Mizerové (1995)

Zrod bayovského stylu. Mizerové jsou i po těch letech stále jedním z nejlepších filmů Michaela Baye. Oproti těm pozdějším jsou sevřenější, upřímnější a především je v nich všeho akorát. Nejsou přeplácaní. Smith je božan a Lawrence pro změnu vtipný, Téa Leoni sexy. A akce odsýpá jedna radost. Vlastně mám ten film hodně rád. 85 %

Pomáda (1978)

Pomáda je prostě muzikálová klasika.Příběh je naivní a předvídatelný,ale komu to vadí,ten může jít vítekam.Vždyť to bohatě vynahrazují skvělé písničky,zábavné postavy a skvělé obsazení.85 %

Blade 2 (2002)

Guillermo del Toro dostal na starost svůj první větší hollywoodský film a udělal z něj špičkový akční nářez.Pro Wesleyho Snipese byl Blade nejspíš životní role,zapojil do ní veškeré své charisma a akční umění,které v sobě má.Vedlejší postavy jsou obsazené slušně,ale vyloženě nevyčnívá nikdo.Del Toro později v Hellboyovi potvrdil,že komiksové filmy umí,takže je velká škoda,že nerežíroval i třetího Bladea,protože ten potenciál téhle série dost pohřbil. 80 %

Mizerové II (2003)

Já se bavil maximálně.A to je u filmů tohoto typu nejdůležitější.Zatímco jednička mě moc nezaujala,tady mě Bay dostal parádní akcí,hláškami a několika dost úletovými scénami.Smith a Lawrence jsou super dvojka,záporák obstojný a holky pěkné.Čekal jsem podstatně míň,takže velká spokojenost a jedna z nejlepších Bayovek. 85 %

Spider-Man 3 (2007)

Spider-Mana jsem nikdy moc nežral,ale přesto jsem se na třetí díl hodně těšil.I když jsou mi třeba takoví X-meni o dost blíž,druhý díl Spider-mana byl rozhodně jedním z nejpovedenějších akčních filmů roku 2004.Spider-man 3 byl však velikým zklamáním.Už když jsem se doslechl,že ve filmu budou hned tři záporáci,obával jsem,se,že si Sam Raimi ukousl příliš velký krajíc.A měl jsem pravdu.Film měl buď jednu linii ubrat,nebo měl být tak o pětačtyřicet minut delší.Důkazem toho budiž efektní Venom,který je bohužel naprosto nevyužitý.Nemám rád Tobey Maguireho a po tomhle filmu se má neoblíbenost k němu ještě zvýšila.Jedinými klady tohoto filmu jsou tak triky(ty ale od filmu,který stál tři sta milionů dolarů,očekáváte tak nějak automaticky) a postava Harryho Osborna.Harry byl mou oblíbenou postavou už v jedničce a James Franco je i ve trojce jedním z mála herců,kteří za něco stojí.Ani on ale není dokonalý.Akce je slušná,hlavně bitka Spideyho a Sandmana v metru je dost působivá.Už zmíněné triky taky zazáří při úvodních pokusech Sandmana o sestavení svého těla.Závěrečná akce má taky něco do sebe,ale oproti závěrům jedničky a dvojky to není nic moc.Vrcholem trapnosti jsou pak scény,kdy Peter nasadí hitlerovskou patku a jde si trsat po ulicích.Raimi se zkrátka tak moc snažil o ultimátní finále trilogie,až ho nechtěně zkazil.Škoda.50 %

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Tento film je určený pro velké plátno.V kině totiž byl zážitek maximální.Dechberoucí vizuální stránka,nářezová akce a hulákající Gerard Butler tam měli neskonalou působivost.Bohužel jsem ale film pak shlédl ještě dvakrát na DVD a to už bylo horší.Na povrch vyplynuly nedostatky,například dost nudná linie s královnou,kterou jsem v kině až tak moc nevnímal.Akce už taky nebyla tak velkolepá a vůbec to celé sklouzávalo do průměru.Přesto je to velmi zábavný film,který všem vřele doporučuju.Jen doufám,že ve Watchmenech Snyder ubere na zpomalovačkách a přidá na příběhu.To byl pak byl ten pravý nářez.85 %

Hory mají oči (2006)

Po Úsvitu mrtvých asi druhej nejlepší remake nějakýho hororu ze 70.let.Žádný zázrak to není,ale je zde pár luxusních mordů a k tomu krásná Emilie de Ravin. 70 %

Obchodník se smrtí (2005)

Pro mě velké překvapení!Cage vážně nemusím,ale zde podal jeden z nejlepších výkonů své kariéry.Už ta úvodní scéna o "životě kulky" byla naprosto skvostná!Doporučuju.85 %

Miami Vice (2006)

Původní seriál neznám,ale film se mi líbil hodně.Téměř dokumentární styl sedí k tématu jako ulitý a zkušený mistr kriminálek Michael Mann si připsal další úspěšný zářez.Jamie Foxx si odvádí svůj poctivý standart,skutečným zjevením je zde ale Collin Farrell.Se svým šarmem a charismatem si musí podmanit skutečně každého.Zkrátka velmi stylový film,který si v dohledné době musím dát potřetí.85 %

Sin City - město hříchu (2005)

Takže,Sin City jsem viděl dvakrát.Napoprvé jsem rozhodně nebyl nijak nadšený.Připadalo mi to dost přehnaný a chvílema i nudný.Napodruhé jsem se s Rodriguezovým filmem bavil přece jen trochu víc,pořád to ale nebylo dokonalý.Rozhodl jsem se,že zhodnotím každou část zvlášť. DRSNÝ SBOHEM:Podle mě nejlepší povídka filmu.Výborný Mickey Rourke jako drsňák Marv mě dostal,stejně jako kanibal Kevin v podání Elijaha Wooda.90 % VELKÁ TUČNÁ ZABIJAČKA:Po skvělém rozjezdu následuje trochu zbrždění,nejslabší část.Charisma Clivea Owena je samozřejmě nezpochybnitelné stejně jako půvaby Rosario Dawson,ale je tady strašně moc slabých a nudných částí.Ale scéna s mluvící hlavou v autě,kterou má na svědomí Quentin Tarantino,vážně stojí za to.55 % TEN ŽLUTEJ PARCHANT:Ucházející závěr.Bruce je super,Jessica Alba nádherná,Nick Stahl jako žlutej parchant dobrej. 75 %. Jako celek by tedy měly vycházet s odřenýma ušima čtyři hvězdy,ale ve skutečnosti mě film nudil daleko víc než jsem čekal,takže zůstanu u silnějších tří.Doufám,že v dalších dílech Rodriguez srazí počet hluchých míst na minimum.Pak to bude bomba.70 %