Román pro muže (2010)

Zhodnotím to jenom krátce. Román pro ženy mě moc nenadchnul, ale tohle bylo ještě horší. Ani M.Donutil to nezachránil i když se dost snažil. Jako herce si ho dost cením, ale tahle role mu prostě nesedla.

Spartakus (2010) (seriál)

První díl jsem prošvihla, ale když jsem si pustila druhý , zjistila jsem, že jsem vůbec o nic nepřišla. Jestli je celý seriál založen na takto zbytečném protahování děje, zbytečnými krvavými a erotickými scénami , bylo by pro mě utrpením dívat se na všech 23 dílů. Napodobit po všech stránkách vynikající seriál Ŕím se podle mého nepovedlo a samotný příběh Spartaka ve filmovém zpracování pro mě stále zůstává jedinečným pouze ten z roku 1960 s Kirkem Douglesem .

Karel Gott 70 (2009) (koncert)

Začátek s "hvězdami " Superstar mi připadal pro oslavence dost nedůstojný, ale vydržela jsem a udělala jsem dobře, protože druhá část už byla podstatně lepší. Někteří "umělci" tam sice podle mého neměli vůbec vystupovat, třeba Eva s Vaškem si myslím tam opravdu neměli co dělat. Naopak působivým vystoupením bylo přání Barbory Špotákové a Lubomíra Lipského s Jiřinou Bohdalovou.

Vánoční koleda (2009)

Krásný vánoční příběh spíše pro dospělé, než pro děti. Dickensova Vánoční koleda v tomto nejnovějším filmovém provedení nabízí sice navíc spoustu výborných vizuálních efektů, mě osobně ale příběh zaujal více v provedení z roku 1984 pod názvem Duch vánoc. Oba filmy ale hodnotím stejně vysoko .

Vyprávěj (2009) (seriál)

Vyprávění o časech minulých prostřednictvím rodiny Dvořákových je po seriálech J.Dietla zatím to nejlepší, co nám TV v současné době nabídla. Seriál je vhodný v podstatě pro všechny generace. Pro nás starší je to připomenutí doby ve které jsme žili, pro ty mladší, kteří tuto dobu nepamatují je to poučení a nahlédnutí do života v době socialismu. Nejlepší část seriálu je podle mého ta, kde se děj odehrává do okupace v srpnu1968. Tuto neslavnou část našich dějin zde tvůrci zpracovali skvěle. Výborné jsou v seriálu především herecké výkony Niny Divíškové a Svatopluka Skopala, naopak slabší je zde Andrea Kerestešová . Ještě malá poznámka. Velice mě překvapilo a potěšilo, když jsem v diskuzích na ceskatelevize.cz zjistila, že tento seriál sleduje s nadšením i dost našich krajanů nejen z Evropy, ale i ze zámoří.

Den D (2008) (pořad)

Dost neobvyklý a o to víc zajímavý pořad, který může zaujmout a také poučit i obyčejného diváka. Nabízí se zde široká škála i těch nejpodivnějších podnikatelských záměrů . Některé jsou sice pro zasmání, ale občas se najde i pár dobrých, které stojí investorům za uvážení. Pak je velmi zajímavé, sledovat jejich reakci, jak se k nabízeným záměrům vyjádří. Pořad považuji za kvalitní a i výběr investorů se dost povedl. Přála bych si, a nejen asi jen já, aby nám TV takové nápadité pořady nabízela častěji.

Venkovský učitel (2008)

Trochu jsem váhala, jestli se mám na tenhle film vůbec dívat, já totiž Pavla Lišku moc nemusím. V tomhle filmu mi ale dost příjemně překvapil. A Zuzana Bydžovská ? Ta dostala Českého lva za tuhle roli zcela právem. Film považuji celkově za zdařilý.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Pořad mi připadal lepší s porotou v původním složení. Změna poroty pro mě ubrala pořadu ještě více na kvalitě a také výběr osobností je čím dál horší.

Lovec draků (2007)

Kvalitní film, ve kterém se děj nijak neodchyluje od skvělé románové předlohy. Je jen jediné, co bych filmu mohla trochu vytknout a to je výběr herce pro hlavní roli. Podle mého názoru to měl být někdo přesvědčivější, kdo by do této role vložil trochu více emocí. Dětské role byly zvládnuty výborně. Komu se film líbil, tomu doporučuji přečíst i knihu. Khaled Hosseini je výborný vypravěč.

Vratné lahve (2007)

Svěráci mě nezklamali a ani mě nenapadlo, že by mohli zklamat. K tomu ještě skvělá Daniela Kolářová a mám další film, na který jen tak nezapomenu.