Kůže, kterou nosím (2011)

Opět velmi originální příběh, tentokrát možná až lehce úchylný. Elena Anaya mi velice výrazně připomínala Natalii Portman, což nebylo rozhodně na škodu. Výkon to byl parádní. Banderas hrál lékaře/vědce famózně. Klidný, vyrovnaný, ale tak trošku člověk bez etiky. Vincent (tedy vlastně Vera) trpí za svůj zločin. Má smůlu, že ho provedl zrovna na dceři bezetického vědce, který nezná hranic. 84%

Ondine (2009)

Neokoukaná a příjemná herečka, jako vždy dobrý Farrell, krásné irské pobřeží, nádherná hudba a poetický příběh, který neurazí. Film přesně spnil má očekávání a dávám 85%.

Umírající zvíře (2008)

Film mě nedokázal usadit v takové míře, jak jsem doufal. V některých pasážích mi to přišlo až moc "šablonovité". Herecké výkony však byly natolik strhující, že si film z mého pohledu zaslouží 80%.

Alois Nebel (2011)

Zajímavá poetika, která mě ale vtáhla jen zřídka kdy. Netradiční animace, která dodává filmu na zajímavosti, ale na druhou stranu přemýšlím nad tím, že bych to snesl spíše bez ní. Díky moc pěkné hudbě dávám 50%.

Mamma Mia! (2008)

80% může z mého pohledu dostat klidně film, který nemá extra vymakaný scénář. Mamma Mia! je jedna z nejlepších oddychovek a komedií, jaké znám. Navíc s fantastickou Meryl Streep. První shlédnutí bylo určitě nejlepší. Po sedmnácti filmech, a to ne zrovna oddychovkách, jsme si na festivalu ve Varech dali závěr odlehčený, právě v podobě Mamma Mia! To byl balzám :-)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Zatím největší zimní zklamání z kina. Pravda, byla silná konkurence (Karenina, Bídníci), ale i tak jsem čekal o něco více. Na můj vkus moc rozvláčné a bez náboje. Bohužel jsme byli na snímku s dabingem, což skutečně nedoporučuji. Ve chvíli, kdy přišla na řadu píseň Misty Mountains mě dabing dokonale otrávil. Mystičnost byla ztracena...

Bídníci (2012)

Tenhle film snad ani nemohl zklamat, ale čekal jsem přeci jen o trošku víc. Za mně osobně byla nejlepší postavou Fantine. Anne Hathaway byla zkrátka fantastická. Dalším příjemným překvapením byl výkon Crowea, zejména tedy jeho zpěv. Naprosto mě tím dostal. Oproti muzikálu jsem postrádal trošku intenzivnější a propracovanější vztah mezi Cosette a Mariem. Ve filmu mi to přišlo trošku nedotažené. Moc pěkné byly hlavní pěvecké části, kde si kamera vyhrála s detaily. Krásně to podtrhávalo dojem z každého sóla hlavních hrdinů a člověka to vtáhlo do děje a písně samotné. Celkový dojem 80%.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Původně jsem na film rozhodně nechtěl jít, ale pro radost své ženy jsem to překonal a nemohu říct, že bych se nudil. Není to zrovna žánr, po kterém by moje filmová duše prahla, ale šlo to. Příběh nebyl špatný a závěrečná bitva byla skutečně povedená. Co mě ale zarazilo do sedačky byl střih, kdy najednou žádná bitva vlastně nebyla. Co?! Vzhledem k tomu, že jsem nečetl knihu jsem ani nic takového nečekal. Říkal jsem si, že to není zase tak špatný konec, když se tam všichni pořežou :) A ono nic. Po tom střihu se mi vybavil Dallas, kdy se, tuším že Bobbymu, asi 150 dílů jen zdálo... No, co se dá dělat.

Ztracená brána (2012) (seriál)

V televizní tvorbě jsem dlouhou dobu nic lepšího neviděl a rozhodně to není proto, že se nedělají dobré věci. Výborná mysteriózní třídílná detektivka, která napíná a baví. Žánr je to v našich luzích a hájích dost neokoukaný a Jiří Strach se ho chopil velmi zdatně. Od prvního dílu atmosféra graduje, příběh je výborně vyskládaný a není trapný. Herci předvádějí dobré výkony a konec je i celkem nečekaný a zdařilý. Trošku jsem se bál, jak to Strach vymyslí, ale zbytečně.

Ve stínu (2012)

Opravdu moc povedený krimi thriller, který mě bavil. Film patří k tomu lepšímu, co jsem v poslední době viděl. Jen bych mu vyčel občasnou nepřehlednost v ději. Ivan Trojan je v roli kapitána Hakla uvěřitelný, moc se mi líbala Soňa Norisová. Vůbec kompletní obsazení je povedené.