• Krátkometrážní

Zachraňte generála Yanga (2013)

Bohužel jsem čekal větší pecku. Trailer celkem dobře navnadil, ale jak už to tak bývá, ukázal to nejlepší a zbytek radši moc neukazovat. Námět byl určitě dobrý, jen by to chtělo udělat malinko zajímavější. Jelikož to má být akční film, rád bych třeba přehlednější souboje. Pochválit tak můžu hlavně konec, který se povedl. Místy to však bylo nudné a měl jsem kolikrát chuť film popostrčit. 3*

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Nejhorší na tom je, že snad bude i pokračování. Čtyřka byla super, ale tohle to už je moc. Naprosto absurdní akční scény, o život hláškující Bruce taky za moc nestál a korunu tomu nasadilo pobíhání po Černobylu jen tak v tričku. Slabota 2*

Zásahová jednotka (2012)

Tak to dopadá, když se narodíte s nohou na plynu. V závěrečné honičce mohl totiž hlavní hrdina vylézt a v klidu je tam vystřílet. Jinak je to ale velmi povedení snímek. Do filmu se totiž podařilo nacpat dostatek honiček a velmi oceňuju jejich originalitu, která většinou ještě byla na hraně uvěřitelnosti. Když k tomu přidám i pár silnějších scén hrajících na city. Nemám moc co vytknout. 4*

Hon (2012)

Originální to úplně nebylo, ale ti nahoře, to vždy natočí tak nějak jinak, takže v tom problém není. Paradoxně mi tu chyběly nějaké ještě silnější momenty, kdy by mi opravdu mrazilo v zádech a že to ti nahoře umějí udělat. Ono vlastně stavět celý příběh jen na jediném tvrzení malé holky, je celkem ujeté a těžko se tomu věří. Jinak film jako takový je velmi dobře zvládnutý (čekal někdo něco jiného?), ale na plný počet to bohužel není . 4*

Nelítostný Parker (2013)

Ach jo, proč Statham hraje v čím dál větších sračkách? Jak už tu někdo psal, akční scény zabité šíleným střihem, pak je tu Lopez, co ta tam proboha dělala? Kdokoliv jiný by byl lepší. Navíc zbytečně dlouhá stopáž. Plusem budiž celkem zajímavé provedení loupeží a nezastavitelný Statham. 2*

Ostré jako břitva (2008) (seriál)

Ne moc profláklý seriál, což je ale obrovská škoda. Nenašel jsem jiný kousek stejného/podobného žánru, který by nabídl tak syrovou atmosféru, výborné postavy, ale hlavně tak dokonalý příběh. Žádná hluchá místa, žádné nesmysly. Holt když něco napíše sám život, těžko tomu odporovat. Dalším obrovským plusem je výběr hudby ať už samotné Main Theme nebo když vám hned v prvním díle začne hrát Tarantula. I přes nesporné kvality gangsterek od HBO se s tímto mistrovským dílem nedají srovnávat (po 3. sériích). 5*

Chceš pěstí? (2013)

Velmi příjemné Béčko, jehož vizuální kabátek je trochu někde jinde, než mainstream. K tomu přidejte ne zrovna špatný příběh a dobré akční scény (pomineme-li realitu) a máte hezkou jednohubku na večer. Slabší 4*

Něžné kuře (1978)

Naprosto skvělé. Zhlédnuto víceméně náhodně a tak trochu nechtěně, ale pěkně si mě to udrželo u obrazovky. Neustálý příval vtipu (inteligentního!) ve skvělých dialozích (podobně kvalitní se v dnešní době snad už ani nedělají), kterým se nejde nesmát a povedené scénky + sem tam nějaká ta vražda jako bonus. Není co vytknout, holt staré snímky mají své kouzlo. Nádherně pobaví, plný počet, 5*

Resident Evil: Odveta (2012)

Další bezduché pokračování. Zase o něco větší vykradačka dílů předchozích a zase o něco více přitažené o vlasy. Ale jak je to jak chce, po většina času, se na to dá celkem koukat a odsýpá to. S hodně odřenýma ušima 3*

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Pokud k tomu budete přistupovat jako k Béčkovému filmu, uděláte nejlépe. Dostanete pěknou porci zábavy, sem tam odletující nějakou končetinu a nemusíte řešit nějakou logiku či příběh. 4*