Květ pouště (2009)

Tak oproti skvelej knihe skrátené a úplne tie najlepšie scény z príbehu vo filme neuvidíme čo je veru to čo ma sklamalo.Ale na nemecký film od televízného režiséra to nakoniec celkom ušlo !!

Vedlejší účinky (2013)

Režisér Steven Soderbergh poslednú dobu natáča filmy ako na bežiacom páse a hádam z každého žánru.Pravdu povediac jeho posledné boli otrasné /Zkrat ,Bez kalhot/ už som pomaly nad ním začínal lámať palicu o to bolo moje vätšie prekvapenie tohto chladného thrilleru.Svojou atmosférou pripomína snímok staré klasiky pána Hitchcocka aj keď na rozdiel od neho sa nepodriaďuje logikou možnosti vytvárania fiktivného sveta k vytváranému napätiu aj ked´niektoré dojmy k tomu prispievajú úplne.Vedľajšie účinky vytvárajú vrelý vzťah k postavám.do filmu bolo obsadených plno hviezd/Jude Law, C.Zeta Jones Ch. Tatum/ ale len hlavná hrdinka v podaní Rooney Mara predvádza najpozoruhodnejší výkon čo ma presvedčuje nakoniec že tá nominácia na Oscara za remake Muži ktorí nenávidia ženy nebola prehnaná.Technické prevedenie filmy od hudby ,kamery až ku strihu je tiež špičkové.Soderbergh natočil dospelý thriller prvej akosti, ktorý pôsobí na diváka síce pomaly ale o to presvedčivejšie ked si uvedomíme že dnešná hollywoodska tvorba nás už nemôže s ničím prekvapiť.Režisér len znova dokazuje že ešte nepatrí do starého železa a tie jeho predošlé filmové úlety mu odpúšťam !!!

Maniak (2012)

Možno keby to nebol skoro na chlp rovnaký remake tak by hodnotenie bolo lepšie!!Je to síce lepšie o triedu hlavne trochu viac brutálnejšie a modernejšie a hlavne frodo Elijah Wood je riadny psychouš , ale okrem depresie a brutálnych scén si z filmu nič neodnesiete inak chvalitelná minutáž !!

Hannibal (2013) (seriál)

Určite lepšie a zaujímavejšie než posledné diely s Hopkinsom. Mads Mikkelsen je ako Hannibal skvelý!

Lesní duch (2013)

Tak sme sa konečne dočkali Lesný Duch sa vracia škoda len že v podobe vykrádacieho remaku. Sam Raimi, Bruce Cambell a niekoľko ich prateľov dokázali pred viac než 30 rokmi niečo nemožné!!Doslova na kolene s využitým vlastnoručne vyrobených masiek a v tej dobe bez žiadnych špeciálnych počítačových efektov ktorými sa to v tomto filme len tak hemží natočili za pár dolárov študentský celovečerný snímok ktorý sa stal kultom a dodnes patrí medzi najlepšie horory všetkých čias.Vznikli daľšie dve pokračovania síce už trochu viac komediálne ladené ovšem netvrdím že nekvalitné.Všetci sme čakali na nejaké to 4 pokračovanie , ale dočkali sme sa len vylepšeného originálu, ktorý síce má niečo spoločné lenže to čo je chybou je nesprávny výber režiséra pre ktorého ide o debut.Sprvu sa zdá že je všetko v poriadku lenže v prípade originálu to bola vizuálna jazda plná bizarných nápadov, tu sa dočkáme len pekného remesla, litrov krvi a snahu sa vylepšiť trochu blbučký a naivní scenár až na rámci psychologických postupov.Trápnosť nastáva keď sa tvorcovia snažia vniesť do príbehu nejakú logiku, priestor pre fantáziu sa zužuje, zápletka sa zamotáva do klasického klišé a ukradnutých nápadov , ktoré nefungujú. Keď už chceli odkázať na pôvodný film malo to byť predsa lepšia tá kniha smrti je oproti originálu vedená akosi nábožensky a dobre vieme že je v podstate základnou formou príbehu a vzďaľuje sa tomu míľovými krokmi.Ďalšou vadou je úplne nudný rozťahaný úvod, a keď sa už niečo deje berie sa film až príliš vážne a hravosť originálu je preč.Našťastie záverečné scény sú dobré lenže ukradnuté z pôvodného filmu /síce skôr dokonca z druhého dielu Evil Dead /, ale vyznie to akosi naprázdno.Poteší ešte cameo rolička pôvodného Bruce Cambella ako Asha a to je asi všetko.Vo výsledku toho nepomáha ani to , že tu bolo vynaložených viac peňazí.Lesní duch by obstál ako samostatný príbeh ľahko nadpriemerný za čo vďačí odvážnej brutalite a vizuálnej stránke ,ale ako úcta klasickej série a v zrovnaní s filmom ktorý remakuje je len slabý odvar, radšej si pustíme poctivú verziu z roku 1981 kde bolo všetko robené od srdca alebo oveľa lepšiu Chatu v horách .

Ladíme! (2012)

totálna sračka pre všetkých zteplých kamošov toto nemalo fakt úroven dokonca aj ten výber skladieb wtf???Hrôza aspon za tie niektoré ženské stáli za to toto je tak pre pubertákov ale nie pre mna

Intimní past (2011)

Jedine čo som si zapämatal je pekný zadok Hillary Swank nič proti nej je skvelá herečka dokonca moja obľúbená ale ten sexappeal jej akosi chýba!!No a človek by ani netušil koľko znesie telo železa pretože hlavný záporák ho na konci dostal do tela neskutočne veľa až mi to už prišlo totálne smiešne a trápne!!Slabý thriller v podstate klasické klišé nebyť tej mužatky Hillary tak neviem...

Soupeři (1977)

Debut skvelého režiséra nemá chybu!!!Harvey Keitel v jednej zo svojich najlepších rolí, skvelé scény, krásna príroda nezabudnuteľné súboje a hlavne aj tá vojna v ruských podmienkach toto je už na debut krásny zážitok !!

Hypnotizér (2012)

Tak pre mňa sklamanie ale aj skvelý režisér Lasse Hallström môže šlapnúť vedľa.Dlhé naťahovačky a strašné zlý herec konkretne ten vyšetrovateľ.Film ktorý by sa skôr hodil ako nejaká epizóda seriálu a ten trápny koniec s autobusom mohol mať svoje čaro lenže vyznel skôr trápne.Knihu som nečítal a ani nebudem a vraj knihy sú na pokračovanie a už sa točí další film a vraj s tým úbohým vyšetrovateľom no to sa máme fakt na čo tešiť!!!Najhorší Lasse Hallström.

Oui, šéfe! (2012)

Bohužial francuske komedie si predstavujem uplne inak toto nemalo ani hlavu ani pätu a nezasmial som sa ani raz !!!Smutné škoda!!