transformující se organické struktury a genetické blafy, které mě štvaly už u Promethea! Damon Lindelof je mrtev, ať žije David S. Goyer.