Bournův mýtus (2004)

Nevím proč, ale dvojka prostě zůstala v šedi běžných akčních filmů. Na druhou stranu potěšila přítomnost Karla Rodena, ale ten bohužel nedostal prakticky žádný herecký prostor.

Bourneovo ultimátum (2007)

S hitmanovským stylem nemám osobně vůbec žádný problém, právě naopak. Děj filmu byl napínavý od začátku do konce, obsahoval nečekané zvraty a situace, prostě tak, jak to má u akčního filmu být. Pravda, Matt Damon není Willis, van Damme, ani Stallone, i tak (nebo možná právě proto) ale odehrál agenta výborným výkonem.

Město bohů (2002)

Ano, film má svou hloubku, má své vyprofilované charaktery, ale na druhou stranu je to jen obyčejná gangsterka, kde jedni zabíjejí druhé a moc se různým směrem přelévá. Myslím, že je to typický příklad, kdy "natočeno dle skutečné události" často zkresluje dojem z filmu, protože to divák intenzivněji prožívá. Co se ale týče "scénáře", znám více filmů, které jsou v tomto směru zajímavější - holt skutečná událost se nedá předepsat a naplánovat. Nejúžasnější částí filmu je imho výkon herce hrajícího malého Kida (zvlášť jeho radost ze zabíjení).

Den, kdy se zastavila Země (2008)

V dnešní době je už docela těžké nevnímat vizuální efekty tak, aby to bránilo nižšímu ohodnocení filmu. Nicméně v tomto případě to tak u mě bude. Někde jsem četl vtípek o tom, že Keanu Reeves vypadá stále mladě, protože nepoužívá obličejovou mimiku - v případě tohoto filmu mě to docela rozesmálo, protože to byla po celou dobu pravda. :-)

Poslední pevnost (2001)

Na rozdíl od Shawshanku jsou tady k sobě vězňové až nepřirozeně milí, což degraduje film z drsné reality na vězeňskou pohádku, podobnou spíše Kriminálu. Nemluvě o všude rozesetém typicky americkém patriotismu. Za zmínku snad stojí Gandolfiniho herecký výkon.

RocknRolla (2008)

Další správná "Ritchiovina" jak má být. Až komiksově vyprofilované postavy, až parodicky se zaplétající děj a samozřejmě várka vtipných hlášek. O zábavu postaráno. A abych nezapomněl: další sympatická role pro Karla Rodena.

Smrtonosná zbraň (1987)

Popravdě nemohu na filmu najít nic výjimečného, čím by se mi zapsal do paměti. S trochou nadsázky jen dva policisté řeší případ. Obě hlavní postavy mají něco do sebe, ale - abych ocitoval Cimrmany - "ale že bych to musel vidět dvakrát..."

Mission: Impossible III (2006)

Tom Cruise ukazuje, že umí hrát i emocionálně - úvodní scéna je jednoduše dokonale zahraná a v podobném duchu se nese celý film.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Podfu(c)k přes kopírák (respektive naopak :-)), přesto jsem se bavil i u duplikátu. Ritchieho vyobrazení zločinců jako prostých lidí, kterým se taky občas něco nepodaří, je mi velmi sympatické - padouchové tu nejsou žádní páni Dokonalí.

Láska na inzerát (2005)

Film jsem sledoval z vyložené nudy v autobuse a musím konstatovat: ne, ne, ne. Přesně z tohoto důvodu jsem fanouškem hollywoodských akčních blockbusterů, které obvykle předvedou něco, co jsme ještě neviděli. Na Lásku na inzerát je naprosto zbytečné se dívat - danou zápletku vidíte třikrát denně v reálném životě, na to nepotřebujete chodit do kina. Představíte si, že by třeba ve večerních zprávách informovali o tom, že jeden z občanů šel nakupovat? Ze stejného důvodu si nedovedu představit, že by někdo dobrovolně sledoval toto.