Horizont události (1997)

Skvelá hororová sci-fi vyvražďovačka. Škoda toho záveru, mohlo to byť jednoznačne za 5*. Filmu sa nedá uprieť, že sa snaží, režisér sa snaží tiež, ale pred koncom mu dochádza dych a vsadí všetky karty na okázalé vraždenie. Každopádne môžem s čistým svedomím odporučiť, nuda nehrozí. Na filmy,kde sa kombinuje vesmír a peklo mám proste slabosť a toto je určite ten lepší kúsok. Smelo do toho!

Město bohů (2002)

Zaujímavá dráma o živote v slume. Ťažkom, špinavom a krvavom, zahalenom v dyme marihuany a kokaínovej ilúzie. Násilie, ktorého je tu viac než dosť nie je účelové ale popisné, ukazuje svet v ktorom je dôležité slovo "dnes", "zajtra" neznamená nič. Hodnoty obrátené naruby,deti bez budúcnosti, oháňajúce sa zbraňami......a mladý človek, ktorý len s vypätím všetkých síl prežíva a prostredníctvom fotoaparátu sa stáva nestranným pozorovateľom vojny gangov na mieste, ktoré znesie len jedno prirovnanie.....peklo!

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Aj keď sa scenáristi v neskorších častiach uchýlil ku klišé a to teoretizovanie o bohu mi trochu liezlo na nervy, nemôžem sa ubrániť dojmu, že v prípade tohto seriálu ide o dokonalosť najhrubšieho zrna. Bezvýchodiskovosť situácie a doslova zúfalosť, ktorá na začiatku seriálu pôsobila na mňa totálne močopudne, sa niesla celým seriálom a úplne ma vtiahla do deja. Záver som prežil len vďaka respirátoru a fyziologickému roztoku :-). Bravo

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Úžasné, ako sa dá z jednoduchej zápletky (stroje vs. ľudia) urobiť jeden z najlepších pilotných filmov k jednému z najlepších sci-fi seriálov všetkých čias. Majstrovské dielo hodné vystavovanie v Louvri, hneď vedľa obrazu Mony Lízy :-)

Caprica (2009) (seriál)

Som veľký fanúšik BSG, videl som všetky diely a u posledného mi dokonca aj nejaká tá slza vypadla. BSG bolo stelesnením všetkého čo si pravý fanúšik sci-fi môže priať.....boje vo vesmíre, kde nikto nepočuje váš krik keď umierate, skvelé vykreslené postavy a ich vzťahy, úžasná atmosféra plná zvratov, intríg a dialógov "ťažkých" ako voda z továrne v Nórskom Vermorku. A práve tieto veci Caprica nemá. Po skončení BSG som sa vyslovene tešil, že moje obľúbené universum bude pokračovať aspoň touto formou. Po zhliadnutí niekoľkých dielov však musím konštatovať, že za Capricou mi smutno nebude. Podľa môjho názoru potopil seriál scénár a herecké obsadenie. Scénár preto, lebo nedokázal zúžitkovať potenciál BSG, mimo hlavnej dejovej línie sa príliš venoval veciam, ktoré vlastne nikoho nezaujímajú. Herecké obsadenie a postavy sú príliš nevýrazné a sterilné. Seriál sám o sebe nie je úplný prepadák, ale úlohu ktorou bolo "nakŕmiť" fanúšíkov BSG absolútne nezvládol. Myslím, že rozhodnutie ukončiť seriál je správne...môžno práve kvôli tomu, že bola Caprica ukončená, sa dočkáme nového seriálu, ktorý bude dôstojnejším následovníkom, či snáď aj (môj tajný sen) pokračovaním BSG

Star Trek (2009)

Vizuálne nadupané, režisérsky zvládnuté. Hrozne som sa na to tešil, hltal som všetky správy, ktoré sa ku mne dostali. Výsledok ma však neuveriteľne sklamal. Intelektuálna zábava premenená a pretransformovaná na film v štýle Rambo, odohrávajúci sa vo vesmíre. Priznám sa vám, čakal som kedy mladý Kirk vytiahne luk a šípom s hlavicou z ochudobneného uránu z Jáchymovských baní vykosí všetkých naokolo. Chápem že hamburgerožrúti chcú akciu a efekty a kung-fu.....ale preboha toto mal byť nový Star-Trek. Chápem, že môj pohľad je veľmi skreslený, na ST som vyrastal a toto považujem doslova za rúhanie...nie je to Star-Trek film v pravom slova zmysle, je to rýchla, akčná sci-fi prestrelka, ktorej právom naležia ***/****...ale ako Star-Trek filmu mu nemôžem dať viac ako **, aj keby fotónové torpéda z neba padali.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Nechápem, že tento film prepadol. Pre mňa zosobňuje všetko čo mám na Star-Treku rád. Viete, dnešné sci-fi sa točí na dva spôsoby, je tu sci-fi výpravné, s obrovským rozpočtom a efektami, ktoré vám do sietnice urobia veľkú čiernu dieru, a potom tu máme sci-fi hororové, ktoré vás pripraví o pohodlie suchej plienky. Nikto už netočí sci-fi na zamyslenie, plné otázok a odpovedí. Star-Trek patril do jeto kategórie, a hoci tento film mierne vybočuje z priamej cesty trekovským kontinuom, pre mňa navždy zostane najlepším ST filmom, možno práve preto, že je to posledný Trek s posádkou z TNG. Patrick Stewart spolu spolu s ostatnými hercami vystupujúcimi vo filmoch TNG mu venoval časť zo seba a Nemesis je doslova vyvrcholením krásnej cesty ktorá začala v roku 1987 a skončila práve týmto filmom v roku 2002. R.I.P. Star-Trek

Brestská pevnost (2010)

Nemôžem inak, milujem vojnové filmy/drámy. S jedným okom prižmúreným a druhým úplne otvoreným verím, že to takto nejako mohlo v lete 1941 vyzerať. Tento film mi pripomína operu, prudko na vás gestikuluje, chytí vás za srdce, aby vás vzápätí rozstrieľal delostreleckou prípravou a tankami pzkpw III Ausf.A. Herecké výkony sú fajn, kamera úchvatná a drsná. Po dlhej dobe tu je opäť film, ktorý medzi milovníkmi vojnových epopejí bude rezonovať ako struna na Slashovej gitare. Na ***** mu už chýba iba jediné....v pamätiach ruských a nemeckých vojakov z toho leta je napísané, že noc pred začiatkom vojenskej operácie kvákali žaby ako nikdy predtým, keď sa započúvate do tejto pásaže vo filme, je tam len cvrlikanie cvrčkov, beriem to ako historickú nepresnosť :-) **** 1/2*