Mizerové navždy (2020)

Naivný, pomerne hlúpy a nepotrebný film pre boomerov.

Na nože (2019)

Jednohubka, ktorá okrem idiotského akcentu D. Craiga a vynikajúcich kulís&kostýmov už takmer nič nemá. Rozhodne nie sofistikované rozuzlenie, alebo posledný nečakaný zvrat, ktorý si diváci rozhodne zaslúžili. Milé, ale to je všetko.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tarantinova pocta svojmu vlastnému filmovému vzdelaniu. Celý čas som sa tešil na to, čo si pre nás Quentin tentokrát pripravil a nutno skonštatovať, že vlastne nič extra; aspoň oproti jeho doterajšiemu katalógu. Uznajte sami - povedzte si zápletky predošlých filmov jednou vetou a pravdepodobne dojdete k tomu, že Once Upon a Time je len výrezom zo života vyhasínajúceho herca. Samozrejme ale, má to niekoľko vynikajúcich scén, šialené, fakt šialené finále a širší kontext, ktorý ak nepoznáte, naštudujte. Zážitok teda siaha aj za filmové plátno, no ako samotné dielo za mňa štyri.

Gentlemani (2019)

Je to snáď vo všetkých aspektoch o stupeň slabšie ako Snatch, tobôž Lock, Stock... ale stále je to nadpriemerná zábava. Nečakane nevýrazný soundtrack a nečakane happyendový, nezamotaný a nehláškový scenár sú najviditeľnejšími bodmi, casting a výprava obstoja. Pre mňa úroveň Rocknrolly.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Všetky tie kompilácie, failov, vtipov, športových úspechov, čo kolujú po internete, majú konkurenta - kompiláciu twistov. Ďalší Mission Impossible je taký, ako keď hráte Dračko a máte šialené GMko, ktoré má odpoveď na každý váš ťah. A vy neriešite logiku ale prijímate celý dej, ktorého zvraty sú povinnou súčasťou, kde vládnu pevné pravidlá o tom, že elitní zabijaci nevedia trafiť hlavného hrdinu a premávka je mu vždy podriadená a kde sa bomby zneškodňujú v poslednej sekunde, ani o chvíľu skôr. A toto mini dobrodružstvo, ktorého ste na rozdiel od Dračáku pasívnym divákom, ale rozhodnete sa s ními hrať tú hru a na Netflixe sa toho pri pohári vína a jednej pauze (lebo áno, je to pekelne dlhé) poctivo zúčastníte, pre vás samozrejme končí katarticky a režisér to vie a vizuálne zdôrazňuje happyendovosť, lebo prísne pravidlá platia pre celý tento žáner alternatívneho post-realizmu, vlastne áčkového hollywoodskeho akčného thrilleru. MI6, sa na nič nehrá, vie si vystreliť zo seba a ak túto pózu prijímete, nebudete sklamaní.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Supermarketová kinematografia, ktorá v osudí mieša všetky cop buddies trópy a náhodne z nich vyťahuje to, čo sa hodí. Celé to spája iba lineárny scenár s odporne priehľadným cliffhangerom, chýba kompaktnosť - minimálne na úrovni atmosféry. Netflix urobil ďalší nezapamätaniahodný film a je mi ľúto toho Berga, že si týmto kazí filmografiu.

Castlevania (2017) (seriál)

Keď sa Castlevania v tretej sérii oslobodí od povinného drakulovského plotu, začne byť vynikajúcim seriálom. V "aftermath" príbehu sa tak stretneme so skvelými postavami, archetypálnymi ale funkčnými. Atmosféra hustne, veľmi pripomína príbeh prvého Diabla - prepletená Cirkev a okultizmus, malá dedinka a kláštor, pod ktorým sa deje niečo zlé. Teda, aspoň v jednej zo štyroch dejových rovín. Zvyšné tri sú menej typické a to viac si môžu dovoliť byť sofistikovanými - femi úpírska rovina s naivným Hectorom je geniálna. A keď toto celé vygraduje do finále (e09 a e10), tak ma mrazilo - jednak, že som nečakal explicit content, druhak že toto spojenie sexu, násila a temnoty je totálne funkčné. Vynikajúci je voice cast a vynikajúca je aj kresba, ktorá je správne civilná, aby lahodila aj môjmu európskemu oku (a potom, keď príde tých pár momento strhanej japonskej vizuality, tak to -znova musím použiť toto slovo- mega funguje). Tretiu sériu som dopozeral skalopevne presvedčený, že tento tím by bol ideálny na produkciu môjho tajného sna - anime Witchera. Skvelé!

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Nedôsledný a nedostatočný thriller o digi-dystópii, ktorá je vlastne utópiou. Hra sa rozohrá a naraz skončí a záver nás nikam nevezme, nijako nás neuspokojí. Vďaka aspoň za plytkú, hoci dejotvornú Mercerovu líniu.

Den patriotů (2016)

Pre mňa jeden z najemotívnejších filmových zážitkov, ever.