• Romantický

Africká Královna (1951)

Tenhle film můžu kdykoliv a kdekoliv, nic ze svého dřívějšího kouzla pro mě neztratil, naopak... své jisté kouzlo má v sobě pořád. A spojení K. Hepburn s H. Bogartem je překvapivé, překvapivě dobré a vtipné a uvěřitelné.

Amélie z Montmartru (2001)

Jen co hned v úvodu na silnici dosedla ta moucha, věděla jsem, že to bude ono.. film jsem si zamilovala a ani ta ocenění, což u mě bývá dost často velkým a paradoxně limitujícím problémem, mě nezastavila a nechala mě v radostném rozpoložení a nadměrné dávce pozitivna, které se na mě po shlédnutí vyřinulo. Potřebuju čas od času vidět podobné filmy. A jsem za ně proto ráda.

Andělský podíl (2012)

Nechci hodnotit z pohledu, jestli to je, nebo není sociálně pravdivé a jak moc ano, nebo už ne, jak se tu v některých komentářích objevuje .. chci říct jen to, že Ken Loach to točil jako komedii a řekla bych, že se mu to povedlo. Spousta scén mě zde skutečně hodně pobavila, skotský dialekt rovněž, nejspíš o to víc, že mu nerozumím ani trochu. Takže za mě rozhodně dobrý :)

Antikrist (2009)

Nemám co dodat... stačí si přečíst komentáře larelay a AngelAngie...Film na příjemné nedělní odpoledne to rozhodně není. Lars von Trier a v tu dobu pro něho asi jedna z mála možných cest vedoucích ven z pekla... kéž byla pro něho tak drtivá katarze očistnou.

Atlas mraků (2012)

To, co tu v některých komentářích vyzní jako nedostatek (podotýkám, že jen v některých), tedy rychlé přeskakování z jedno děje do druhého, resp. až do šestého, tak mně se naopak hodně líbilo. Sledovat jsem stíhala. V časových liniích jsem se kupodivu neztrácela a délka filmu mi také vůbec nevadila. Mozaikovitý děj se odvíjel rychle, měl spád a gradaci. Jen bych asi, přestože vůbec netuším jak, změnila závěr .. v něm se pro mě to kouzlo trošku rozplynulo .. to, co do té doby fungovalo .. jenže jak, to vážně nevím. Takže jsem ráda za to, co vzniklo.

Ať žijí duchové! (1977)

Je to moje dětství a nostalgické kouzlo pořád trvá. Písničky znám dodnes a pořád se mi líbí :-) Jen Leontýnka (Dana Vávrová) už na nás kouká z výšky...

Austrálie (2008)

Nějak nevím, co si mám s tímhle filmem počít... a to jsem se přitom hodně těšila, protože mám k Austrálii jako takové z důvodů čistě soukromých bytostně blízký vztah. A tak ty hvězdičky dávám kontinentu. Kterému bych jich dala klidně pět, kdyby nešlo v první řadě o film.

Báječný hotel Marigold (2011)

Annglické filmy mám ráda. A Judi Dench. Takže musím říct, že jsem se dopředu celkem dost těšila. Nakonec to ale pro sebe nevidím na víc než 3 hvězdičky, ačkoliv mnoho příjemných a vtipných momentů, tak jak to už Angličani umí .. s klidem a noblesou. Na druhou stranu chvilkami docela i chaos, příliš drobných minipříběhů, příliš nevím čeho ještě. Ale celkově nezklamalo a to je hlavní.