Paříž (2008)

Atmosféra Paříže na mě dýchla. Jednotlivé mozaiky mě přitáhly, hltal jsem příběhy těch lidí. A chtěl jsem o nich vědět víc. Ještě víc. A byl konec. Proč!? Ty dvě hodiny tak utekly. Je to krásný film s příjemnou hudbou a dobrými hereckými výkony. Tak přirozenými a laskavými, jako je Juliette Binoche sama.

Vévodkyně (2008)

Kostýmy s hudbou se povedly. Ralph Fiennes byl tak úžasně bezcitný parchant, že jsem měl chuť mu jednu natáhnout. Keira byla v roli Georgiany okouzlující, výrazově bezchybná. Pátou hvězdičku nedávám z důvodu pár hluchých míst, která film, podle mého, jen natahují. Jinak opravdu povedené dílo. Z mého pohledu patří z historických kousků určitě do těch nadprůměrných.

Válka Bohů (2011)

Film jsem viděl jen na DVD, což je asi velká škoda. Atmosféra mě extra nepohltila, obrazově jsem film čekal pestřejší. Henry Cavill v hlavní roli celkem obstál, ale nezazářil. Mytologické pojetí se mi líbilo, vykreslení Božstva ještě víc. Válka Bohů byla na hraně čtyř hvězdiček. Závěrečný boj Bohů s titány mě snadno pobídl k tomu je dát. Naprosto úchvatné střihy, nechybělo tomu skutečně nic.

Last Night (2010)

Moc jsem se na Last night těšil. Konverzačky mám rád, ale tady jsem měl problém to vůbec dokoukat. Jindy mnou obdivovaná Keira mě bohužel zklamala rovněž. Film si mou mysl ani na chviličku nepodmanil, stále jsem čekal, kdy to už konečně přijde… a nepřišlo. Toužil jsem po filmu, který by se zařadil třeba po bok Closeru, ale to se nestalo. Dialogy neměly šťávu, hlavní role to rozhodně nezachránily. Bohužel.

Železná lady (2011)

Vkusně natočený pohled do života této neobyčejné dámy. Rozhodně se nemohu ztotožnit s komentáři, které útočí na starou senilní bábu atd… Naopak, způsob vyprávění a přímý pohled na její současný život se mi velice líbil. Scénky ze zasedání a politické přestřelky byly perfektní, politická kariéra vykreslená dostatečně a srozumitelně pro širší publikum. Čekal jsem film, který připomene těžký boj jedné statečné ženy, která toho tolik dokázala, vytrvala ve svých postojích i v nepříznivé době a nebála se stát za svými názory. Čekal jsem skvělou Meryl Streep. Dočkal jsem se.