Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Tak tohle byla hodně silná káva. Rozhodně nedopručuji sledovat před spaním. Moje drahá polovička si musela jít po filmu nalít vodu a jít to rozdýchat na balkón. To je asi tak to nejlepší, co se v tý chvíli dá dělat. Ve momentu, kdy malý Bruno spatří z okna "farmu" to začíná pěkně gradovat a houstnout, přičemž konec je naprosto odzbrojující a emotivní. Vera Farmiga byla v roli netušící a následně zdrcené matky pod tíhou skutečností naprosto úžasná.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Slabé pokračování ne o moc lepší jedničky. V Útěku do Afriky to držel snad jen Maurice se svým králem a hodně mě pobavila opičí odborářská stávka. Naopak karate babka byla až moc přitažená za vlasy. Dávám 3*, ale i s druhým uchem prostřeleným.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Pěkný příběh, který uchopil Hallström s citem a dokázal z něho udělat silný emoční zážitek. Postava retardovaného Ernieho, v podání DiCapria, byla úžasná. Johny Deep s Juliette Lewis předvedli taky parádní výkony. Dávám hodně dobré 4*

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Skutečně precizní válečný film, vykreslující konflikt v Somálsku neuvěřitelně realisticky. Atmosféra postupně houstla a vyvolávala ve mně silné emoce, k čemuž přispěla velkou měrou i parádní hudba.

Na dotek (2004)

Film na motivy divadelní hry. Film o vztazích dnešní společnosti, o tom, jak vratká láska může být. Úžasné střihy, které mě napínaly a nutily přemýšlet o tom, co se vlastně všechno stalo. Čtyři výborní herci, kteří si s rolí hrají a velmi dobře se jim to všechno věří. Okolní prostředí a kulisy jsou jen lehce dokreslujícími články. To podstatné jsou oni - Dan, Alice, Larry a Anna. Jejich dialogy, jejich osudy.

Vzhůru do oblak (2009)

Animák spíš pro starší část publika. Začátek se mi moc líbil. Dětské seznámení se Carla s Ellie a průřez jejich společným životem byl parádní, ale postupem času hrál snímek až moc na city, což mu ve výsledku uškodilo. Párkrát jsem se docela zasmál, ale to je tak všechno.

Hněv Titánů (2012)

Klidně by se to dalo nazvat Válkou Bohů, ale to mi něco říká… Boj Dia, Argenora a Persea, kterým se postaví Hades s Arem, to je hlavní linie celého příběhu. Krásné vykreslení Tartaru, podsvětního vězení, kde je vězněn Kron, vládce všech titánů, si člověk ve 3D projekci užije skutečně parádně. Příběh je poskládaný pěkně a rozhodně ne lacině. Bohové chybují, zrazují a umírají. Zdaleka nejsou nepřemožitelní, stejně, jako ve Válce Bohů. Nechybí něžná tvář královny Andromedy a závěrečný polibek s hrdinou celého příběhu. Bez toho by to snad ani nebylo ono :)

Surfařka (2011)

Trošku jsem se bál, aby to nebyl film plný amerického patosu. Naopak. Byl plný lásky k oceánu a surfování, víry, odhodlanosti a morální síly. Aby se třináctilétá dívka po útoku žraloka a ztrátě ruky takovým způsobem překonala, to opravdu stojí za zfilmování. A zfilmování to je opravdu dobré. Když se surfaři prohánějí na vlnách, kamera je perfektní. Žádné místo ve filmu mě nenudilo, což by se u takového snímku klidně mohlo stát. Muzika dobrá, ale přiznám se, že jsem čekal na něco od Jacka Johnsona. No nic, nevadí. I tak je film dost povedenej. 75%

8. míle (2002)

Eminema nemám rád, sám od sebe bych se na tento snímek určitě nepodíval. Bohužel jsem slíbil dětem na konci roku film dle jejich výběru, který ale musí být s hudební tématikou, abychom trošku dodrželi obsah hodiny hudební výchovy. Vypekly mě, vybraly si 8. míli. Slovo fuck jsem po pár minutách přestal počítat a doufal, že do hodiny nepřijde kontrola. Když bych měl snímek zhodnotit objektivně a upustit od mých antipatií k tomuto člověku a této hudbě, musím uznat, že to není špatné dílo. Zejména mě překvapil Eminem, který nehrál špatně. Dokonce bych se nebál říct, že hrál dobře. Fanouškům tohoto žánru doporučuji. Vzhledem k tomu, že já se k nim neřadím, navíc jsem se při sledování filmu řádně zapotil a vynervoval, dávám hvězdičky tři.

Vítězové (1985)

Jako vášnivý cyklista mohu tento snímek vidět stále dokola a neomrzí se mi. Neznám moc lepších sportovních filmů, zejména o cyklistice. Vlastně mě momentálně žádný nenapadá. Film nemá nějaký extra vymakaný příběh, ale závodům nechybí náboj a trocha fantazie tam taky je. Občas mi vadí nedokonalosti, jako například při závěrečném vrchařském souboji, kde se rozhoduje mezi Davidem a Muzzinem o všem, ale kde jsou sakra doprovodná vozidla a kamery...?! Aha, zůstaly v pozadí u Bělova, který jede sám, nikým neohrožován, pro třetí místo. Tenhle závěr mi trošku pokazil dojem, ale jinak ok.