Top Gun: Maverick (2022)

Uvědomil jsem si, že potřebuju, aby Tom Cruise každej rok aspoň jednou zachránil svět. Jinak ten rok stojí za hovno. Takže pro letošek máme splníno👍🏾

Anon (2018)

Zásadní ukázka toho, co Netflix je a asi i dlouho bude - televizí. Ačkoli sehnal téměř áčkového režiséra a téměř áčkové hvězdy, výsledek se odehrává ve dvou třech lokacích, vše je snímáno z blízkosti a i příběh nemá žádné hlubší košatění. Je to prostě dobrej TV film. Chytře napsanej, chytře zrežírovanej, ale bytostně televizní.

Mute (2018)

(ne)příjemným způsobem nepovedený film, který mě při sledování dost sral, ale nějak na něj musim furt myslet

Orange Is the New Black - Série 4 (2016) (série)

tahle serie prekonava snad uplne vsechno, co kdy televize (teda jako medium) vytvorila. zaverecne tri dily jsou neskutecne intenzivni. lidske, hluboke a brutalni

Čarodějnice (2015)

horor téměř bez lekaček ve 21. století? jde to, přátelé, jde to! a skvělá je ta interpretační rozpolcenost, jestli jde o objektivní horor, nebo subjektivní psychodrama rozkládající se rodiny. brilantní.

Run (2013) (seriál)

velmi netradičně pojatá minisérie. osudy čtyř lidí žijících v současném Londýně. je to celkem soda a narativně velmi zajímavě propojené. další dík Netflixu, že mi to nabídnu..

W/ Bob and David (2015) (seriál)

skvělá záležitost dostupná na netflixu

Osm hrozných (2015)

mrzí mě, že tenhle parádní komorní western na tý Tarantinem oslavovaný 70 neuvidim. chtěl bych

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

nejameričtější film posledních let natočil Mexičan. z toho asi donald trump nebude mít radost