Bídníci (2012)

Těšila jsem se především na pár hezkých známých melodií a byla jsem zvědavá, jak se tahle herecká sestava s nimi popere.Jinak jsem ale nic zvláštního nečekala a asi proto mě film příjemně překvapil Zazpívat se povedlo, ale ještě mnohem víc se povedlo zahrát. Přestože děj Bídníků již dobře znám z různých jiných verzí , tak přesto tady ve mně ještě dokázaly některé scény vyvolat dost silné emoce. Tato muzikálová verze má navíc úžasnou výpravu. Celkově tomu nemám co vytknout a jen mě mrzí, že jsem na to nešla do kina. Mohla jsem mít ještě lepší zážitek.

Bouřlivé výšiny (1992)

Zatím nejzdařilejší adaptace románu Emily Brontëové Na větrné hůrce. Jako Heathcliff se mě ale víc líbil Timothy Dalton ve verzi z roku 1970

Černobílý svět (2011)

Podle úspěšné knižní předlohy se podařilo natočit i hezký a kvaliní film. Atmosféra šedesátých let včetně kostýmů je zde hodně přesvědčivá. Připadá mi ale, že bílé dámy s výjimkou Skeeter jsou zde až přehnaně hloupé, afektované a jako matky nemožné. Jinak ale všechny role dobře zahrané.

Dědictví (2021) (TV film)

Výborně natočené a ještě lépe komentované. Délka 102 minut u dokumentu není obvyklá, ale nic tam není zbytečné. Bohužel to není v hlavním vysílacím čase v žádné z TV stanic a tak si tento dokument najde jen málo diváků. Já bych sledování tohoto i dalších podobných dokumentů doporučila i starším dětem.

Den D (2008) (pořad)

Dost neobvyklý a o to víc zajímavý pořad, který může zaujmout a také poučit i obyčejného diváka. Nabízí se zde široká škála i těch nejpodivnějších podnikatelských záměrů . Některé jsou sice pro zasmání, ale občas se najde i pár dobrých, které stojí investorům za uvážení. Pak je velmi zajímavé, sledovat jejich reakci, jak se k nabízeným záměrům vyjádří. Pořad považuji za kvalitní a i výběr investorů se dost povedl. Přála bych si, a nejen asi jen já, aby nám TV takové nápadité pořady nabízela častěji.

Dům z písku a mlhy (2003)

O tomto filmu jsem dříve nic neslyšela ani o něm nic nečetla. O to víc mě překvapil. Je to výborně zpracovavý neobvyklý námět s velkou dávkou emocí. Příběh zoufalých lidí , v kterém se od samého začátku dá tušit, že nemůže dopadnout dobře. Přesto jsem ale tak silný konec nečekala. Maximální hodnocení jen tak nerozdávám, ale tento film si ho podle mého zaslouží.

Falešné obvinění (2003) (TV film)

Docela mě překvapuje nízké hodnocení . Na tu hrůzu, co nám v současnosti většinou nabízejí všechny TV stanice , bylo toto nadprůměrné. Obsazenní bylo výborné a všechny role dobře zahrané až na Simonu Postlerovou. Ta svojí zápornou a odpudivou roli zbytečně moc přehrávala.

Gladiátor (2000)

Ze současných historických velkofilmů je Gladiátor pro mě jednoznačně nejlepší. Ostatní, jako třeba Troja nebo Alexandr Veliký jsou pro mě už jenom filmy průměrné.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Pořad mi připadal lepší s porotou v původním složení. Změna poroty pro mě ubrala pořadu ještě více na kvalitě a také výběr osobností je čím dál horší.