Cyber City Oedo 808 (1990) (seriál)

Průměr. Nic převratného, ale neurazí a dokonce pobaví. Rádoby drsné typy hlavních hrdinů nádherně vychází z kriminálních seriálů 80. a 90. let. Připomínají Huntera (jak poznamenala jedna kamarádka) a jim podobné. Prostě příjemné osvěžení, které každý neskousne.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Abych řekl pravdu, po prvním rybolovu je tohle trochu zklamáním. Neříkám, že není špatný, ale všechno působí tak nějak nedotaženě. Finální setkání ovšem nemá chybu. Komu se líbila jadnička, rozhodně musí zkouknout i tohle, kdo první filmek nemusel, tohle mu nedá vůbec nic.

Mimic (1997)

První půlka + můj vrozený odpor ke švábům a podobné havěti, mne perfektně naladila/ zhnusila/ napnula. Nádherně rozjetý horůrek dokonale sráží druhá půlka filmu, kde je představen samotný nepřítel. Pak už z něj nejde strach a z filmu se stává pouhopouhý béčkový sci-fi akčňák s dokonale předvídatelným koncem. Který bohužel doopravdy nastane.

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Po dlohé době nějaká dickovina,která se docela věrně drží předlohy.Bohužel vlastní intervence scénaristy jsou hodně špatné.To,co vypustili mohli nechat a to,co přidali vyznívá až moc směšně,včetně *spoiler* až zbytečného happy-endu (kdo četl,pochopí)*spoiler*. Taky dost dobře nechápu přesun ze Země na bezvýznamnou planetu Sírius 6B. Neznalci předlohy si přidají hvězdičku.

Kurýr (2002)

Velice účelově pojatý akčňák. Ve své podstatě je to béčko jako řemen s rozpočtem áčkového titulu. Jediné,co tenhle film posouvá kousek výš je Stathamovo charisma a bezvadné záběry s auty.Někomu to může stačit, jindy bych i nadšený byl, ale tady mi to příjde nějak málo. Bohužel je Frank málo přesvědčivý jako muž pevných zásad, charismatický ano, ale ne dokonalý, takže mne to kouknutí do kufru vůbec nepřekvapilo a pak už jel celý film po přesně nalajnované koleji.

Hadí oči (1998)

Dobře koukatelný snímek, který podruhé nemá co nabídnout. Snad jenom pro příznivce Cage a Sinise, který je opět vynikající.

Hvězdný prach (2007)

Knížka je víc pohádka pro děti, tvářící se jako seriozní čtení. Film je na první pohled líbivý, ale zůstal nějak moc mezi. Z pohádky se vytratila pohádkovost a na seriozní, drsné fantasy je to moc nevyzrálé. Bohužel jde až moc vidět nedostatek financí.

Tenkrát v Číně (1991)

Pěkný akční snímek, hrající si na dokumentární film. Bohužel ho hodně sráží dost silné prokomustické zabarvení. Celkově to vyznívá jako propagandistický snímek na zakázku.

Hitman (2007)

Vytknout se toho dá hodně, ale jako zábavnému béčku nic. Nemůžu říct, že bych se bavil od začátku do konce, hluchých míst se pár najde, ale film slušně odsýpá, pro vyznavače herní série se najde pár odkazů (posed před neonovým nápisem, oblek, kachnička...). Roznodně to nepovažuju za úplně zdařilou adaptaci, ale oproti jiným se, podle mne, povedla.

Já, robot (2004)

Uhnutí od předlohy mi dost vadilo. Bohužel se na to kouká velice dobře a sjel jsem to hned 2x za sebou. Příště si to ale raději přečtu.