Manželství Marie Braunové (1979)

(1001)  Rainer Werner Fassbinder nudný až to svojej smrti proste raz a navždy nie jeho filmom.

Monstrum (2022) (seriál)

Seriál je natočený skvelo, Evan Peters ako Dahmer exceluje, takisto hudba Nick Cave ale pýtam sa sám seba je potrebné točiť seriáli o hnusnych magoroch a vrahoch? Proste sú veci na ktoré chce normálny človek zabudnúť a nemusíte sa pozerať ešte dokonca 10 dielov na to. Dokonca miestami z vraha robiť neviniatko to je už na hlavu Fillm by nám fakt stačil.

Putovní divadlo (1975)

(1001)   Pre mňa veľmi zlé a nudné 4 hodiny , nebavil má tento snímok a to nie som žiadny komerčný divák.

Starý dům uprostřed Madridu (1976)

(1001)   Herečku Anu Torrent som si obľúbil už v jej prvom filme Duch úľa. Tu je ešte lepšia a dokonca aj keď mala vtedy 10 rokov zatieňuje inak tiež skvelú Geraldine Chaplin.Film sa inak ťažko popisuje je náročný, smutný, miestami aj vtipný no hlavne nádherný. Sakra nemyslel som si že Španielsko i napriek svojim zákazom premietania filmov v tej dobe  točili tak ľudské a silné drámy.

Amarcord (1973)

(1001)  U mňa bezpochyby najlepší film od Felliniho!

Duch úlu (1973)

(1001).  Tak trochu Faunov labyrint z iného pohľadu. Krásny snímok o nevinnej detskej duši a jej snoch. A vôbec mi nevadilo to pomalé tempo a ani to že film je v podstate skoro bez deja. Silné drámy má proste berú.

Maminka a děvka (1973)

(1001)  Proste ja tie štýlové francúzske keci v podstate o hovne fakt nemusím toto bolo trápenie ja tieto filmy nezvladam nevidím v tom nič.

Pinocchio (2022)

Carlo Collodi sa obracia v hrobe. Takto zničiť krásnu rozprávku.