Vítejte v džungli (2003)

Rock sází na svou vizáž. Někdy mu to výjde, někdy ne. Tohle je případ, kdy film nezachrání ani Christopher Walken. Všechno je tak nějak až moc cool, všechno až moc vychází, vlastně o nikoho nemáte strach, ale co se musí nechat, parádně se bavíte. Bohužel po shlédnutí zůstane jenom hodina a půl prázdného místa.

Mrtvý vesmír (2008)

(Hodnotím jako hráč) Po zahrání hry Dead Space je tenhle film příjemným doplněním děje. Příběhově to sice není až takové terno, ale animačně pěkná pěkná řemeslná práce. Bohužel totálně béčková. Žádné zvraty, žádná překvapení. Těžko říct, co je lepší, jestli dřív hrát nebo dřív vidět. Pokud dřív uvidíte film, připravíte se o spoustu lekaček. Takhle už poznáváte spoustu lokací, na druhou stranu vás taky nic nepřekvapí. Velice simpatická byly ukolébavky na konci filmu, která poprvé zazněla u naprosto dokonalého trajleru na hru ( http://www.gametrailers.com/video/e3-2008-dead-space/36332 ) Nehráči si uberou 2 hvězdičky.

District 9 (2009)

Naprosto parádní sci-fi o lidech a jejich "lidství". Nebo možná o tom, jak se lidi dokážou chovat zbaběle i si dovolovat až moc, podle situace a podle toho, kdo drží zbraň. Dokumentární charakter první půlky filmu je výborně zvolený tah. Sice nemusí senout každému, ale pro mne zanmenal větší vtáhnutí do děje. Akční část vlastně ani nepostřehnete, přerod je nenásilný a snímku svědčí. Pár nelogických momentů se najde, ale rádi jim to odpustíte. Musím ocenit autory za naprosto nenásilné uvedení do situace pomocí různých narážek v hovorech.

Válka světů (2005)

Příjemné překvapení. Čekal jsem bombastický akčňák a a ono se to drželo v příjemné survival rovině. Happy end byl trochu moc šílený, ale líbilo se mi, že dokonce zanechali podobnou scénu jako ve filmu z roku 1953 s vypadnutou rukou umírajícího emzáka. Jenom mi přišlo trochu zavádějící vysvětlení. Pro neznalce mohlo být trošku matoucí.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Jaksi pořád netuším, co tvůrce vedlo k tomuto počinu. Teda krom výdělku, ale asi to udělalo spoustě lidí radost...

Slečna Drsňák (2000)

Námět je víceméně pitomý a věřím, že na podruhé už nemá až tak co nabídnout, pořád je to solidně povedená komedie. Sandra Bullock opět ukazuje, že umí zahrát cokoli a že je to kus krásné ženské.

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Jako vztahy vzniklé při vypjatých situacích nevydrží, ani pokračování nebezpečné rychlosti nestojí za strávený čas. Williem Dafoe se sice své role shostil víc než dobře, zbytek mu jenom sekunduje. Nebo spíše samotný příběh nestíhá a dobří herci z toho trhák neudělají.

Nebezpečná rychlost (1994)

Jeden z filmů, který udělal Reevsovi jméno a charakterizoval jeho další role. Aspoň podle mého. Skvělý koncept, napětí a tempo se daří držet až do samotného závěru filmu. Přitom Sandra Bullock pořád působí velice křehce a jako by byla ve filmu jenom náhodou. Kdo ještě neviděl, jako by nebyl. Prostě klasika žánru.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Ikdyž mám Rodrigueze raději než Tarantina, ikdyž mám Béčkové filmy děsně rád, ikdyž vím, že je to pocta grindhousovým kinům, pocta právě béčkovým hororům, tak mě velmi zklamalo. Těch cool hlášek je až moc, těch rádoby pseudointeligentních keců je až moc, hrdinských gest, záchran v poslední chvíli. Všechno tohle sráží ten film hodně dolů. Přitom výběr herců, kamera, režije, všechno super, bohužel celkový dojem je jenom nuda.

Nic víc než sex (2005)

Velice jednoduché téma, navíc místy zbytečně zlehčováno vtipnými scénkami. Kupodivu mne to bavilo až do konce, který byl předvídatelný už po 5 minutách. I tak jsem se dobře bavil a kdo má rád takovýto druh filmu, ať si půl-hvězdičku přidá.