Roboshark (2015) (TV film)

Keď ťa nikto nepochváli, pochváľ sa sám... Hneď na začiatku si pochvália svoje "výborné špeciálne efekty". Chcel som to vypnúť ale nejako som nemohol. Naozaj ma zaujímalo, čo to za blud zase bude. A ono to bolo ešte viac šialené ako som si myslel. Neviem, či to bola komédia alebo paródia na trend sociálneho života na internete ale miestami to bolo také trápne, až to bolo smiešne a bavil som sa. Určite si to nepozriem druhýkrát ale zas tak ma to neurazilo a je to jeden z tých lepších prepadákov, ktoré som videl.

Godzilla (2014)

Konečne? Áno. To čo Emmerich (ako vždy) urobí ako poctu amerike a jej sile, to Edwards obracia na pravú mieru. Godzilla konečne vyzerá ako vyzerať má a má schopnosti aké má mať! Žiadna prerastená zmutovaná jašterica ale Godzilla ako si ju pamätáme zo starých filmov a hier len tentokrát v brutálnej digitálnej podobe. Prvý pohľad na ňu mi vyrazil dych a spôsobil zimomriavky po celom tele. KONEČNE GODZILLA! (komentáre detí typu "čo to je za vypasenú jaštericu a prečo chrlí modrý oheň?" beriem ako NEZNALOSŤ!!) Pôvodne som čakal len remake Emmerichovej verzie. No keď som zbadal prvého MUTA, vedel som, že film bude o niečom inom a bude to stará škola v novom prevedení. K hereckým výkonom toho nie je moc čo povedať, línia sa ťahá slušne a nenudí, každým strihom očakávate čo sa stane a kedy príšery zas uvidíte. Chlapci z digitálnych efektov odviedli úžasnú prácu. Pre mňa je to 90%. Bolo by 100% no to by muselo byť viac Godzilly vo filme. Ale možno je to takto lepšie. Budete lapať každý záber na to monštrum a nikdy nebudete mať dosť, pretože vo filme ho nikdy dosť nie je.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Kto toto vymyslel? Pozrel som si to bez toho aby som vedel hodnotenie či názory tých, čo tento humus videli. Na toto sa nedalo dívať. Dopozeral som to len z dôvodu, že.. Ani sám neviem. Ten film ma otravoval od začiatku do konca nezmyselnými strihmi a 10x za minútu tými istými scénami, strašnými efektami a biednymi výkonmi "hercov"... Odporúčam vyhnúť sa ďalekým oblúkom...

Avengers (2012)

Po vzhliadnutí tohto filmu môžem povedať, že dlho (ak vôbec niekedy) som sa takto nebavil v kine. Úžasná dávka akcie a humoru. Trošku škoda, že záverečný boj nebol aspoň o pol hodinu dlhší ale tých menších bojov je plný film, takže po stránke akcie uspokojený. Čo sa týka humoru... Čo dodať? Smial som sa až som sa za brucho chytal. Toľko superhrdinov v jednom filme je proste "legendárni" :)) Pokojne a veľmi rád si pozriem 2 aj 3 :)

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Na tento film som sa rozhodol ísť len tak zrazu. Nepozrel som recenzie, ani o čom to je. Zaujal ma názov film a povedal som si, že raz sa nechám prekvapiť. Neľutujem. Po dlhom týždni som sa konečne uvoľnil a bavil na slušnej úrovni. Samozrejme, ako každý podobný film, aj tu už človek dopredu vie, čo sa bude diať, no to na zábave neubralo. Efekty skvelé, hudba taktiež, chémia medzi hercami výborná. Scenár sa nevyhol "klišé" častiam, no na zábave to neubralo. Štyri * u mňa zaslúžene.

Pozemšťan (2007)

Nikdy som si nemyslel, žeby ma mohol zaujať film, ktorý sa hodinu a pol odohráva v jednej miestnosti... Dlho som tento film obchádzal. Možno aj 3 roky a dnes (30.8.2011) som si uvedomil aká to bola chyba. Moje hodnotenie 85%. K dokonalosti mi chýbalo viac otázok a ešte viac odpovedí :)

Megamysl (2010)

Milé, svižné, zábavné... Trošku čitateľné ale rozhodne nenudí, animácie sú perfetkné. Okrem toho tie soundtracky túto rozprávku vyniesli na úplne inú úroveň - top scéna: Poskok "I'm going off the rails on a crazy train" :D 80%

Jurský park (1993)

Keď som to videl ako malý chlapec ešte na VHS, myslel som, že tie potvory naozaj existujú. Neuveriteľný zážitok. Ešte v dnešnej dobe /21.storočie/ sa nájde plno filmov čo sú efektami 20 rokov za týmto filmom. Spielberg dokázal niečo s filmom, čo jeho vedci vo filme s komárom a žabaciou DNA. Pre mňa navždy 5*...

TRON: Legacy 3D (2010)

Film, ktorý si dal na detailoch naozaj záležať. Efekty sú úžasné, no žiaľ dej mi prišiel trošku fádny. herci však hrajú veľmi dobre a zachránila to aj skvelá hudba, pri nej mi dej rýchlo utekal, až na konci som zistil, že film má 2 hodiny. 80%