Orange Is the New Black - Série 4 (2016) (série)

tahle serie prekonava snad uplne vsechno, co kdy televize (teda jako medium) vytvorila. zaverecne tri dily jsou neskutecne intenzivni. lidske, hluboke a brutalni

Čarodějnice (2015)

horor téměř bez lekaček ve 21. století? jde to, přátelé, jde to! a skvělá je ta interpretační rozpolcenost, jestli jde o objektivní horor, nebo subjektivní psychodrama rozkládající se rodiny. brilantní.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

nejameričtější film posledních let natočil Mexičan. z toho asi donald trump nebude mít radost

Legendy zločinu (2015)

netvrdim, že to nemá mouchy (především rozpad vztahu reggieho a frances vůbec nefunguje). ale hardy je tak zasadnim zpusobem dobrej, ze jsem si tuhle londynskou historku z podsveti fakt neskutečně uzil

Chlapectví (2014)

Jedno velké, krásné je ne sais quoi stejně jako život sám, abych se nevyhnul klišé

Je třeba zabít Sekala (1998)

nádherné vykreslení české nátury v její nepřikrášlené odpudivosti

Pojedeme k moři (2014)

mlaý český film žije.. aneb jak Mádl počůral všechny Zoufalce, Dvojky a podobný nesmyslny "o životě"

Hranice nemožného (2008) (seriál)

z hlediska práce se vztahem mezi divákem a charaktery, kterej je pro US-televizi klíčovej, je tohle totální masakr, v němž se prostě není čeho chytit

Gravitace (2013)

jeden z nejkrásnějších filmů, jaký jsem kdy viděl

Dovolenkáři (2012)

takřka dokonalý film a Wheatley mě konečně přesvědčil, že jeho vize jsou správné