• Krátkometrážní

Únos (2012)

Hodně syrové. Za celou dobu nemá film jediný hudební doprovod, což ještě více umocňuje tu nepříjemnou a krutou realitu. Na konci vám z toho moc dobře na duši nebude, ale těžko se do té role vžít, když je takováhle situace pro nás téměř nepředstavitelná a v našich zeměpisných šířkách nereálná. A nevím jak v reálu, ale mít trpělivost měsíce vyjednávat s pirátama... 3*

Podfukáři (2013)

Freeman... good, Caine... very good a zbytek osazenstva také zajímavý. Ale příběh tu dostává pěkně na prdel, překombinované až běda, trochu mi to stylem vyprávění připomíná Inception, ale bohužel to nedosahuje takových kvalit. Směrem ke konci se totiž příběh stává tak zamotaný, že už přestává bavit a pak to dodělá závěrečný "zvratový mixér". Dále by chtělo přidat film do kategorie Fantasy/Sci-fi, jelikož jsem chvílemi nevěděl, zda to je myšleno jako vážně (aspoň s oběma přivřenýma očima) nebo je to vážně pohádka a že to tak místy muselo opravdu být, stačilo se podívat na závěrečné odhalení. Jinak musím pochválit dobrou kameru a netradiční záběry na města USA. Celkově bych to vyjádřil takto: "Tak děti, tady máte nablýskanej večerníček, rychle zkoukněte, řekněte wow, zapomeňte na to a běžte spát. " Podfukáři tak nějak dokázali podfouknout i samotného diváka. 3,5*

Severozápad (2013)

Život je svině a když si myslíte, že se začíná dařit, řítí se na vás katastrofa... Dosti syrově natočeno bez nějakého toho přikrašlování. Tempo bylo nečekaně rychlé a film tak příjemně odsýpal. Škoda možná trochu nedotaženého konce, což byla asi úmysl. 4*

Iron Man 3 (2013)

Škoda, pro mě asi nejslabší díl. Hype po prvním a druhém Iron Manovi opadl a to, že se z Tonyho udělají většího šaška než dříve tomu opravdu nepomohl, sice tam ta osobnost stále je, hlášky jsou pořád stále dobré, ale už je to jaksi okoukané. Místy už se z filmu navíc spíše komedie než thriller a že tento díl dostal do vínku temnější atmosféru? To bych rád viděl, kde ji tvůrci zapomněli. Jednoduše řečeno už tomu prostě došla šťáva. Ačkoliv výše napsané může vyznít hodně negativně, stále se ale jedná o příjemnou podívanou na letní večer. Falešný Mandarín je ale dobrá volba :) 3*

Love Is All You Need? (2011)

Pěkně natočené, hlavně závěrečná scéna a ačkoliv by tento svět v reálu zrovna moc dobře nefungoval, jedná se o zajímavou inverzi. Velké plus za překvapivě dobře zahranou hlavní postavu. 4*

Velký Gatsby (2013)

H: Nejvíce asi zaujme netradiční vizuál a opět netradičně zvolená hudba, což dokáže vykouzlit velmi zajímavé scény a dodá filmu trochu exotična nebo "artu". V jádru věci vás ale těch 142 minut nedokáže k obrazovce úplně dobře přikovat, to třeba Atlas mraků uměl lépe. Nicméně na konci filmu ve vás aspoň něco málo zůstane a neodejdete s prázdnou a to se cení. 3,5*

Pot a krev (2013)

Skrz slabší a zbytečně dlouhý a pomalý rozjezd (hlavně nudné a prázdné dialogy) jsme se dostali k hodně slušné komedii, tohle se vážně může stát jenom v USA. Velkou výhodou je široká škála různých postav, se kterými se opravdu nemáte šanci nudit. Když se pak taková skupinka potká, vznikají opravdu moc zajímavé scény :). 4*

Kolonie (2013)

Říkal jsem si, čím to je, že je to taková nuda a ono je to jasné, zase to měli v rukou Kanaďani. Ono je vlastně zbytečné se na tento film dívat (za předpokladu, že máte zhlédnuté jiné snímky tohoto žánru), jelikož všechno už bylo viděno jinde a nic vás tak nepřekvapí, všechno jede v onech rezavých zaběhnutých kolejích, což na jednu stranu neurazí a dává jakousi jistotu, ale zase nedostanete nic navíc, takže 2,5*.

Světová válka Z (2013)

Řeknete si: "Zombíci, dobře." Ale byla by škoda se na to nepodívat. Ono je to totiž nakonec celkem originální, ať už se vezme uvedení diváka do děje, kde je víceméně předhozen do víru akce a stejně jako hlavní postavy nic netuší nebo kontroverzní zombíci, kterým by jejich pohyblivost mohl závidět i Bolt a nakonec přihoďte netradiční "vyřešení" zápletky. Tohle jsem tak opravdu nečekal. Sice se tu jako vždy objeví několikery klišé, ale to v produkci USA musíte ignorovat. Film je dobře natočen a akce je opravdu akce a to pěkně divoká a rychlá. Příjemné překvapení, 4*

Očista (2013)

Blbost. Jediné plusové body jdou snad za originální námět a pár povedených scén. Už od začátku je jasné, že tohle prostě nemůže fungovat (ve filmu, ani v reálu). Natočeno je to tak nějak nezajímavě, ať už hlavní rodinka, které nevěříte vůbec nic nebo "očištěným", kde zřejmě tvůrcům došli nápady a tak vytáhli masky a hadry ze starších snímků - ubohost. A nebojte, nic připomínajícího horor tam nenajdete. A zakončení? Ještě hloupější, než by jeden čekal. Slabé 2*